Anykščių rajono tarybos narys,liberalas Kęstutis Indriūnas feisbuke plačiau pakomentavo savo  pasiūlymus, kurie pastarosiomis dienomis susilaukė daugybės reakcijų tiek iš komentatorių, tiek ir iš respublikinės žiniasklaidos.


"Norėčiau plačiau aprašyti savo idėjas Anykščiams, nes spaudoje daug visokių interpretacijų. Apie transporto problemas kalba visi, vieni galvoja kaip jas spręsti, kiti tik kritikuoja, bet nieko nesiūlo. Esu Anykščių rajono tarybos narys ir man rūpi mūsų miesto reikalai. Todėl paskatintas 2020 metų rugsėjo mėnesį vykusių kūrybinių dirbtuvių, sprendžiant Anykščių miesto centrinės dalies erdvių sutvarkymą, rezultatais, išdrįsau garsiai tiesiog pasakyti apie amžinas problemas infrastruktūros srityje ir todėl pateikiau kelis pasiūlymus:
• Vasaros sezono metu labai padaugėja automobilių, tad išauga oro tarša, dar daugiau – dažnai netvarkingi automobiliai paskui save palieka tepalų dėmes, kas kenkia mums kaip miestui, kuris siekia kurorto statuso. Vietiniai gyventojai skundžiasi. Gal tik tyliai. Aš, juos atstovaudamas, manau, kad labai svarbu mieste užtikrinti švarų orą, kuriuo kvėpuojame visi, švarią aplinką, kuria naudojamės visi. Jokių „ Šlakbaumų“ tikrai nebus, niekas to ir nesiūlė. Šiandien yra puikių elektroninių priemonių ( terminalų, kamerų ir kt.), kaip užfiksuoti automobilio numerį. Automobiliui net sustoti nereikia. Aišku, pradžioje galima būtų įvesti pagalvės mokestį, kol surinktume lėšų įrangai pirkti.
• Buvo ir yra siūlymas įvesti „anykštėno kortelę“. Anykščių rajono gyventojai turėtų puikią progą pasinaudoti anykštėno kortele, jiems įvažiavimas būtų nemokamas, o gal ir kitos paslaugos Anykščiuose ženkliai pigesnės taptų.
• Didelė problema yra automobilių stovėjimo aikštelės daugiaaukščių rajonuose, kuriose kai kurie gyventojai stato po tris mašinas, o kai kurie neranda kur pastatyti ir vieno automobilio. Taip pat ne vienoje aikštelėje, net ir gatvėse stovi ir surūdijusio laužo. Manau, kad puikiai galima būtų vėl panaudoti Anykštėno kortelę, prie jos priskiriant vieną automobilį, tuo tarpu tik antras automobilis turės atrasti tinkamą vietą, specialiai tam įrengtose aikštelėse, neužimant tikrai ne tokiam automobilių kiekiui pritaikytuose kiemuose. O kuo kalti vaikai ar pagyvenę žmonės, kurių kiemuose vien transporto priemonės???
• Siūlau miesto centre esamas stovėjimo aikšteles padaryti mokamas, žinoma su tam tikromis išlygomis, pavyzdžiui, 1 ar 2 pirmosios valandos nemokamos.
Profesionaliame darbe – Anykščių miesto centrinės dalies koncepcijoje buvo nagrinėta daug momentų, istorija, miesto struktūra, pokyčiai bei ieškota būdų, kaip suteikti šioms svarbioms vietoms patrauklumą, gyvybingumą, tinkamai prisiminti praeitį bei kaip planuoti ateitį.
„Europos praktikoje viešųjų erdvių įvairovė ir ryšiai tarp jų yra neatsiejama kiekvieno regeneracijos projekto dalis. Anykščių A. Baranausko aikštėje ir jos prieigose dominuoja automobiliai, erdvės fiziškai nusidėvėjusios, o ryšiai su kitomis Anykščių centro erdvėmis nėra aiškiai suformuoti, didžiulis
automobilių srautas ir tranzitinis transportas fragmentuoja miestą, todėl vakarais miestas tuštokas.
