Nuo 2009 m. kasmet Anykščiuose vykstantis alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ šią vasarą nevyks. Dėl pandemijos sukeltų padarinių, besitęsiančio karantino ir nežinios, festivalis yra atšaukiamas antrus metus iš eilės.

 „Pandemijos suvaldymo priemonės visoje Europoje negailestingai sukaustė gyvenimą: visa muzikos ir kultūros industrija yra stipriai suvaržyta, atšaukti koncertai ir festivaliai, sustabdytos atlikėjų gastrolės, agentūrų koncertiniai planai, apribotas judėjimas tarp šalių, praretinti skrydžiai. Beveik nei viena sutartis su atlikėju ar partneriu nėra 100 procentų garantuota, nes visos šalys, nuo kurių priklauso festivalio turinys ir kokybė, dar ilgai gyvuos nežinomybės ir sprendimų atidėliojimo režimu. Dėl to suorganizuoti gerą tarptautinį festivalį yra nerealu, ypač turint mintyje, kad ribojimai pramogų sektoriui artimiausiu metu niekur nesitrauks,“ – pasakoja festivalio kūrybos vadovas Vaidas Voronavičius.

Festivalio organizatoriai atkreipia dėmesį, kad besitęsiančio karantino sąlygomis produktyviai dirbti itin sudėtinga, o kai kada išvis neįmanoma.

„Nors iki Devilstone įprasto laiko – 5 mėnesiai, tačiau besitęsiantis karantinas, nežinomybė ir visuotinis sąstingis nepalieka jokių galimybių suorganizuoti tokį festivalį, koks jis turi būti, prie kokio yra įpratusi publika, muzikantai, partneriai,“ – teigia Vaidas Voronavičius.

Organizatoriai tikisi, kad pandemija bus suvaldyta iki 2022 vasaros, ir nors tik kitais metais, bet festivaliai sugrįš.

Keturių dienų „Devilstone“ festivalio programoje šią vasarą turėjo pasirodyti daugiau nei pusė šimto muzikos grupių, tarp jų – 37 atlikėjai iš užsienio. Taip pat buvo planuojami šokio ir teatro spektakliai, performansai, poezijos skaitymai, sporto renginiai, parodos ir meninės instaliacijos.

Organizatorių pranešimas

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jadze

  Nuoroda

  Velnias nugalėjo Anykščių velnią , va čia tai bent.

  Prieš mėnesį
 • Oho

  Nuoroda

  Valio valio valio! Labai gera naujiena. Ie6kokit prieglobsčio kitur, pakaks čia bardaką kelti

  Prieš mėnesį
 • Gadeikis

  Nuoroda

  Sutinku su taigi,be to siandien per radiocentra girdėjau kad Selas koki tai koncerta darys.,bus ydomu

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Ne pandemija griauna, bet begalinis kvailumas viską griauna. Protingų žmonių šalyje Baltarusijoje niekas negriaunama, o tik statoma ir kuriama.

  Prieš mėnesį
 • Petras

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Prašau įvardyk konkrečiais skaičiais. Kiek sukuriama ir pastatoma per metus yra įvardijama BVP dydžiu. Kodėl BVP Lietuvos ir Baltarusijos tokio paties dydžio? Atsakyk jeigu esi toks protingas, kodėl beveik keturis kartus mažesnė Lietuva sukuria ir pagamina tiek pat kiek Baltarusija?

  Prieš mėnesį
 • petriuk

  atsakymas į: Petras Nuoroda

  lietuva aplamai nieko nesukuria,o tavo BPV tai tik ant popieriaus,koki reikia,toki ir parašo.

  Prieš mėnesį
 • petras

  atsakymas į: petriuk Nuoroda

  paiškink man, jei Lietuva nieko nesukuria, tai kodėl atlyginimai Lietuvoje keturis kartus didesni nei Baltarusijoje?

  Prieš mėnesį
 • Vinca

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  ti valda kieta runka ir ti nepasisprecysi su tetusiu be tuoj dykai ragausi bananus tik ne geltonus a juodus .

  Prieš mėnesį