UAB Anykščių komunalinis ūkis darbuotojų skundas dėl bendrovės direktoriaus Kazio Šapokos veiklos „praskaidrino“ pilką karantininę kasdienybę. Juk ne kiekvieną dieną darbo žmonių kolektyvas kreipiasi į partiją ir vyriausybę, įvardydamas vis dar pasitaikančias negeroves.

 

Mano supratimu, didžioji dalis skunde surašytų teiginių gali turėti pagrindą, taigi, jie verti dėmesio ir nagrinėjimo. Skunde piktinamasi viršvalandžiais, atostogų grafikais, darbo saugos taisyklių nesilaikymu ir t.t..

Visi numirę anykštėnai turi būti palaidoti. Atliekos iš šiukšlių konteinerių turi būti išvežtos. O kur komunalininkai šluoja ir šienauja, ten turi būti nušluota ir nušienauta. Priedo - darbai turi būti atlikti ne kada nors, o tada, kada reikia. Tarkim, dauguma mano pažįstamų numirėlių norėjo būti palaidoti artimiausiomis savaitėmis. Jie dažniausiai visiškai šaltai, sakyčiau, net nežmoniškai reaguoja į žinią, kad duobkasiui atostogos. Numirėliams reikia čia ir dabar laidotis. Ir viskas, įtikinėk neįtikinėjęs.

/.../

„Daugelį papiktino komunalinio padalinio vadovo atleidimas, apkaltinant žmogų vagyste./.../Atleidimas yra neteisėtas, nes kaltas yra kitas asmuo, kuris veikė padalinio vadovui nežinant“, - rašoma skunde. Chebra, jūs suvokiat, po kuo čia pasirašėt? Čia juk linčo teismas. Tik atvirkščiai. Šito fakto vertinimas - ne jūsų, mielieji skundo rašytojai, kompetencija ir ne jūsų reikalas. Jeigu direktorius yra neteisus, savo sprendimą pareikš Darbo ginčų komisija arba teismai.

Jei direktorius iš kavos tirščių buria, kas jo kontoroje yra vagis, o kas ne vagis, yra blogai. Bet, gerbiamieji pasirašiusieji, paskaitykit dar kartą tą patį sakinį: „atleidimas yra neteisėtas, nes kaltas yra kitas asmuo, kuris veikė padalinio vadovui nežinant.“ Jūs net žinot, ko minimas padalinio vadovas nežinojo?

Skunde yra nurodyta, kad „darbuotojai skundžiasi, kad dėl įtampos priversti gerti raminamuosius“. Na, įtampas visi skirtingai nusiima. Kas raminamaisiais, kas degtine... Jeigu kas iš komunalinio „užpylė“, kaltas K.Šapoka?

Iš pirmo žvilgsnio - niekinė citata iš skundo apie raminamuosius iš tiesų yra esminė. Čia lyg ir apibendrinimas, išvada. Juk sutikit, kad nei darbo drabužių pirkimas, nei buhalterės algos sumažinimas nepadės jums „nulipti“ nuo raminamųjų. Yra tik vienas problemos sprendimo būdas - vyt lauk direktorių, pavaduotoją ir buhalterę. Ir dar juristą būtų gerai iš darbo išmest. Tas čia kuo dėtas - nežinau, bet būtų smagu, kalbant futbolo terminais, būtų pokeris.

/.../

Visos "Rievės" - šeštadienio "Anykštoje"

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone spaudos atstovas pasiskubino su tokiuo straipsniu. Skundas dar nėra išnagrinėtas valdžios institucijų ir vyksta tyrimas, o tokie ir panašūs pareiškimai spaudoje gali daryti poveikį skundo esmės tyrimui. Turime negerų pavyzdžių, kai bet koks poveikis vėliau nagrinėjamas net Molėtuose. Mano galva visada geriau, kai susitariama taikiai ir kilę ginčiai išsprendžiami derybų būdu, ginčo šalims tariantis.
  Naudodamasis galimybe, noriu pasveikinti visas moteris Tarptautinės Moters dienos paminėjimo proga ir palinkėti joms visada išlikti nuostabiomis ir išlaikyti šalia esančius vyrus sąmoningais.

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  O šiukšlės tuoj, tuoj brangs. Tikrai! Ir per šias rietenas nepastebėsite.

