Jono JUNEVIČIAUS nuotrauka

Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) atstovai įspėja, kad mažiausiai iki antradienio vakaro Lietuvoje, ypač pietrytiniuose rajonuose, gausiai snigs, dėl stiprių vėjų laukia pūga, o naktimis dėl artimos nuliui temperatūros formuosis plikledis.

 Kaip BNS pirmadienį sakė LHMT sinoptikė Edita Gečaitė, aktyvus ciklonas Lietuvos pietinius rajonus pasieks pirmadienio pavakarę.

„Jau šiandien vietomis smarkiai prisnigs pietiniuose rajonuose, o artimiausią parą prognozuojame, kad naktį ir dieną daug kur, didžiausia tikimybė – rytinėje šalies pusėje, numatomas smarkus sniegas“, – teigė E. Gečaitė.

„Tai yra pavojingas reiškinys, informacija apie tai bus perduota visoms institucijoms“, – pridūrė sinoptikė.

Anot jos, antradienio naktį temperatūrai vietomis nukritus iki -4 laipsnių, plikledis formuosis daugelyje šalies rajonų, dienos metu plikledis taip pat laikysis, slidu bus ir dėl iškritusio gausaus sniego.

„Antradienio rytą stiprės vėjas, pradedant nuo pietinių rajonų, gūsiai ryte pietiniuose rajonuose kai kur sieks 15 metrų per sekundę, o dieną jau daugelyje rajonų – 15–19 metrų per sekundę. Todėl intensyviai sningant daugelyje rajonų bus ir pūga, bus prastas matomumas“, – įspėjo LHMT specialistė.

Sniego toliau laukiama ir trečiadienio naktį, jo turėtų iškristi kiek mažiau, gausiausiai snigs šiaurės rytinėje šalies pusėje. Pasak E. Gečaitės, trečiadienio naktį vėjo gūsiai taip pat sieks 15–19 metrų per sekundę, todėl pustys.

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ informavo, kad kelias dienas truksiančio snygio laukiama nuo pirmadienio 16–17 val., o per artimiausias tris paras sniego danga gali išaugti iki 30 centimetrų.

„Primename – jei per dvylika ar mažiau valandų iškrenta 20–30 mm kritulių, snygis jau yra stichinis, o jei per tiek pat laiko išauga sniego dangos storis, snygis – katastrofinis. Tokio kiekio sniego, kurio tikimasi sulaukti nuo sausio 25 iki 28 dienos, patyrę žiemos tarnybos darbuotojai nematė jau 15 metų“, – įspėja „Grinda“.

Įmonė žada, kad artimiausias tris paras intensyviai dirbs visi žiemos tarnybos darbuotojai, bus naudojama visa turima technika, ji į gatves išvažiuos nuo 14 valandos.

Ankstyvą pirmadienio rytą prevenciškai druskos ir smėlio mišiniu jau barstyti visi prižiūrimi miesto maršrutai, daugiausia dėmesio skiriant miškingoms ir arčiau vandens telkinių esančioms vietovėms, tiltams, viadukams.

Gyventojų prašoma be būtinybės nevykti iš namų automobiliais, taip pat nestatyti jų arti medžių, nes jų šakos gali neatlaikyti sniego.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • A šindi

  Nuoroda

  darban raikia a ne? Bo prisnyge labai daug

  Prieš mėnesį
 • anykštėnė

  Nuoroda

  Tik pradės snigti ir pasipils verksmai, kad keliai slidūs ir šaligatviai nevalyti... Sovietinės smegenenėlės veikia: visi kiti turi manim pasirūpinti, o aš elgsiuos bile kaip, nesvarbu, kad kelias slidus, bet lėksiu šimteliu, nuskrisiu nuo kelio - meras kaltas su kelininkais bus.

  Prieš mėnesį
 • ajajam

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Ko tu cia raudi nuo pat ryto?

  Prieš mėnesį
 • atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  tu čia nusišneki? Matyt toliau tvarto nenueini? Nežinai ką reiškia žmonių darbas,kurie dirba ir važinėja po visą Lietuvą. Dieną ir naktį. Galvoji,kad visi padirbę Norfoj,grįžta butelin namo ir dejuoja arba piemenys zuja vieškeliais. Visokių bėdų irgi yra žmonėms. Nereikia būt tokiuo trumparegiu žmogumi.

  Prieš mėnesį
 • anykštėnei

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Žinok, kad žmonių pinigais yra samdoma įmonė, kuri turi kokybiškai atlikti darbus

  Prieš mėnesį
 • Prioritetas

  atsakymas į: anykštėnei Nuoroda

  Yra pašalpos pašalpiniams, tikrai joms užteks, o visiems kitiems darbams kas jau liekam

  Prieš mėnesį
 • Ciocė

  Nuoroda

  Tai kur gi tas klimato atšilimas? Gal pinigai baigėsi,kad visi norintys pakeisti pasaulį, užsikišė.

  Prieš mėnesį
 • kolkas matau prognozę

  Nuoroda

  tai snygis tęstis turėtų virš 48 valandų, protarpiais ir labai gausus. Čia jau valstybės lygio ekstremali situacija gresia.

  Prieš mėnesį
 • Brone

  Nuoroda

  gerai kad praneset raiks paruost siupelei ir sluotas sniega ir leda kasimui ir kruvon sustabelevimui.

  Prieš mėnesį
 • Galėtų

  Nuoroda

  Ir mėnesį pasnigti gal atsistatyti hidrologinis išsekimas

  Prieš mėnesį