Naujo verslo pradžia – tikrai nemažas iššūkis pradedančiam verslininkui, tačiau sėkmingai vystomos veiklos plėtra gali kelti klausimų net patyrusiems šios srities vilkams.

Matydami, kad verslo atnešamos pajamos viršija lūkesčius, tikrai galite pasvajoti apie naujų projektų planavimą bei sėkmingą jų įgyvendinimą. Turėdami pakankamai lėšų galite įgyvendinti net pačias drąsiausias idėjas, tačiau nuo ko pradėti, kad verslo plėtra atneštų užtikrintą sėkmę?

 

Išnaudokite visas šiuolaikinių technologijų galimybes

Jei nesate tikri, kokių idėjų įgyvendinimą laikyti prioritetu, pradėkite nuo detalios verslo apžvalgos. Dažnai daugiausia dėmesio skiriama kokybiškų darbo įrankių ar įrangos įsigijimui, dirbtuvių, studijos ar prekybinių patalpų nuomai, tačiau derėtų atsižvelgti ir į šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes. Net jei įkūrėte svajonių parduotuvę ar seniai planuotą biurą, pasvarstykite apie galimybę keltis ir į internetą. Šiuolaikiniai prekių ir paslaugų pirkėjai yra linkę informacijos pirmiausia ieškoti internete. Net du trečdaliai vartotojų prieš įsigydami naują produktą nori žinoti jo sudėtį, susipažinti su gaminimo sąlygomis bei įmonės vertybėmis. Būtent todėl pravartu į verslo plėtros planą įtraukti elektroninės parduotuvės atidarymą. Žinoma, jei patys stokojate įgūdžių ir laiko, derėtų pagalvoti ir apie patyrusių specialistų samdymą.

Savaime suprantama, kad ne visi verslai turi galimybę iškart investuoti į internetinės parduotuvės kūrimą, nes tokios verslo plėtros ir jos išlaikymo kaina gali labai varijuoti priklausomai nuo pageidaujamų rezultatų ir samdomų darbuotojų. Jei nesate numatę ar tiesiog neturite biudžeto elektroninės parduotuvės kūrimui, pradėkite nuo mažesnių žingsnelių. Pradžiai puikiai pakaks ir informacinio tinklalapio ar puslapio socialiniuose tinkluose, kuriuose galimybės prekiauti – dabar ne ką mažesnės.

Numatykite biudžetą fizinei plėtrai

Sudarant verslo plėtros planą labai svarbu numatyti biudžetą ir galimai fizinei veiklai. Čia turėtumėte atsižvelgti į savo pirkėjų įpročius bei poreikius. Jei gaunate daug užklausų dėl gyvos prekių apžiūros ar atsiėmimo galimybių, susitikimų ir gyvų renginių, į planą įtraukite fizinių patalpų nuomos ar įsigijimo idėją. Pradžioje tiks ir nedidukė studija, kurioje klientai galėtų apžiūrėti jūsų produktus, o esant būtinybei joje galėsite rengti ir verslo susitikimus. Numatę tokį žingsnį savo plane, laikas nuo laiko pavartykite patalpų nuomos ir pardavimo skelbimus – galbūt pamatysite tai, apie ką jau seniai svajojate. Kartu svarbu numatyti papildomą biudžetą ir patalpų įrengimui. Pravartu nusamdyti patyrusį interjero dizainerį, kuris patars, kaip efektyviausiai išnaudoti patalpas ir pritaikyti jas pagal jūsų poreikius.

Jei savo svajonių parduotuvę (o gal net keletą jų) ar biurą jau esate įrengę ir turite sukaupę pakankamą kapitalą galimai plėtrai, galite įkurti dukterinę įmonę. Žinoma, prieš žengiant tokį žingsnį reikėtų apgalvoti ir būsimas atsakomybes, galimas rizikas bei kruopščiai suplanuoti tiek steigiamos, tiek patronuojančios įmonės biudžetus. Jei matote, kad šiemet biudžete pinigų naujai įmonei gal ir nepakaks, galite luktelėti kitų metų. Peržiūrėkite visas verslo sritis – gal kažkurioje galėtumėte sutaupyti? Kurdami dukterinę įmonę pasidomėkite ir finansavimo galimybėmis. Užpildę prašymą https://uno.lt/verslo-pradziai/ gausite lankstų ir geriausiai jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Nepamirškite, kad planuojant plėsti verslą ypač svarbu yra atsižvelgti tiek į klientų, tiek į augančius įmonės poreikius. Be to, tikslingai siekti tikslų bus lengviau iš anksto sudarius planą ir dideles idėjas skirstant į smulkesnius žingsnius.

 

 

 

Užsak. Nr. 146