Sakoma, gerumas gali būti įtraukiantis, užkrečiantis – žmonės nuolat patiriantys kitų gerumą, rūpestį, pagalbą ir patys nebegali elgtis kitaip.


Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ragina išnaudoti šią nuostabią gerumo savybę ir kviečia mokyklas bei darželius jungtis į jau tradicine tampančią, atsakingumą už savo bei aplinkinių gerovę skatinančią akciją „Užkrėsk gerumu“. Ši akcija vyksta kiekvienais metais, Sąmoningumo mėnesio BE PATYČIŲ metu.
Darželių, mokyklų pedagogai ir vaikai kviečiami pasiraitoti rankoves ir imtis gerumo iniciatyvų savo bendruomenėse – pradėti spręsti vieną ar keletą jų aplinkoje egzistuojančių socialinių problemų, ar padaryti kažką naudingo, reikalingo aplinkui esantiems žmonėms. Pavyzdžių kurti ir dalintis drąsinančiais, palaikančiais palinkėjimais ar kitomis dėmesio dovanėlėmis su socialiai izoliuotais žmonėms, kurių pandemijos sąlygomis gausu; padaryti ką nors gero alkstantiems gyvūnams ar darbščių rankų išsiilgusiai aplinkai. Tinka viskas, kas vaikų manymu šiandien reikalinga jų bendruomenei, ypač, patiems pažeidžiamiausiems jos nariams.
„Kitam paliepus, geresniais netapsime. Tačiau tai, ką patiriame iš aplinkinių, paprastai, tarsi grandinine reakcija, mumyse iššaukia tokias pačias emocijas ar elgesį – patiriamas gerumas sprogsta dovanojamu gerumu. Tapkime gerumo ambasadoriais – tais, kurie savo pozityvumu, empatija, veiklumu užkrečia aplinkinius ir taip pagražina ne tik jų, bet ir savo kasdienybę“, – kviečia Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Valdas Jankauskas.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Taigi

    Nuoroda

    Norint būti geriems, reikia būti išmintingiems. Iš kur gali būti gerumas protą ir išmintį praradusiame idiotų laive. Tokios parodomosios akcijos nieko neduos. Norint, kad Lietuvoje keistųsi į gera, reikia viską keisti iš pagrindų, sistemą keisti. Tik kas gi keis, jeigu į valdžią išrenkami nesąžiningi ir nedori asmenys, o piliečiai negali keisti, nes šalis diktatūrinė.

    Prieš mėnesį