Ketvirtadienį vyko nuotolinis viešasis susirinkimas, kurio metu buvo aptariamas buvusios Anykščių bibliotekos pastato rekonstrukcijos į gyvenamąjį daugiabutį namą projektas.
Susirinkime dalyvavęs Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas projekto rengėjams pateikė negailestingos kritikos.


"Architektūriniu požiūriu čia yra seniena.Nepykit, bet dabartinės architektūros tendencijos, man atrodo, yra truputį kitokios .Architektūrinis sprendimas yra nemodernus.Pastato neturime, bet jis jau yra pasenęs", - kalbėjo K.Indriūnas.
Projektinius pasiūlymus parengė HOUSE OF MOSS - Blue Ant Holdings UAB, architektė Salvinija Bentkė.Ji kalbėjo, kad busimo daugiabučio namo sienos bus dekoruojamos samanomis.Tokių pavyzdžių, anot jos, LIetuvoje dar nėra.
Daugiabutį namą vietoje buvusios bibliotekos planuoja statyti UAB "Selija" iš Vilniaus. Jos vadovas Aris Azguridis "Anykštai" sakė, kad į projektą planuoją investuoti pusantro milijono eurų. Buvusios bibliotekos vietoje būtų įrengtos ne tik gyvenamosios erdvės, bet ir kūrybinių dirbtuvių patalpos.

 

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Antanui

  Nuoroda

  o ko pats nevažinėji su karieta ir nevaikštai su cilindrine skrybėle? Rūbais, ir tais nori šiuolaikiškiau atrodyti, o jau namą siūlai 100 metų senumo statyti, ir dar sovietmečio architektūros???

  Prieš mėnesį
 • Viena

  Nuoroda

  Tokius priestatus - belekaip kaimuose prie ukiniu stato , net stogo nesugalvojo kaip suvesti ... Man nepatinka. Negi zmones nemate geru statiniu, o architektai nesugeba rasti tinkamu sprendimu... Gerai.kad ir kritikuoja .

  Prieš mėnesį
 • Antanas

  Nuoroda

  O man patinka. Tokia nesensta, klasikiniai. Nebutina disneilendu statyt ant kiekvieno kampo, gali ir visiems suprantamai pabuti.

  Prieš mėnesį
 • Jaunimui

  Nuoroda

  Anykščiai ne Paryžius, nes gal tai ir jaunimui aišku. Anykščiai, jūsų žiniai, yra Anykščiai. Patrauklus, mielas, kurortiškas Lietuvos miestas. Į jį nori atvykti ir atvyksta labiau menininkai, kultūrininkai, tiesiog labiau intelektualesni. Šiek tiek, nei į Uteną. Todėl svarbu geri dalyka. Labai svarbu. Myli Anykščius kultūros elitas dėl estetiško vaizdo. Todėl prašau, nesudarkykime jo. Kurkime gerą, progresyvią, įdomią architektūrą. 100 proc. pritariu Kęstučiui Indriūnui

  Prieš mėnesį
 • Atsakas

  Nuoroda

  Jeigu susitarėme, kad gyvename laisvoje nepriklausomoje ir teisinėje (pabrėžiu - teisinėje) valstybėje, reikia laikytis mūsų visų susitartų taisyklių. Architektūrą kuria ir už ją atsako turintys teisę tai daryti architektai, namus stato turintys teisę tai daryti statybininkai, automobilius remontuoja irgi specialistai. Jei šiuo atveju architektai sako, kad tai negerai....gal tai kažką reiškia? Ar durniai architektai visi, o geriausiai žino tie, kurie kerpa plaukus apie architektūrą. pasidomėkite, kaip tai vyksta išsivysčiusioje valstybėje??? Kiekvienas dirba savo darbą. Šis namas stovės pagrindinėje Anykščių gatvėje, stovės daug metų. Tai ar blogai, kad jo architektūra sukelia tiek diskusijų, tai ar blogai kad norima gero dalyko, tai ar blogai kad rūpinamasi miestu bendrai, o ne tik vieno statytojo interesais?

