Bene vienintelio šalyje  gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis” organizuota jubiliejinė XX – oji gamtos fotografijų paroda, skirta Žemės dienai, dėl koronoviruso buvo atidaryta ne pavasarį, bet paskutinį rugpjūčio šeštadienį. Paviešėjusi Vilniuje, Utenoje, Zarasuose, Ignalinoje, ši paroda atkeliavo į Anykščius.
Yra vilties, kad fotografijomis anykštėnai gyvai galės pasigrožėti vasario mėnesį, o kol kas į jas gali pažiūrėti virtualiai Anykščių menų centro puslapyje amenucentras.lt. http://amenucentras.lt/virtuali-paroda-xx-oji-kasmetine-tarptautine-gamtos-fotografiju-paroda/. Taip pat Anykščių koplyčios fb galėsite pamatyti virtualią parodą.

 Parodoje 67 autoriai eksponuoja beveik aštuonias dešimtis  fotografijų. Pasak parodos organizatoriaus, „Žalio skėčio” fotoklubo prezidento Rimanto Udro, jubiliejinei parodai nuotraukas vertinimo komisija atrinko itin reikliai, todėl paroda pasižymi išskirtinėmis, nepakartojamomis nuotraukomis. „Joje dalyvauja gamtos fotografai iš 4 šalių, 24 miestų ir miestelių, - sakė klubo vadovas. - Didįjį prizą, 50 litų sidabrinę monetą, skirtą Lietuvos gamtai, laimėjo fotomeninkas iš Tauragės Eugenijus Kavaliauskas, specialus prizas įteiktas dusetiškei fotomenininkei Normantei Ribokaitei, kuri dalyvavo visose „Žalio skėčio” parodose, dar beveik 20 autorių apdovanoti diplomais. Parodos diplomu įvertintos ir anykštėno fotomenininko Alfredo Motiejūno nuotraukos.  

Prieš du dešimtmečius įkurtas gamtos fotografų klubas „Žalias skėtis”, kurio veikloje dalyvauja ir keli anykštėnai, vienija beveik penkias dešimtis įvairiausių profesijų žmonių. Jų aistra yra laisvalaikis gamtoje su fotoaparatu. Tarp jų - mokytojai, policininkai, architektai, miškininkai, gamtosaugininkai, žurnalistai, dailininkai… Skirtingų charakterių, amžiaus žmonės savaip interpretuoja ir išreiškia  gamtos pasaulį. Vieni miškuose ar laukuose, laukdami reto paukščio ar gyvūno nepakartojamos  gyvenimo akimirkos, praleidžia ištisas dienas ir net naktis, kiti  pasitelkę išmonę, gebėjimus pastebėti detales, formų ir spalvų žaismą, žadina į jų nuotraukas žvelgiančių žmonių jausmus ir meilę gamtai. Šia prasme paroda  tuo ir unikali.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Petras

    Nuoroda

    Nuostabu...DAugiau tokių parodų, daugiau tokių nuotraukų.

    Prieš mėnesį