  Prieš mėnesį
 • Ooo fotke

  Nuoroda

  Galvojau kad Vyt.Kernagis :)

  Prieš mėnesį
 • Smalsuolis

  Nuoroda

  kokius gi tamistai rūbus davė, o kuom būt patenkintais,kad vagimis vadina,kad darbo valandų nežiūri kad už papildomus darbus nemoka ,kad atostogų varo kada kiko '' dievai ir dievaitė''nori

  Prieš mėnesį
 • taiklu

  Nuoroda

  perskaičiau Anykštoje. 10 balų!

  Prieš mėnesį
 • Gyventojas

  Nuoroda

  Viskas ten Kike gerai, teko dirbti ir spec.rubus duoda ir vadovai kulturingi, geri. Teko girdeti kad ten maištą kelia keli nepatenkinti šiukšliniu vairuotojai ir dar pakursto juos šeiminele iš Vikoniu.

  Prieš mėnesį
 • To gyventojas

  atsakymas į: Gyventojas Nuoroda

  Nieks čia ne kursto ši šeimynėlė viską mato ir fiksuoja pažeidimus , ponui K. Š. ir vyr buhalterei labai nepatinka , kurie ieško tiesos ir kovoja prieš vagis ir pijokus.

  Prieš mėnesį
 • .....

  Nuoroda

  Kas tuose Anyksčiuose darosi ,,įstaigoje komunalinis žmones nepatenkinti engimu ,žeminimu,sukčiavimu,,keliu ,konteinerių priežiūra tragiška,mokesčiai už paslaugas kosminiai
  ,kaikrasčiai jau 3 savaitės kai tą patį nagrinėja,ovaldžia tyli pozocija ''išsipjaukit patys''

  Prieš mėnesį
 • jo...

  Nuoroda

  Geru darbdaviu būti yra sudėtinga idijotu,paprasciau.

  Prieš mėnesį
 • Anykščių Gebelsui

  Nuoroda

  Tau atrodo, kad KIK-e viskas gerai? Jeigu jau buhalterės sūnus po skundu pasirašo, reiškia jau vsikas batai, blogiau nebeūna.

  Prieš mėnesį
 • To Anykščių Gebelsui

  atsakymas į: Anykščių Gebelsui Nuoroda

  Čia ne skundas bet prašymas ir paaiškinimas kas dedasi KIK e , tačiau rajono vadovams ant visų dirbančiujų KIK e nusispjauti.

  Prieš mėnesį
 • Laukiam

  atsakymas į: Anykščių Gebelsui Nuoroda

  Jei nerimsti, Leonai, išdėstyk ir savo poziciją...

  Prieš mėnesį
 • ogui

  Nuoroda

  visai nesenai dirbau komunaliniam,viskas ti gerai ar aprengė ir alga laiku davė ir visi normalai elgėsi, nieko blogo negaliu pasakyti.Gal baikit rašinėt

  Prieš mėnesį
 • ogiui

  Nuoroda

  tai pagal jus teisūs visais klausimais tik darbdaviai,o vergai turi paklusti,netiesa manau darbininkai ir gi žmonės

  Prieš mėnesį
 • ogis

  Nuoroda

  manau tokia situacija susidarė tik todėl, kad darbininkams yra duota per daug teisių ir laisvės. nepatinka, lauk ių darbo, negauni paskutinės algos ir darbdavys pats sprendžia ar pradirbtą laiką įtraukti į stažą,ar visiškai nubraukti. va tada būtų tvarka.

  Prieš mėnesį
 • Ogiuks

  atsakymas į: ogis Nuoroda

  Manau tokia situacija susidarė tik todėl, kad vadovams nepatinka darbininkams duoti priklausančių teisių ir laisvių.

  Prieš mėnesį
 • švara

  Nuoroda

  visur buvo rašoma ,kad pastatyti konteineriai specialiai rūbams,bet kur pastatyti neparašė tai jų nėra iki šios dienos. Valiausi spintas tai sumečiau prie atliekų.

  Prieš mėnesį
 • Info.kipc.anyksciai

  atsakymas į: švara Nuoroda

  Turėtumėte geranoriškai surinkti ir sudėtį į buitinių atliekų konteinerį. Priešingu atveju jūsų atžvilgiu bus surašytas administracinių teisių pažeidimo protokolas ir skirta bauda.
  P.s. tekstilės konteinerių pastatyvo vietos buvo paskelbtos, be to visada galite kreiptis informacijos į miesto komunalinių paslaugų aptarnavimo centrą, kuris atsidarys, kai bus tinkamos sąlygos. Dabar konsultuojama nuotoliniu būdu.
  Išsamiau galite paskaityti laikraštyje Anykšta.