  Prieš mėnesį
 • Tadas

  atsakymas į: Atsakas Nuoroda

  Tai jums atrodo, kad namą suprojektavo ne architektas? Deja, bet architektas, o jam pavydi kitas.

  Prieš mėnesį
 • Jaunimas

  Nuoroda

  Klausykite, nuo gyvenimo realybės nušokę architektai! Ar jūs įsivaizduojate, kad Anykščiai tai Paryžius, kur stovi eilėje šimtai norinčių statyti daugiabučius? Išsipagiriokite ir pamatysite, kad čia Anykščiai, kur paskutinis daugiabutis buvo pastatytas prieš 40 metų! Ateina žmonės, kurie nori statyti, bet čia jiems skersai kelio stoja kažkokie klanai. Kosmosas.

  Prieš mėnesį
 • Jolita

  Nuoroda

  Ir dar. Jaunoms šeimoms. Įsigilinkite, prašau,, į butų išplanavimus. Labai abejoju, kad norėtumėte tokiam bute gyventi. Koridoriai, kaip žarnos veda į kelis kambarius apimantį gyvenamąjį plotą. Statytojo tikslas - bet kokia kaina išgauti maksimalų butų skaičių (kad parduoti). Architekto neprofesionalumas šį kartą daro meškos paslaugą - butų daug, tačiau vargu, ar juose bus patogu gyventi. O nuo to priklauso žmogaus gyvenimo kokybė ir emocinė sveikata. Tik tada, kai gerai jautiesi savo namuose, gali mylėti ir puoselėti savo miestą. Profesionalas visada atsižvelgs į protingą kritiką, pakoreguos sprendimus ir pasieks optimalų rezultatą. Ir tik kvailio tiesa yra neginčijama...

  Prieš mėnesį
 • Šeima

  atsakymas į: Jolita Nuoroda

  Jolita, nesikeikiant, neišsidirbinėkit ir nespręskit už jaunus žmones. Gal tie butai ir nebus extra, bet bus! Gal geresni sovietiniai butai?

  Prieš mėnesį
 • Jolita

  Nuoroda

  Ko čia visi užsivedė "gražu-negražu". Palikit viską spręsti specialistams. Tam yra ekspertų tarybos - tegul jos ir sprendžia, jei savais ekspertais nepasitikim. O projekto architektas (?), jei yra tikras savo projekto kokybe, tai pats pirmas turėtų ten kreiptis , o nesiskųsti, kaip čia jį visi "su šakėm" pasitinka. Nesolidu.

  Prieš mėnesį
 • Blyn

  atsakymas į: Jolita Nuoroda

  Grašu negražu. Eikit jūs š-kt. Ar jūs suvokiat, kad kenkiate merui, jaunimui, verslui, Anykščiams. Kalba eina spie jaunas šeimas, kurioms reikia butų. Ateina žmonės, pasiruošę statyboms, o čia išlendat jūs ir prievartaujate verslą: darykite taip, anaip. Manau, kad jūs verslininkus išvarysit ir daugiau niekas čia neateis su investicijom.

  Prieš mėnesį
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Kai nederina su tarybos nariu, tai taip ir gaunasi.

  Prieš mėnesį
 • Projektui

  Nuoroda

  Kas yra architektas šio projekto? Neradau. Kažkas čia nešvaru. Rašo Jonaitis. Moterškė neatestuota. Taigi negalima praleisti tokio projekto. Teisinėj valstybėj gyvenam. Matosi nori prastumti kažką

  Prieš mėnesį
 • jaunai šeimai

  Nuoroda

  reikia tikėtis, kad ir Anykščiuose bus naujai įrengtų butų. Kalbama kad aukcione nupirktas technologijos mokyklos bendrabutis ir ten bus įrengiami butai. Gal sulauksite greičiau negu pasirūpins savivaldybė.

