Vyriausybė trečiadienį iki kovo pratęsė karantiną ir judėjimo tarp savivaldybių apribojimus. Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui karantiną tęsti iki vasario 28 dienos vidurnakčio. Tiek pat pratęsti asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimai, išskyrus atvejus, kai vykstama į gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo reikalais, taip pat į tarptautinių kelionių vietas ir iš jų ar kitais išimtiniais atvejais.

 

Teikimą pratęsti karantiną SAM argumentavo tuo, kad įvedus griežtą karantiną sergamumas COVID-19 sumažėjo, tačiau vis viena išlieka didelis.

„Yra siūlymas pratęsti karantino režimo trukmę, siūloma pratęsti ją dar vienam mėnesiu – iki vasario 28 dienos, 24 valandos. Kaip jau žinote, jeigu mes lyginamės skaičius su gruodžio mėnesiu, (...) yra iš tikrųjų didžiuliai pokyčiai, tačiau tie didžiuliai pokyčiai yra įvykę nuo didžiulių skaičių“, – pristatydamas klausimą sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Atvejų skaičius Lietuvoje mažėja, bet mažėjimo tempas, palyginus su ankstesnėmis savaitėmis yra lėtėjantis“, – pastebėjo jis.

Pasak ministro, tai vis dėlto nereiškia, kad priemonės nepasiteisina: pavyko suvaldyti situaciją ligoninėse.

„Jau prasidėjo strategija dėl stacionarinių paslaugų atnaujinimo“, – pastebėjo jis.

Mirtingumas taip pat išlieka didelis, nors pastebimas tiek jo, tiek bendro mirtingumo mažėjimas.

Ministerijos duomenimis, šiuo metu imunitetą COVID-19 ligai turi apie 7 proc. Lietuvos gyventojų: paskiepyti bent viena vakcinos doze (apie 2 proc.) arba persirgę liga per paskutinį pusmetį (apie 5 proc.).

Pirmadienį po Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos skelbta, kad pirmųjų atlaisvinimų galima tikėtis nuo vasario vidurio, jeigu mažės užsikrėtimų COVID-19.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir šiuo metu galioja iki sausio 31-osios.

Šiuo metu šalyje uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Atsakymas Tvaju mat

  Nuoroda

  O kokia vakcina sukure Lietuva??? Praejo 30 metu-ka Lietuva sukure-parašykit Lietuva??? Mes nieko nesukurem ir nieko nesukursim...!!! Lietuva tik gali pamokinti Pasauli, kaip žmogu sunaukinti-kurti nieko nekurs kol valdys patys..

  Prieš 3 savaičių
 • kolonija

  Nuoroda

  avinus laikys uzdarytus iki pat vasaros, tada jau naturaliai viruso neliks del saules. vasara leis pasiganyt o rudeni vel i garda visiems metams. avinai dar nesuprato kad kova vyksta ne su virusu o su jais

  Prieš 4 savaičių
 • Tvaju mat

  atsakymas į: kolonija Nuoroda

  Tu tipo jau drasus, gal pasiskiepijai su Sputniku (Bojarišnyku) ?

  Prieš 4 savaičių
 • Taigi

  Nuoroda

  Parazitų valdžia, jiems tai kas, algas tik didinasi.
  Straipsnis delfi.lt "Seime – masinis algų kėlimas: kai kurios algos per mėnesį kils keliais šimtais eurų".

  Prieš 4 savaičių
 • Truba

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Skriaudžia čia visi tave, ar nelaikas tau gryž į savo rodiną?

  Prieš 4 savaičių