Informuojame, kad vasario 23-25 d. vyraus nepalankios meteorologinės sąlygos aplinkos oro teršalų sklaidai. Remiantis Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenimis, visoje šalies teritorijoje teršalų koncentracijos nuosekliai didėja nuo sekmadienio (vasario 21 d.) dėl taršios oro masės pernašos iš pietų. Aukštos koncentracijos (KD10; KD2,5; NO2) išsilaikys kelias dienas. Labai didelė tikimybė, kad kietųjų dalelių KD10 24 val. ribinė vertė bei azoto dioksido 1 val. ribinė vertė gyvenvietėse vėl bus viršyta (santykinai žemesnės, bet vis tiek labai taršios koncentracijos bus apie vidurdienį).

Dėl padidėjusios oro taršos labiausiai nukenčia kvėpavimo takai, kyla kosulys ir čiaudulys. Kietosios dalelės patekusios į plaučius ar kraujotakos sistemą gali kauptis plaučių audiniuose ir sukelti rimtus ne tik kvėpavimo organų, bet ir širdies bei kraujagyslių funkcijos sutrikimus, astmos paūmėjimą, alergiją.
Esant oro užterštumui rekomenduojame riboti aktyvią veiklą lauke, nevesti mažų vaikų į lauką, neiti į ilgesnius pasivaikščiojimus, nevėdinti namų rytais ir vakarais, kai būna didžiausios teršalų koncentracijos, tą daryti vidurdienį, saugoti kvėpavimo takus, pridengiant juos su kaukėmis ar respiratoriais. Nedeginti, nekurti jokių laužų. Pagal galimybes būstų patalpų nešildyti kietuoju kuru (pvz., šią savaitę naudoti dujinį ar elektrinį šildymą).

 

Utenos departamento Anykščių skyrius

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Llietuva

  Nuoroda

  Nejuokinkit-jokios tarsos nera...Santvarka taiko nauja mokesti ivesti-todei ir raso

  Prieš mėnesį
 • gyventoja

  Nuoroda

  tikrai-parase ar visi skaito internete/ vaikai datzelyje su aukletojom lauke zaide 02.23 d.o kas zinojo.zmones vaiksciojo ir stebejosi kodel kreminis dangus.ar yra kas atsakingas Anyksciuose uz svaru ora mieste kaime/kaip jie vadinasi?gal atidziau reiktu i savo darba kreipti demesi

  Prieš mėnesį