  Prieš mėnesį
 • nu

  Nuoroda

  kiki jau gali padės tik tankas, šakių tikrai nebeuzteks

  Prieš mėnesį
 • To nu

  atsakymas į: nu Nuoroda

  Tikai šakių nebe užteks , reiks mero su šiupeliu.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Vyras su šakėm ten turi įtaką!

  Prieš mėnesį
 • Aha

  Nuoroda

  Nenormali situacija. Steigėjas turi atidžiai išnagrinėti ir imtis atitinkamų priemonių- ignoruoti negalima. Jeigu vadovas nesusikalba su savo darbuotojais, nieko gero iš to nebus- ir nuo to kenčia paslaugų gyventojams kokybė

  Prieš mėnesį
 • patarimas x požiūriui

  Nuoroda

  padirbėk Anykščių komunaliniam ir tau prisireiks ne tik raminamųjų,bet ir ricinos

  Prieš mėnesį
 • X požiūris

  Nuoroda

  Mieli skundo rašytojai jei raminančius geriat matyt esat Gusto pacientai :D raminamieji tik su receptu parduodami...

  Prieš mėnesį
 • Ei slunkiai!

  Nuoroda

  Tinginčių žiurkių maištas laive...

  Prieš mėnesį
 • Ne slunkiui!

  atsakymas į: Ei slunkiai! Nuoroda

  Jau darbštuolės žiurkės gerokai apgraužė laivą. Gali greit nuskęsti...

  Prieš mėnesį
 • Nu...

  Nuoroda

  paaukojo chebra Šiaučiūną,bet nors darbo rūbus nupirko,grafikus padarė,duris šarvuotas susidėjo ir direktorė ir direktorius tykūs ramūs gražiai visų cekavijas''kas nelabieji pasirašė

  Prieš mėnesį
 • Nu...

  Nuoroda

  kas žinot,kiek šimtų už straipsnį sumokėjo''geriausias ''europos drtektorius ,nu gal ir verta save pagirti ,pabūti sau gražiu už įstaigos pinigėlius

  Prieš mėnesį
 • jonas

  Nuoroda

  kaip gražu ,smala verda,o direktorius su buhaltere aniuolų chore gieda,

  Prieš mėnesį
 • Petriukas

  Nuoroda

  E.Sauciuno vieta pragare, bet ir ten smalą pavogs ????

  Prieš mėnesį
 • Chi chi

  Nuoroda

  Kazys, kaip ir Dalis partijos ir vyriausybės pašaukti atėjo "gelbėti" įmones. Kabinėtis prie jų nepadoru.

  Prieš mėnesį
 • Taigi aha

  atsakymas į: Chi chi Nuoroda

  Levuk,na tu niekaip negali Vaigino nepagarbinti! Reiškia, Vaiginas gerus darbus atlieka, o tu dėl to - tik siunti, frustruoji...

  Prieš mėnesį
 • Ei slunkiau!

  atsakymas į: Taigi aha Nuoroda

  Kur tu čia atradai bent vieną "Levuką" ? Nepataikei. Spėk dar kartą.

  Prieš mėnesį
 • To Jauu

  Nuoroda

  Visų dar neišvijo , tačiau K. Šapoka toliau švaisto įmonės pinigėlius , Anykšta tegul paskelbia kiek kainavo šis melagingas paaiškinimas.

  Prieš mėnesį
 • Just

  atsakymas į: To Jauu Nuoroda

  Tai paskaičiuoti galima juk Anykštos kainos viešai prieinamos kažkur panašiai nuo 500 iki 800 nes neaišku pagal kuriuos įkainius

  Prieš mėnesį
 • Tai jau jo

  atsakymas į: Just Nuoroda

  Anykšta ne Šilelis už 50 eurų nenupirksi. Informacija išsami teisinga, objektyvi, visos pusės iškalbintos.
  O buhalterės sūnelis naujas Pavka Morozas .

  Prieš mėnesį
 • Jauu

  Nuoroda

  Tai tuos gal jau išvijo, kurie parašė skundą...

  Prieš mėnesį
 • Jooo

  Nuoroda

  Sutinku su Vidmantu- Šapoka čia ne prie ko. Vyti iš darbo tuos, kurie parašė skundą...

  Prieš mėnesį
 • Kai

  Nuoroda

  Abi pusės teisios ir nepripažįsta klaidų ir situacija nekeičiama, trečia pusė turi nuspręsti. Teismas. Kitaip nelabai kas keisis.

  Prieš mėnesį