Vasario 17 dieną, trečiadienį, Debeikių seniūnijos Rašimėlių kaime gaisras kilo  Dainiaus Žiuko sodybos ūkiniame pastate. Per gaisrą užduso 11 veislinių kačių ir 2 šunys.

 

Dauguma šunų išsigelbėjo

Gaisrą atokiai miške esančioje sodyboje pastebėjo namo grįžęs pats sodybos šeimininkas. Ugniagesiams gelbėtojams apie nelaimę pranešta 16 val. 15 min.  Atvykus ugniagesiams, pastatas baigė degti, smilko pašarai.
Gaisro metu nudegė pastato sienos ir stogas, sudegė jame buvę 1 tona pašarų, 200 kg sauso pašaro, pjūklas, įvairūs įrankiai, įranga. Šalia gyvenamojo namo stovėjęs ūkinis pastatas buvo šildomas, tačiau pats D.Žiukas mano, jog dėl gaisro greičiausiai bus kalta elektros instaliacija.
D.Žiukas - žinomas šunų veisėjas. Pagrindiniai šunų voljerai, kuriuose apie 40 šunų, įrengti gerokai atokiau nuo pagrindinių pastatų, šalia šeimininko namų gyveno tik katės ir keliolika šunų. Katės užduso nuo smalkių, o didžioji dalis šunų išsigelbėjo, nes jie turėjo galimybę  nuo ugnies trauktis į šalia pastato įrengtus voljerus. Ugnį pamatęs sodybos šeiminkas pirmiausia puolė gelbėti cypiančius šunis, išleido juos iš voljerų.  

Sodyboje antras gaisras

Pasak D.Žiuko, jis pirmąją dieną po gaisro dar tikėjosi, kad ir tie du žuvę šunys yra gyvi, vylėsi, jog jie pabėgo, nes ugniavietėje lavonų nerado.
Ugnis pražudė devonreksų ir bengalų veislių motinines kates. Pasak D.Žiuko, motininių, veislinių kačių kaina yra didžiulė, tačiau vyras kalbėjo, kad kremtasi ne dėl pinigų.
„Gyvi padarai. Draugai. Mes niekad neatostogaujame, visą laiką būname ūkyje. Nepaprašysi juk svetimo žmogaus, kad pašertų dešimtis šunų. Kai gaisrininkai išvažiavo, aš taip verkiau, kad šunys ėmė staugti“, -  „Anykštai“ sakė D.Žiukas sunkiai tvardymas ašaras.
Pasak D.Žiuko, sodybos vieta lyg prakeikta. Anksčiau per gaisrą sudegė gyvenamasis namas. Sudegusį ūkinį pastatą jis ketina atstatyti, tiesa, ne ant tų pačių pamatų - kiek toliau nuo gaisravietės. Aptvaruose šalia sodybos gyvena D.Žiuko šeimynos auginami muflonai ir danieliai, ūkininkas turi ir bityną, o tvenkiniuose plaukioja žuvys. Ūkininkas svarsto, kad galbūt gaisras kilo nuo tvenkinių „burbuliatoriaus“ kabelio - įrenginys buvo įjungtas ir paliktas siekiant, jog neuždustų tvenkinių žuvys.       

Atakavo šunų gelbėtojai

Rašimėlių šunų veislyną praėjusių metų rudenį išgarsino šunų gelbėtojai. 2020 metų rugsėjo 6-ąją į D.Žiuko sodybą gelbėti šunų atvyko keliasdešimt jaunuolių, kurie susiorganizavo per socialinius tinklus. Iniciatyviam jaunimui atrodė, kad šunis derėtų laikyti geresnėmis sąlygomis nei jiems ūkininkas yra suteikęs. Į Rašimėlių kaimą jaunimas išsikvietė policijos pareigūnus, vėliau patikrinimą surengė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai. Nei policininkai, nei veterinarai pažeidimų Rašimėlių kaimo šunų veislyne neužfiksavo.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Bobūnė

  Nuoroda

  Paskaičiau ašiai šitų straipsnį ir nieką nesupratau. Unksčiau, kai laikrašio valdytojas buvo rajono vykdomasis komitetas, tai teip vienapusiškai apie kolukio išstipusias kiaulas nerašydavo. Budavo žiurnalistas apklausua ir veterinorių ir šerikus ir fermos vedėjų, nu aišku daugiausia parašo kų pirmininkas ar kolūkio partijos sekretorius pasako. A kų čia paraše, kad nualintas nuo kačiavimosi kates su visu tvarteliu sukūrena? Taigi anas pasiims draudimų už tas nabages, nuvargintas kanvėjeriu nuo kergimo, vaistų ir kačiavimosi ir naujų fermų pastatys, kad gyvūnų globėjai nebeatakuotų dėl gaišenų miškelyje užkastų ir laikymo sąlygų prastų.

  Prieš 3 dienas
 • Ale gyvūnėlių mylėtojai

  Nuoroda

  Išgelbėkit bent po vieną skurstantį senolį. Seneliai mažiau už šunis ir kates verti!?

  Prieš 3 dienas
 • Tikrai?

  atsakymas į: Ale gyvūnėlių mylėtojai Nuoroda

  O skurstančiais senoliais gal turetu pasirúpinti jų vaikai,anūkai,ar giminaičiai,prie ko čia gyvuneliu myletojai?

  Prieš 2 dienas
 • Seneliai gali kalbėti, pasakyti, ko jiems trūksta, o gyvūnėliai deja, to padaryti negali

  Prieš 2 dienas
 • Rasa

  Nuoroda

  Ar nebus atsisukusi lazda antru galu .Kodėl ,todėl kad gal būt nepakankamai buvo rūpinamasi gyvūėliais????

  Prieš 3 dienas
 • Pasipiktinusi

  Nuoroda

  Jūs man paaiškinkite, kaip veislinės katės ( net 11) gali gyventi tvarte!!! Ir dar aiškinama, jog gyvūnams ten yra tinkamos sąlygos gyventi

  Prieš 4 dienas
 • Jo

  atsakymas į: Pasipiktinusi Nuoroda

  Tvarte žmonės net gyvena .

  Prieš 4 dienas
 • Pasipiktinusi

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Pirmiausia išmokite pagarbiau bendrauti, be įžeidinėjimų. Gal nematėt, kaip tikruose veislynuose gyvena katės? Tai nepasakokit jūs čia man pasakų, apie Kristų ar dar ką, XXI a. Svarbu pinigus tik nulupt, o kokiomis sąlygomis gyvena vargšiukai ten, visiems nusispjaut, nes ponas turi labai stiprų užnugarį. Kalbant apie šunis, kaip gali būti ten veisykla, jei šuniukai yra pardavinėjami be dokumentų!!!

  Prieš 4 dienas
 • Debilė tu pasipiktinusi

  atsakymas į: Pasipiktinusi Nuoroda

  O kaip žirgai gyvena tvarte? Buvau ekskursijoje Dubingių žirgine. Nepatikėsite, visi žirgai gyvena tvarte. Net Kristus gimė tvarte. Jei tvarte gyventų ruonis, banginis arba karosas, tai būtų keista.

  Prieš 4 dienas