Lietuvoje sukilo aistros dėl Stambulo konvencijos. Šią konvenciją Lietuva pasirašė 2013 metais, tačiau Seimas jos iki šiol taip ir neratifikavo.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kaip jie vertina šį dokumentą, kokioms jame įrašytoms nuostatoms jie pritaria, dėl kurių abejoja ir pan.

 Jolanta ZABULYTĖ, menotyrininkė, mokslų daktarė:

- Mums visai nereikia šitos konvencijos. Patys puikiai galime susitvarkyti, nes turime savus įstatymus. Kam mums dar kažkokie dokumentai? Turime įstatyminę bazę, svarbu tik, kad ji veiktų.
Smurtas prieš moteris ir ne tik prieš moteris turėtų būti išgyvendintas. Kaip tai padaryti, kad būtų efektyvu? Reikia žmonių savimonę ugdyti, aiškintis smurto priežastis.
Pas mus, kaip visada, jei atsiranda kažkokia naujovė ir tai didžiajai daliai nepriimtina, tai ir vyksta „širšalas“. Tai yra normalu.
Manau, kad viskas turi būti proto ribose, atsižvelgiant į mūsų tradicijas, kultūrą. Negali būti visas pasaulis vienodas. Jei kažkur pasaulyje yra didelės problemos, tai nereiškia, kad ir pas mus jos turi būti didelės. Nuleisti kažką „iš viršaus“ - nežinau, ar yra gerai, kiekviena valstybė turi savus problemų sprendimo įrankius.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Teisingai

  Nuoroda

  Pasake Jolanta, šaunuolė!

  Prieš mėnesį
 • Earn

  Nuoroda

  Išsiskyrusi motina su 4 vaikais prarado darbą pandemijos metu, tačiau atlikusi internetinį tyrimą, kurį rado internete, jai pavyko išlikti viršūnėje nuolat pervedant 15 000 USD per savaitę. Tai lengva, tiesiog vykdykite pagrindinio puslapio instrukcijas, atidžiai perskaitykite nuo pradžios iki pabaigos. Išsami informacija ......--- >>> https://bit.ly/3t2mYZr

  Prieš mėnesį