Turgavietės mokesčio kompensacijas, kurioms numatyta 2 mln. eurų, galės gauti beveik 7 tūkst. prekybininkų, o į jas bus galima pretenduoti jau nuo kitos savaitės.

 Vyriausybė, anksčiau patvirtinusi šių kompensacijų koncepciją, trečiadienį pritarė ir jų tvarkos aprašui. Parama vienam ne maisto prekėmis prekiaujančiam žmogui siektų iki 300 eurų.

„Svarbi informacija, jog nuo kovo 8 dienos bus galima pateikti paraiškas Mokesčių inspekcijos svetainėje. Priemonei skiriama du milijonai eurų ir šeši tūkstančiai 600 ir truputėlį daugiau prekybininkų galės pasinaudoti šita pagalba“, –Vyriausybės posėdyje kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Kompensacija būtų skiriama, jei prekiautojas yra nukentėjęs nuo koronaviruso pandemijos, taip pat nuo pernai rugsėjo iki gruodžio 16 dienos buvo įgijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, yra pateikęs metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus ir atitinka kitas sąlygas.

Numatoma, kad kompensacija sieks 300 eurų arba mažiau. Viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pranešė, kad prekiautojai iki birželio 1 dienos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje turės užpildyti paraišką, tinkamų paramai sąrašą sudarys VMI, o galutinį sprendimą dėl paramos priims ministerija.

Vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją, nepriklausomai nuo prekyviečių skaičiaus. Numatytų lėšų pakaks 6,67 tūkst. prekybininkų.

Tokios pat kompensacijos buvo skirtos ir pirmojo karantino metu, tuomet 1,7 mln. eurų gavo 5,7 tūkst. turgaviečių prekiautojų.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • As

  Nuoroda

  Bent jiss dirba jau ar ne?

  Prieš mėnesį
 • Taip!

  Nuoroda

  Padidinus kainas už turgavietės prekybą, išsilakstys prekybininkai, bus tada nereikalinga ir turgavietės priežiūra.

  Prieš mėnesį
 • Administracija

  atsakymas į: Taip! Nuoroda

  turgavietė negali dirbti nuostolingai, kitų padalinių sąskaita. Beto pagal miesto strategiją turgavietė turi atitikti ir pirkėjų lūkesčius, neatsilikti nuo miesto centrinėje aikštėje rengiamo milijoninio projekto su mobiliais paviljonai. Tam reikalingos nuolatinės apyvartinės lėšos, kurais turi dengti pardavėjai ir pirkėjai, besinaudojantys turgavietės paslaugomis.

  Prieš mėnesį
 • Yra proga

  Nuoroda

  Turgų administruojančiam Komunaliniam ūkiui kreiptis į rajono savivaldybės tarybą dėl kainų padidinimo už turgavietės prekybos vietas. Prekybininkai gaus papildomų pajamų, o savivaldybės valdomos įmonės padalinys dirba nuostolingai. Taigi verta suskubti, bei pagalvoti apie įėjimo į turgavietę simbolinio bilieto įvedimą, už kurio lėšas būtų palaikoma turgavietės priežiūra.

  Prieš mėnesį