  Prieš mėnesį
 • R.Gižinskas

  atsakymas į: jaunai šeimai Nuoroda

  Jaunoms šeimoms tikrai reikia kur gyventi.Architekt.sprendimai....žinoma ne tokie,kaip raj.vyr,archi...privatus namas,išdygęs ne vietoje,bet patogiu laiku.Kažin,ar neteks griauti...labai panašu.

  Prieš mėnesį
 • O tada

  atsakymas į: jaunai šeimai Nuoroda

  Gal pasirūpins ir Ligoninės vaikų skyriumi:)) Šnd meras per radiją jaunam vyrukui aiškino, kad nėra jaunimo, tai ir vaikų skyriaus nereikia, nors paskui prasitarė, kad tarybai reikia, dar nepanaikino

  Prieš mėnesį
 • Samanos

  Nuoroda

  Pasigendu issamesnes informacijos apie samanines sienas. Prieziura, ilgaamziskumas, laistymas, ravejimas, plovimas nuo purvo, isdegimu salinimas, atstatymas, kiek tai kainuos, kas tuo tures uzsiimti?

  Prieš mėnesį
 • Laurynas

  atsakymas į: Samanos Nuoroda

  Tik Indriūnui nukvakusiam aiškinti kas yra seniena. Į save tegul pasižiūri veidrodyje. Chamas geras.

  Prieš mėnesį
 • Tadas

  atsakymas į: Samanos Nuoroda

  Nesijaudinkite, tikrai ne jūs.

  Prieš mėnesį
 • :)

  Nuoroda

  Aga, apkaustykim surudyjusiom gelazym. Istringa kartais zmogeliukai "tendensijoj" nu ir nei krust i sona. Tendensija jau senai nutendensejo, o jie dar joje.
  O siaip kalbant apie tendencijas tai yra viena jau daug metu nekintanti - siuolaikine arcchitektura priima viska kas harmoninga, dera prie aplinkos, draugiska gamtai, saikinga, racionalu, optimalu, nieko bereikalingo, ilgaamziska, patogu... Nu neinsikerta blizgciu megejai.
  Ka galima pasakyti apie projekta is to vieno netikusio paveikslelio - nieko...

  Prieš mėnesį
 • ir aš noriu jaunai šeimai

  Nuoroda

  Apie kenkimą Anykščiams. Anykščiams kenkia viskas, kas prieš miesto grožį, kas prieš miesto kultūrą, kas prieš žmonių aukštesnės kultūros ugdymą. Kas, jei ne architektai kuria grožį, kas jei ne architektai mato tendencijas, mato ir supranta, ko reikia miestui. kaip gydytojas gydo žmogų, taip architektas gydo miestą. Pasitikėkime profesionalais, leiskime jiems nešti tą nelengvą atsakomybės naštą. Šis projektas labai senas, labai neįdomus, labai ne Anykščiams, labai ne kurortiškas. Sugalvokite, architektai, gerą architektūrą, kuria visi didžiuotųsi ir džiaugtųsi. Linkiu pergalvoti šitoje vietoje. Indriūnas tikrai teisus.

  Prieš mėnesį
 • Kodėl, ką tik pasiūlo architektsi ne iš Anykščių yra negražu, o jei anykštėnas suprojektavo kokį šalašą visi turi džiaugtis.

  Prieš mėnesį
 • Jaunai šeimai

  Nuoroda

  Nuoširdus pasiūlymas ypač jaunai šeimai. Architektūra tiesiogiai įtakoja gyvenimo kokybę. Tai svarbu. Ypač vaikai tą jaučia. Bloga architektūra galiausiai pradeda erzinti, kelti įtampą. O čia jau dabar kelia miestui įtampą, jau nekalbant apie žmogaus jausmams. Įsižiūrėkite. Nėra elementariausios estetinės kultūros

  Prieš mėnesį
 • Ignas

  Nuoroda

  Gal jau gana tų kūribinių dirbtuvių.Kada sukursit darbo vietas ,ne popietines ,bet su gamyba ,su produkcija ?