Norint, kad A. Baranausko aikštė vėl taptu gyva senamiesčio dalimi, visų pirma teritorijoje prioritetą būtina teikti pėstiesiems bei apriboti automobilių tranzitą per teritoriją. Taip sukuriant Europos senamiesčiams būdingą aplinką, su plačiais šaligatviais, pėsčiųjų ir lėto eismo gatvėmis bei kavinių terasomis. Antra - svarbu užtikrinti viešųjų erdvių tęstinumą ir integraciją su kitomis miesto centro viešosiomis erdvėmis, kad miestiečiai lengvai ir aiškiai orientuotųsi erdvėje, galėtų saugiai judėti tarp parkų, aikščių, skverų. Trečia - svarbu pasiūlyti miestiečiams didesnę erdvių įvairovę aktyviai ir pasyviai rekreacijai, renginiams ir prekybai taip didinant ,miesto centro patrauklumą gyvenimui ir komercijai. Ketvirta - ties viešosios erdvės perimetru pritraukti funkcijų, galinčių užtikrinti viešosios erdvės gyvybingumą dienos metu ir iki pat vėlyvo vakaro, bei pritaikyti viešąsias erdves ne tik prekybai ir renginiams, bet ir mažiems neformaliems susitikimams. Tik kompleksinis viešosios erdvės sprendimas gali priversti Anykščių svečius ir gyventojos šiomis erdvėmis naudotis ir jose užsibūti, tuo tarpu sėkminga viešoji erdvė traukia verslą ir skatiną bendrą centro atsinaujinimą. Pagrindinis uždavinys – užtikrinti komplekso integraciją ir judumą mieste. Tikslas - užtikrinti gerą miesto centro pasiekiamumą visomis transporto rūšimis ir patogų pėsčiųjų judėjimą jo viduje, prioritetą teikiant pėstiesiems, visuomeniniam transportui ir dviračiams. Didžiąją dalį miestų viešųjų erdvių sudaro ne aikštės ir skverai, o miesto gatvės, parkai ir želdynų masyvai. Miestų gatvės yra pagrindiniai miesto socio-kultūrinės ir ekonominės-funkcinės programos nešėjai, kurie dėvisi greičiau, todėl siekiant esminio kokybinio viešųjų erdvių pokyčio reikėtų sutelkti dėmesį į gatves ir jas planuoti ne kaip transporto koridorius, o kaip viešąsias erdves.
Dauguma Europos senamiesčių pasirinko riboti automobilių tranzitą, o jų stovėjimo aikšteles dažniausiai numatomos už istorinių senamiesčių ribų. Kartais taikomos kompleksinės priemonės: gerinamas susisiekimas viešuoju transportu, dviračiu, pėsčiomis skatinamas dalinimasis transporto
priemone, kuriami persėdimo („transfer“) taškai. Visų pirma, svarbu gerinti teritorijos pasiekiamumą pėsčiomis, viešuoju transportu, skatinant dviračius ir taip mažinti ne tik parkavimo vietų poreikį, transporto intesyvumą centro prieigose. Antra - automobilių stovėjimą spręsti ne tik teritorijoje, bet už miesto centro ribų, taip sukuriant daugiau vietos viešajai erdvei ir miestiečių poilsiui. Pvz. Savivaldybės administracijos pastato teritorijos ar kitos viešos aikštelės savaitgalį galėtų atsiverti miesto svečiams. Trečia - riboti (bet ne drausti) automobilių tranzitą per miesto centrą ir taip gerinti vietos erdvinę kokybę bei kurti daugiau erdvės pėstiesiems. Ketvirta – skatinti transporto inovacijas, kurios padėtų geriau orientuotis teritorijoje, saugiau ir greičiau judėti, mažintų taršą ir didintų lankytojų patogumą. Automobilių eismo ribojimas nėra blogas dalykas tik tada, kai egzistuoja geros, greitos ir patogios alternatyvos, kurių diegimas ne tik didina srautus, bet ir ilgainiui gali paskatinti išrankų ir patogumą mėgstantį vairuotoją persėsti į autobusą.“ – čia citata iš mano minėtos koncepcijos. Taip daro visi civilizuoti pasaulio miestai, galvoja, svarsto visas ir įvairias galimybes, kaip pagerinti aplinkos kokybę.
Labai norėčiau, kad Anykščiai taptų miestu, kuriame gera visiems: miesto svečiui, pravažiuojančiam, o svarbiausia čia gyvenančiam", - komentare rašo K.Indriūnas.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • 112

