Ieškote idėjų ir įkvėpimo tobulai svetainei? Mėgstate švarias linijas, natūralias medžiagas ir gamtą, o vienas esminių tikslų – įrengti patalpą taip, kad ši alsuotų ramybe ir prireikus galėtų tapti puikia vieta darbui? Natūralizmu paremta stilistika gali būti idealus variantas! Kaip sukurti minėtu stiliumi alsuojančią svetainės oazę ir kodėl toks braižas ne tik gražus, bet ir naudingas mūsų savijautai?

Natūralizmas moderniose erdvėse – koks jis?

Šiandien natūralizmo braižas išgyvena tikrą atgimimą! Nenuostabu, kad šis dažniau atsispindi minimalizmo atstovų namuose, kur vertinamos neperkrautos erdvės, laisvė ir švenčiamas tobulas medžiagų ir tekstūrų netobulumas. Kitaip tariant, natūralizmo natos jūsų namuose gali suskambėti per detales, siejamas su:

  • gamta ir joje randamomis gėrybėmis;
  • neutraliomis ar sodriomis žemės spalvomis;
  • nenušlifuotomis, banguojančiomis formomis;
  • išsaugotomis natūraliomis faktūromis ir tekstūromis;
  • švariomis linijomis;
  • erdvėmis ir laisvės pojūčiu;
  • žaluma – lapuočių gausa ir sodriais žiedais;
  • šviesa – daug natūralios šviesos!

Peržvelgus visus šiuos aukščiau išvardintus „ingredientus”, visgi mintimis nuklystame į minimalistinį Japandi, skandinavišką, bohemišką, modernų, galbūt industrinį būstą. Tačiau, šiandien stilių, kuriuose sutinkama natūralizmo idėja, gali būti įvairiausių!

Kaip sukuriama tobula svetainės erdvė?

 Natūralaus interjero vaizdiniai nukėlė jus į tobulos svetainės svajones? Tam, kad sukurtumėte tokio braižo kambarį, reikia susikoncentruoti į tris pagrindinius kriterijus – medžiagos, formos, spalvos.

 Idealu, jei yra galimybė pasirinkti natūralias medžiagas ir tekstūras – kone būtinas įvairiausių rūšių ir apdirbimo būdų medis. Kuo įdomesnis, „netobulesnis” ir ryškesnės faktūros kūrinys – tuo geriau. Kaip, pavyzdžiui, medis, molio bei akmens dirbiniai, tekstūrą išlaikę, natūralūs audiniai. Beje, tokiam interjerui dar daugiau charakterio suteiks ir grubus metalas, betonas, cementas ar storas, nebūtinai skaidrus stiklas. Tačiau nepersistenkite, tai tik prieskonis, kuris prideda nesutramdyto žavesio, jei jo bus per daug, rizikuojate pereiti į industrinį stilių.

 Kurdami svetainę atkreipkite dėmesį į formas. Siekis – natūralios, švarios linijos, vyraujančios apvalėjančios figūros. Tam perteikti puikiai tiks plačios medinės grindų lentos, nebūtinai proporcingos medžio lentynos, kokybiški, švelnių linkių svetainės staliukai, žema „putli” sofa, išraiškingi keramikos, abstraktaus meno krypties kūriniai. Kitaip tariant, tai, kas atskleidžia daikto kokybę ir unikalią tekstūrą bei spalvas. Šios turi atspindėti žemės tonus, kuo mažiau pakeistus ir gludintus.

 Ne tik ramus pabėgimas

 Moksliniai tyrimai parodė, kad būtent tokioje aplinkoje mes ne tik randame pabėgimą ir ramybę nuo mus supančio šurmulio. Dar daugiau, tokioje erdvėje mes atgaiviname protą ir jaučiamės geriau. Teigiama, kad savo geros savijautos ir kūrybiškumo lygį pakeliame net 15 procentų, o produktyvumą padidiname bent 6-iais. Nenuostabu: pašalinus visą nereikalingą triukšmą ir priartėjus prie gamtos, tampame labiau atsipalaidavę ir kūrybiški.

 Panašu, kad rastas tobulų erdvių receptas – kur dera stilius, funkcijos, gamtos bei natūralių medžiagų teikiamas grožis ir naudingos savybės. Atsakingai įsileisdami į svetainę ir visus namus aptartu stiliumi alsuojančias detales, susikursite išskirtinę aplinką poilsiui, o prireikus – ir susikaupimą ir motyvaciją kūrybai bei darbui.

Užsak. Nr. 148