  Prieš mėnesį
 • Jauna šeima

  Nuoroda

  Matau tiesioginį kenkimą Anykščiams, prisidengiant architektūros išmanymu. Jaunoms šeimoms reikia butų. Jų nėra. Tai po velnių, seni biurokratai ir architektų klanai, bent jau netrukdykite verslui sukurti to, ko reikia jauniems žmonėms. Palikite mums spręsti, tinka tas namas mums ar ne.

  Prieš mėnesį
 • Dalė

  atsakymas į: Jauna šeima Nuoroda

  Jūs galėsite pasirinkti kas tinka buto interjere, o ne eksterjere.... As jums patarčiau įsiklausyti į pastabas ir turėsite gyvenamą plotą daug vertingesnį.

  Prieš mėnesį
 • Studentė

  atsakymas į: Dalė Nuoroda

  Tiosiog jūsų išsidirbinėjimas išvarys verslą ir tų butų nebus, bus dar vienas griūvantis pastatas.

  Prieš mėnesį
 • kazin

  atsakymas į: Jauna šeima Nuoroda

  kazin ar neatsitiks kaip su buvusiu policijos komisariato pastatu , buvo ir nuotrauka ir isreklamuota , o dabar kas .....darbai nevyksta , vel merdintis projektas .

  Prieš mėnesį
 • Audra

  atsakymas į: kazin Nuoroda

  Gera mintis , 'Anyksta ' prasom pasidomet kodel sustojo komisariato darbai , idomu butu zinoti , zmones girdziu daznai diskutuoja.

  Prieš mėnesį
 • Ei ekspertai

  Nuoroda

  Džiaukitės,kad kažkas kažką projektuoja,stato ar planuoja statyti. Ko jūs didieji ekspertai su Indriūnu priešakyje nepastatot Anykščiuose daugiabučio. Jau trisdešimt metų,kai niekas nepastatė nei vieno daugiabučio,nes tam ES neduoda pinigų. Mes be europinių pinigų nemokam nieko daryti, nebent kritikuoti.

  Prieš mėnesį
 • Nežinė

  Nuoroda

  Gal kas galėtų mane apšviesti, kokius šiuolaikiškus architektūros šedevrus projektavo Indriūnas? Nerandu kataloguose

  Prieš mėnesį
 • Dalė

  atsakymas į: Nežinė Nuoroda

  Gal jūs tik vartėte katalogus, kuriuos pardavinėja prekybos tinklai ?

  Prieš mėnesį
 • Anykstenas

  Nuoroda

  Šaunuolis Kęstuti, išsakei savo nuomone.

  Prieš mėnesį
 • pakeleivis

  Nuoroda

  aha nei parkavimui nei kiemo kampinis namas gyvenimui gal netinka jau geriau tegul menas klesti.juk yra prie profkes pastatas butams.kiek metu stovi ?ar rupi anykstenai kam?butu nera nauju specialistu nera tik darbas skirstomas pagal partine linija

  Prieš mėnesį
 • laukiam

  Nuoroda

  stebėtojo su šakėm kritikos

  Prieš mėnesį
 • Vitalija

  Nuoroda

  Nesvarbu,kad pastatas senas,bet galima jį prikelti naujam gyvenimui,tai įmanoma.Reik gero projekto,tam,kad atrodytų šiuolaikiškai.Čia netinka tas priestatas,žalia dėžutė.Klaipėdoij,kažkada rekonstravo seną tarybiniu laikų neišvaizdu buvusi viežbutį.Pastate išvaizdu Radisson blu viežbutį.Tai yra tarptautinis viežbučiu tinklas,jis yra ir Vilniuje.Koki solidų padarė viežbuti,gražu pasižūrėt.Gavosi visai kitas pastatas.Čia irgi įmanoma,bet reik dirbt..Čia nereik daugiau nieko,nes vietos daugiau nėra.Kur mašinas pastatysi?Tuos garažus nugriaus,nes baisiai jie atrodo.