  Nuoroda

  Reikalinga zmogui gyd.konsultacija.

  Prieš 4 savaičių
 • AA

  Nuoroda

  Dar neiskoliojot puikieji žmonės. Dar visų idiotais neisvadinot. Paskubekite.

  Prieš mėnesį
 • Piatra

  Nuoroda

  paskyrtu many pinancu ministeriu, ti aš per nakčiu tiek jum mokesčių prigalvočiau, kad jum nesisapnuotu net keip per Valpurgijos naktį. Ti proto dauk neraikia. A daba stoviu Darba Biržej

  Prieš mėnesį
 • ...

  atsakymas į: Piatra Nuoroda

  Nėra žodžio "raikia" ir nėra jokios "Darbą Biržės "

  Prieš mėnesį
 • tai

  atsakymas į: Piatra Nuoroda

  Kad tokiam beraščiui iki ministro toli toli. Jei jau viename komentare tiek klaidų

  Prieš mėnesį
 • Rita

  Nuoroda

  Labai teigiamai vertinu p.Indriūno mintisir pasiūlymus.Gera matyt žmogaus pastangas del mūsų visų. Pasitikiu jo nuovokumu pilnai.

  Prieš mėnesį
 • Pats

  atsakymas į: Rita Nuoroda

  pakomentavai?

  Prieš mėnesį
 • robertas

  Nuoroda

  Man labai idomu kur Anyksciuose galima butu padaryti aplikeli, juk per Anykscius ir toliau teka upe Sventoji.Vadinasi kazkur reiketu statyti tilta.Taip kad apvaziuti Anykscius galima nuo Kauno puses tik per Radiskiu tilta link Utenos.Kito varianto as nematau.Zinoma as tai taikau ;furoms;

  Prieš mėnesį
 • Gabriukas

  Nuoroda

  Kai vastybes pajamos tik is mokesciu-ypac is pvm...gerove bus tik saujelei tautos,tai yra isrinktiesiems-visiems kitiems tik emigracija ir...kapai.O tauta emigravo todel, kad Sajudis sugriove tautai pajamas-niekas neapsimokejo,nieko nereikejo-buvo mastoma,kaip pakeisti turto kontrole-ir sukurti,kak vastybinis turtas,tai yra blogis ir jo nereikia-ispardavet,issidalinot-pagrindines darbo priemones-pardavet metaian-gyvensim is mokesciu ir bus Amerika...gyvenimas is mokesciu atnes neregeta skurda-kadangi zmogus dirbs tik ant mokesciu pas privatininka-o pavaigymui eis i banka vartojimo paskojos-VA TAIP PONAI LIBERALAI...

  Prieš mėnesį
 • Jo

  atsakymas į: Gabriukas Nuoroda

  Gyvenimas yra kova. Per visą zmonijos istoriją.

  Prieš mėnesį
 • Vitalija

  Nuoroda

  Pritariu K.Indriūno mintims .Aplinkelis kažkada gal ir bus .Vienykimės visi kartu dėl Anykščiú grožio, mažesnės taršos.

  Prieš mėnesį
 • Ir čia

  atsakymas į: Vitalija Nuoroda

  pats pakomentavai?

  Prieš mėnesį
 • Aha

  Nuoroda

  nusikalbėjimas aukščiausio lygio. Išmeskit jį iš tarybos, kad nebejuokintų pasaulio.

  Prieš mėnesį
 • E

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Na, gal predentuojat jūs. Puiku.

  Prieš mėnesį
 • Kad

  atsakymas į: E Nuoroda

  bet kas galėtų pretenduoti, tikrai iš dyko buvimo dydesnių nesamonių nebeprigalvotų, ir nesistengtų daryti, kad tik blogiau būtų žmonėms.

  Prieš mėnesį
 • Buves anykstenas

  Nuoroda

  Pasiulymas ryskiai perdaug ankstyvas. Kurorto statuso dar tik siekiama,o ir kaip kurorta Anykscius,sunkiai isivaizduoju. Tiesiog grazus gudzios provincijos miestelis. Apie koki naktini gyvenima galima kalbet,kas sedes kavinukese,kuo pritrauksit poilsiautojus? Apie tai reiktu mastyt,o ne apie mokescius. Druskininkuose ar Birstone islikusi dar net "smetonine" poilsiavietes aura,o Anyksciuose tai dar tik bandoma kurt ir pradedama visai nuo kito galo. Mastykit kaip pritraukt poilsiautojus,o ne kaip atstumt.

  Prieš mėnesį
 • Visiškai pritariu!

  Nuoroda

  Seniai reikalinga Anykštėnui Anykštėno kortelė. Pasirodo protingas žmogus tas Kęstutis Indriūnas. Toks žmogus tiktų vadovauti rajonui ar būtų renkamas į LR seimą!

  Prieš mėnesį
 • Čia pats

  atsakymas į: Visiškai pritariu! Nuoroda

  pakomentavai Kestuti?

  Prieš mėnesį
 • Tik

  atsakymas į: Visiškai pritariu! Nuoroda

  Tik kortelės reikia. O papildomų mokesčių ne.

  Prieš mėnesį
 • Kas yra

  Nuoroda

  Politikų reputacija?

  Prieš mėnesį
 • Bronislavas

  Nuoroda

  Gera idėja

  Prieš mėnesį
 • Ir čia

  atsakymas į: Bronislavas Nuoroda

  vėl pats pakpmentavo manau

  Prieš mėnesį
 • Negaliu atsidžiaugt

  Nuoroda

  Liberalų Trojos arklys. Masiulis vos nenuskandino liberalų, o Anykštėnas vietinius tikrai nusitems..

