Nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai bent vienas gyventojas prieštarauja rūkymui.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kaip jie vertina tokį draudimą, domėjosi, ar draudimai jau duoda konkrečių rezultatų.

 Valdas PALIONIS, Anykščių rajono policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas:

- Man, kaip nerūkančiam, draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose atrodo geras sprendimas. Tai vienas iš būdų nerūkančiajam užtikrinti teisę kvėpuoti grynu oru.
Anksčiau pats gyvenau daugiabutyje ir turėjau rūkantį kaimyną. Balkonai vienas šalia kito, kambaryje miegodavo vaikas ir, pravėrus langą, jei tik kaimynas rūkydavo balkone, visi dūmai patekdavo į mūsų butą. Nepatikdavo man tai, teko su kaimynu šiek tiek aiškintis, draugiškai tą klausimą išsisprendėme.
Jeigu daugiabučių namų balkonuose bus uždrausta rūkyti, policija į gyventojų skambučius reaguos. Nustačius rūkymo faktą, nematau problemų taikyti administracinę teiseną.
Aišku, kiekvienas naujas draudimas žmonėms kelia nepasitenkinimą ir čia, manau, yra normalu. Bet jei rūkantis žmogus kažkam sukelia diskomfortą...
Anykščių mieste yra viešosios vietos, kuriose taip pat draudžiama rūkyti, yra nubaustų asmenų, tačiau čia jau skirtinga situacija nei rūkymas daugiabučio balkone. Viešojoje vietoje, kur draudžiama rūkyti, praktiškai nekyla kažkokių asmeniškumų, asmuo įspėjamas ar nubaudžiamas tik tais atvejais, jei pamato policijos pareigūnai.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jurgis

  Nuoroda

  Įsirengti kambarėlį rūsy ir kaimynai suėję ne tik užtrauks düma bet ir buteliuką išlauž ir draugiškai pabendraus .

  Prieš mėnesį
 • Tomas

  Nuoroda

  Pašikti savo balkone galima?

  Prieš mėnesį
 • Taip

  atsakymas į: Tomas Nuoroda

  Galima.

  Prieš mėnesį
 • Tumba Rumba!

  Nuoroda

  Nuo rūkymo balkonuose ir kitur labai padeda Tabex tabletės. Per mėnesiuką noro kaip nebūta! Man padėjo. :)

  Prieš mėnesį