Lietuvoje pastarąją parą vyravęs stiprus snygis nepasiekė nei stichinių, nei katastrofinių rodiklių, sako Hidrometeorologijos tarnybos specialistai.

„Nei stichinio, nei katastrofinio meteorologinio reiškinio rodikliai nebuvo pasiekti“, – BNS trečiadienį sakė tarnybos Meteorologinių stebėjimų skyriaus vyresnioji specialistė Marilė Kosaitė.

 

Pasak jos, didžiausi sniego dangos kiekiai buvo fiksuoti vidurnaktį ar kelios valandos po jo, šiuo metu dėl teigiamos temperatūros jie palaipsniui mažėja.

„Storiausia sniego danga šiuo metu yra pietryčių ir vidurio Lietuvoje. Pažymėtinas Širvintų rajonas, ten šiandien 8 valandą fiksuoti net 38 centimetrai. Taip pat sniego dangos storis viršija 30 centimetrų Anykščių, Utenos, Vilniaus rajonuose“, – sakė M. Kosaitė.

Didžiausias sniego prieaugis pastarąją valandą buvo užfiksuotas Radviliškio rajone esančioje Šeduvos meteorologijos stotyje.

Pasak jos, šis stiprus snygis gali atrodyti neįprastas, nes tiek daug sniego pastaraisiais metais neiškrisdavo, tačiau tikrai nėra didžiausias per 15 metų, kaip kartais teigiama: panašus snygis fiksuotas 2016 metais. Tuomet Telšiuose per parą prisnigti 32 centimetrai.

„Kadangi nebuvo pasiekti stichinio meteorologinio reiškinio rodikliai, tai tiesiog įprasta žiema. Tiesiog galbūt keista palyginus su keliais pastaraisiais metais“, – sakė Hidrometeorologijos tarnybos specialistė.

Pasak jos, artimiausių dienų prognozės leidžia manyti, kad šie rodikliai jau ir nebebus pasiekti, nes snygis rims, o sniegas nebebus toks šlapias.

Trečiadienio naktį ugniagesiai daugiau kaip 300 kartų vyko šalinti nuo sniego nulūžusių medžių, pranešta apie neišvažiuojamus kelius, elektros neturėjo per 50 tūkst. namų.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Edis

  Nuoroda

  Gražu buvo tikros žiemos vaikai eidavom į mokyklą 3 km ir nieko pavezdavo pravaziuojantis su kolhozo technika o gražiausia būdavo kai su arkliuku o jei su vazių tai išvys kaifas o dabar problemos islepo žmonės arba vadovauja daugiausia negeri žmonės "ridiskos" - vagis.

  Prieš 2 mėnesių
 • 123

  Nuoroda

  Taip, tas tiesa-tikra žiema... Bolševikai tvarkesi geriau 10 kart nei dabartinei Sajudžio luzerei... Prie laisvos Latuvos sedesim be elektros, keliai bus nepravažiuojami-o vartojimo kainos bus pačios didžiausios Europoje-AMERIKA...

  Prieš 2 mėnesių
 • atsakymas E

  Nuoroda

  Stalino laikais elektros nebuvo, tai ir laidų Lietuvoje nebuvo

  Prieš 2 mėnesių
 • Man

  Nuoroda

  Ir normali žiemą kai atmenų vaikystę ir arklius vosku išplaukdavo per pusnis, gražu ačiū kad pasnigo nors vaikai apsidžiaugs, o apie elektrą senai galėjo pakloti kabelius atitinkamose vietose prisiplėše pinigų, ne savo kišenės galėtų užpildyti pirma įvairūs ten perekupčikai stengtis sutvarkyti tinklus oro linijos yra atgyvena šiais laikais, kai šiais laikais jau reikia kurti belaidės radijo bangom perduodama elektra

  Prieš 2 mėnesių
 • Na

  Nuoroda

  va kiek protingų. Vieni rašo,kad jokių stichinių ir katastrofinių padarinių nebuvo. Tai elektrą greičiau tvarkykit ir kelius valykit jeigu taip viskas ok nerašinėję kt.straipsniuose ,kad technika negali įvažiuot prie elektros tinklų. Bus proga atsivalyt kelius ir iškart du zuikiai vienu šūviu nušauti.

  Prieš 2 mėnesių
 • Pasiekėme ubagyna ,kai viskas isvogta.Elektra ,laidai ką aš žinau Stalino laikų aliuminis ,sakela iškrito nunešė.Technikos nėra isvis keliams valyti .Uz tokias sumas daug zmoniu galima pasamdyti sako nedirba niekas .Baisu ,pinigų plovimas tik vyksta .21 a skalbimo laikai.Asmeniškai nusikasu pats.Bet jokių investicijų nevyksta amžinos raudos elektros atstovų ir kelių vadovybės .

  Prieš 2 mėnesių
 • 121

  Nuoroda

  na viskas cia gerai. normali ziema, kuri budavo mums , mokantis mokyklose dar pries sausio nepriklausomybe. ir nera cia jokiu stihiniu nelaimiu. tai musu ziema.

  Prieš 2 mėnesių
 • jawego2771

  Nuoroda

  I am making 92 bucks an hour working from home. i was greatly surprised at the same time as my neighbour advised me she changed into averaging $ninety five however I see the way it works now....Www.Acashkit.com

  Prieš 2 mėnesių