  Prieš mėnesį
 • Į Vitalija

  atsakymas į: Vitalija Nuoroda

  O Paryžiuj ką pastatė, o Niujorke!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tad ir pastatykit, gal grįžot iš Londono su tašėm banknotų.
  Jaunimui reikia kur gyventi, o skonis gali būti visoks.
  Tarp kitko, šitas ponas architektas dabar "ant bangos" aplinkelius tiesia, dar kai ką, svarbu jis,,,

  Prieš mėnesį
 • VaLda

  Nuoroda

  Na va, prasideda kritika, jeigu ką kritikuoti reikia suprasti. Man jis atrodo visai gražus -senosios ir naujosios architektūros ansamblis. Tokio namo Anykščiuose nėra. Prie seno nedaug ką priderinsi. Džiaugiuosi, kad atsiranda jaunų žmonių, kurie sugeba tai atlikti. Lauksime ,kada prasidės statybos, visgi po tiek metų kažkas pajudėjo. Nejaugi Jūs norite tokio griozdo, kaip Taikos gatvėje pastatytas namas su neaiškia architektūra. Nei velnias, nei gegutė iš kurios pusės bežiūrėtum. Ar dabar labai puošiantis kultūrinius Anykščius, dar aptrupėjęs. Ko dėl jo nereiškiate kritikos, baisu eiti pro šalį, visą miesto vaizdą gadina?

  Prieš mėnesį
 • Į VaLda

  atsakymas į: VaLda Nuoroda

  Jiems patinka, kad gasdina!
  Juk viską lengviau grieuti, nei pastatyti. Rėks, kad ir griuvėsiai gražu:))

  Prieš mėnesį
 • Nematau čia jokio architektų projekto - dvi sujungtos dėžės.

  Prieš mėnesį
 • Kaip suprantu

  Nuoroda

  Jaunas žmogus projektavo, tai gal mokėsi,žino tendencijas,
  Ir reikia džiaugtis, kad nebus baisesnės griuvenos kaip dabar.
  O konkurencija buvo ir bus:))
  P,S, Pavyzdžiui man baisus tas ant kampo prie Ciestos, čia skonio reikalas,

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone vieno anykštėno kritika tai nėra visuomenės nuomonė, ar p.Kęstutis pasisakė kai rajono tarybos narys, atstovaujantis anykštėnų nuomonę arba bendrapartiečių nuomonę iš Anykšių liberalų skyriaus?

  Prieš mėnesį
 • Tam pilnačiai

  Nuoroda

  Laukinis kapitalizmas jau beldžiasi į Anykščius. Visko daugiau. Kad net braškėtų sienos. Vaizdas nekoks. Yra tkks dalykas kaip sąžinės kultūra. Paprasta močiutė Anykščiuose ir tai gražesnį namą susirenčia

  Prieš mėnesį
 • pilnatis

  Nuoroda

  laukiu vietinių ekspertų vertinimo svetimoms milijoninėms investicijoms. Po metų vėl rėksite, kad Anykščiai kaimas, kur nieks nieko neinvestuoja.

  Prieš mėnesį
 • anykštėnei

  Nuoroda

  toks namas kolūkio laikais būdavo statomas. Atsipeikėkite - tarptautinė kompanija gal iš praeities. Sovietinė architektūra

  Prieš mėnesį
 • O tai

  Nuoroda

  Kur automobilius parkuoti? Aikštelėje prie konteinerių?

  Prieš mėnesį
 • Man

  Nuoroda

  Labai gražus, modernus pastatas, sovietinio raugo architektas gražiausia turbūt chruščiovkės Biliūno gatvėje. Aišku, kad pastatas prie jų nesiderins, tai gal chruščiovkes štampuojam, tada renovacija bus

  Prieš mėnesį
 • anykštėnė

  Nuoroda

  Kaip čia gali ateiti koks normalus investuotojas, kai jį vietiniai "ekspertai" užpuola kaip šunys. Kai pagalvoji, tai projektuoja tarptautinės kompanijos architektė, o kritikuoja kaimo berniokas, turbūt net architekto išsilavinimo neturintis.

