Skiemonių seniūnijoje Vildiškių kaime per gaisrą žuvo 63 metų vyras ir į dešimtą dešimtį įkopusi jo motina.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį per gaisrą Skiemonių seniūnijos Vildiškių kaime žuvo 63-ejų metų vyras ir jau į dešimtą dešimtį įkopusi jo motina. O šeštadienį, vasario 13-ąją supleškėjo namas Andrioniškio seniūnijos Zabelynės kaime.

 

Vasario 15-osios rytą gaisravietėje dirbo gausios policijos pareigūnų pajėgos, žuvusiųjų kūnai 9 valandą ryto dar nebuvo išvežti. Tiesa, maža tėra tikimybių, jog įvykis buvo kriminalinis. Greičiausiai gaisras kilo nuo krosnies.
„Geriau padaryti daugiau nei reikia, užuot vėliau gailėjusis, kad kažko nepadarei“, - kodėl vienu metu gaisravietėje dirbo net trys policijos ekipažai, aiškino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas Jonas Cicėnas.
Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 pranešimas apie gaisrą gautas 1 val. 12 min. 2 val. 55 min. namo viduje rastas stipriai apanglėjęs žmogaus kūnas, o vėliau - 05 val. 40 min. rastas dar vieno sudegusio žmogaus kūnas.

Vildiškių kaimas yra šalia Pustalaukio kaimo. Sodyba, kurioje kilo gaisras - atokiau nuo kaimynų, slėnyje. Kai pirmasis žmogus pamatė liepsną - buvo jau per vėlu, atvykus ugniagesiams gelbėtojams medinis namas degė atvira liepsna.  Vieno aukšto 15 metrų ilgio ir 6 metrų pločio medinis dviejų galų senas namas sudegė iki pat pamatų.
Gaisre žuvęs vyras, pasak Skiemonių seniūno Stasio Steponėno, ūkininkavo. Skiemonių seniūnijoje gyvena ir žuvusio vyro sūnūs.
Žuvę skiemoniškiai - pirmosios šių metų gaisro aukos Anykščių rajone. Pernai rudenį per gaisrus Anykščiuose ir Anykščių seniūnijos Šeimyniškių kaime žuvo vyrai. Anykščių rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas „Anykštai“ sakė, jog nustatyta, kad Šeimyniškių kaime gaisras kilo nuo neužgesintos cigaretės, o gaisro Anykščiuose, Taikos gatvėje, priežastis buvo elektros instaliacijos gedimas.  
Vasario 13-ąją, šeštadienį, Andrioniškio seniūnijos Zabelynės kaime degė gyvenamasis namas. Ugniagesiams gelbėtojams šį gaisrą gesinti trukdė sniego pusnys.
Pranešimas apie šį gaisrą gautas 21 val.57 min. Atvykus ugniagesiams, namas degė atvira liepsna, stogas buvo įgriuvęs, iki gaisravietės privažiuoti galimybės nebuvo. Užklimpo Viešintų ugniagesių komandos gaisrinis automobilis. Į pagalbą išsiųsta didesnio pravažumo Šimonių (Kupiškio raj.) ugniagesių komandos gaisrinė. Gaisro gesinimo darbai pradėti 22 val. 56 min. Gaisro metu nudegė pastato stogas, pradegė perdanga, sudegė sienos, išdegė vidus. Atvykęs kaimo gyventojų traktorius, prastumdęs sniego pusnis, iš dalies  palengvino privažiavimą iki gaisravietės. Buvo nutiesta 540 m magistralinė linija, vanduo į gaisravietę vežiotas iš Akmenos kaimo tvenkinio, iki kurio nuo gaisro vietos - 5,2 kilometro.
Andrioniškio seniūnas Rolandas Lančickas „Anykštai“ sakė, jog Zabelynės gyventojas, kurio namas sudegė, savo automobilį palikdavo pas kaimynus, tad privažiavimo iki pat namo lyg ir nebuvo reikalo valyti. „Žinotum iš anksto, kur kils gaisras...“ - sakė seniūnas. Jis kalbėjo, kad sudegęs namas buvo rekonstruotas, o namo savininkas, kuris gyveno vienas, mano, kad gaisras kilo nuo elektros instaliacijos.  „Noriu padėkoti ūkininkui Ryčiui Skačkauskui, kuris vos paprašytas puolė į pagalbą, valė kelią“, - kalbėjo Andrioniškio seniūnas R.Lančickas. Iš ugnies Zabelynės gyventojas spėjo išsinešti tik kelis daiktus, seniūnas tikisi, kad žmogui, kurio visą turtą pražudė liepsna, padės ir bendruomenė.   

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nuoroda

  Ji pasodinčiau

  Prieš mėnesį
 • Florijonas

  Nuoroda

  Pagal vieno iš valstybės tarnautojų pasisakymą galima suprasti, kad apie ekstriamalių situacijų apinkybes ir jų valdymą adminisraciniame rajono savivaldybės vienete net nėra įsivaizduojama.
  Kažkokie, mokinuko lygio, pasiteisinimai dėl nevykdomų seniūnijos pareigų nekelia pasitikėjimo valdžios institucija.
  Rajono vadovai turėtų labiau pasirūpinti atsakingų asmenų, vykdančių valstybės tarnautojo pareigas ir administracines funkcijas mokymais ir veiklos kontrole, užtikrinant valstybės numatytą pagalbą, esant ekstremalioms sąlygoms bei kai gręsia pavojus dėl žmonių gyvybės ar turto sunaikinimo.

  Prieš mėnesį