  Prieš mėnesį
 • Alio

  Nuoroda

  Tokį projektą mačiau 1950 - ais.

  Prieš mėnesį
 • Valio

  atsakymas į: Alio Nuoroda

  jei tais metais būtum matęs, tai dar kūdikis turėjai būti arba dar negimęs. Jei koks 20-metis, tai dabar tau apie 90 metų ir senatvinė dimensija labai tikėtina...

  Prieš mėnesį
 • Va

  Nuoroda

  Idiotas nori būti svarbių ??

  Prieš mėnesį
 • 0l

  atsakymas į: Va Nuoroda

  Na ir baisuoklis esst su toiu komentaru... Idomu, ar turite savo vaikų, anūkų... Karma egzistuoja, negražu kaip.

  Prieš mėnesį
 • Architektas

  Nuoroda

  HOUSE OF MOSS - Blue Ant Holdings UAB, architektė Salvinija Bentkė. Pažiūrėjau į atestuotų architektų registrą - tokio nėra. Kažkas čia negerai.

  Prieš mėnesį
 • Pilietis

  Nuoroda

  Labai tikslūs Kęstučio žodžiai: "Pastato neturime, bet jis jau yra pasenęs". Ir ne tik architektai tai supranta. Paprasti žmonės irgi labai greitai perpranta, kas yra gerai, o kas tikrai negerai. Tai labai svarbu. Prie pat gatvės. Kiekvieną dieną matomas.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Žiauru. Anykščiuose iki šiol bent jau architektūra buvo prižiūrima. Geri, modernūs, inovatyvūs projektai. Neleiskime tokio statyti.

  Prieš mėnesį
 • :)

  Nuoroda

  o ką paie šią įmonėlę randame įmonių registre ?

  Prieš mėnesį
 • Nieko

  atsakymas į: :) Nuoroda

  Nieko nerandam

  Prieš mėnesį
 • :)

  atsakymas į: Nieko Nuoroda

  tai gal savivaldybės klerkai galėtų Tamstai pagelbėti paieškose ?

  Prieš mėnesį
 • Nesuprantu

  Nuoroda

  Liberalui pritrūko stiklo, betono ir vaivorykščių? Ar rekonstrukcija negali vykti nuosaikiu klasikiniu stiliumi?

  Prieš mėnesį
 • cha

  Nuoroda

  ką jis gali kritikuoti,kai pats dažniausiai kalbasi su ateiviais.

  Prieš mėnesį
 • 5x

  atsakymas į: cha Nuoroda

  Kalbėsi kada nors ir tamsta. Viską žinot. Ekstraseansas ar kaip ten tokius vadina.

  Prieš mėnesį
 • Hm

  Nuoroda

  Ar liberalų atstovas berdamas kritiką nesupainiojo viešo ir asmeninio intereso? Ką jo argumentai sako ir kuo pagrįsta kritika? Kodėl jo asmeninė nuomonė turi būti teisinga, o kito architekto darbas blogas? Ar tik ne dėl to, kad jis rajono tarybos narys, kuriam esant mero patarėjo pareigose ir kiti architektai savivaldybėje dirbantys buvo ne tinkami?

  Prieš mėnesį
 • Jo

  atsakymas į: Hm Nuoroda

  Kodel negai tureti nuomonės. Ka jūs čia ignorus vis metate

  Prieš mėnesį
 • Zelionka

  Nuoroda

  Ką anas gali kritikuoti? Anas net neturi architekto išsilavinimo, tik dizaineris...

  Prieš mėnesį
 • 6

  atsakymas į: Zelionka Nuoroda

  Galit ir pats. Kas trukdo. Al kokių šedevrų paskaitysim

  Prieš mėnesį