  Prieš mėnesį
 • Gabriukui

  Nuoroda

  O kodėl ubagiška tauta? Gal todėl, kad didžia dalim esam dvasios ubagai visų pirmiausia. Kai nuvykstam dirbti į užsienius - ariam po 12 14 valandų su šypsena, o savo krašte tik šmeižiam savo valstybę? Pykstam ant turtingesnio už save, reikalaujam iš valstybės visko už dyką, suprantame tik svae, ne kitą. Pažiūrėkime pirmiausia į save, ką mes davėme miestui, valstybei, kuo prisidėjome prie gerovės. Kodėl važinėjame su nuodus išmetančiais automobiliais? Jei visi į viską žiūrėtumėme sąžiningai, o ne su atsuktais tik į save prištais - būtume tikrai gerovės valstybė. Kaip Šveicarija, kuri kaip pavysdys mūsų prezidentui.

  Prieš mėnesį
 • n.

  atsakymas į: Gabriukui Nuoroda

  Va tame ir esme ,kad Anyksciu savivaldybe nutare tursenti ir pragyventi is likusios LIetuvos mokesciu moketoju dar prisidurdama pinigeliu ka nors parduodama, ar uzdarydama, su pasitenkinimu pareiske, kad mums nereikia gamybos imoniu .Rajonas nustekentas ,bedarbyste didziule ,demografine padetis siaubinga ,kas toliau ?

  Prieš mėnesį
 • 7777

  atsakymas į: Gabriukui Nuoroda

  Liuks

  Prieš mėnesį
 • Gabriukas

  Nuoroda

  Sugalvoti nauja mokesti savo Tautai didelio proto ar isilavinimo nereikia... Sugalvoti ir suteikti Tautai papildomas pajamas-va čia išukis musu Santvarkai!!! Kai igyvendini pajamas Tautai papildomas-tada galima ir mokesčius ivesti-va taip yra tvaru is stabilu ponas Kęstuti-UBAGIŠKA TAUTA ESAM PAGAL PAJEMAS EUROPOJ!!!

  Prieš mėnesį
 • Jis

  Nuoroda

  Nori kaip Maskvos tokiu šalygatviųbedarbystė maras o jis svaigsta apie kažkokius parkus Lietuva tik pradėjo grimzti dar ilgai reiks prisikelti ir atsigauti tokie dalykai neturėtų būti diskutuoti, geriau diskutuokite apie tai kaip negydo žmonių

  Prieš mėnesį
 • Štai

  Nuoroda

  Esmė čia -" o svarbiausia čia gyvenančiam", - komentare rašo K.Indriūnas."

  Prieš mėnesį
 • Cha

  Nuoroda

  nu jo dar labiau apsijuoke:DDD

  Prieš mėnesį
 • d

  atsakymas į: Cha Nuoroda

  Dzin visiem

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Atėjo klimaksas seniui ??

  Prieš mėnesį
 • Oho

  atsakymas į: Jo Nuoroda

  Ateis ir Jums idomu koks. Gall pasidziaugsite,parasysite ką idomaus.

  Prieš mėnesį
 • gal

  Nuoroda

  buvo niekam nezinoma asmenybe ,o dabar spauda raso jiam skiriamas demesys , paprastas budas isgarseti pasiulyk pora nesamoniu ir tave isgirs

  Prieš mėnesį
 • Zosyte

  atsakymas į: gal Nuoroda

  Na nepsvydek. Parašyk ir isgarsesi.

  Prieš mėnesį
 • Indriūnai

  Nuoroda

  Kaip apmokestinsi ,,fūras", kombainus, traktorius ir kitą krovininį transportą, kertanti miestą ir rajoną. Kitas dalykas, turistams Anykščiai neįdomus,nes visos pramogos ir lankytini objektai randasi ne mieste.

  Prieš mėnesį
 • Kestuciui

  Nuoroda

  Nereikia kreipti dėmesio į komentarus, o ypač į piktus. Jie nukreipti į griovimą, o ne į kūrimą. Vartotojiška visuomenė esam. Visi tik kalbam, kad reikia keistis. O kai pasiūloma kaita - rėkia. Tai aliuzija į senovės legendą, kada bliauna avinai vedami aukojimui.

  Prieš mėnesį
 • kas tokius

  Nuoroda

  idiotus renka ,kaip ir nera svarbesniu reikalu del zmoniu

  Prieš mėnesį
 • Nu

  atsakymas į: kas tokius Nuoroda

  Kas yra idiotas.... Suprantate šio zodzio reikšmę ar ne....

  Prieš mėnesį
 • VARNAS

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  idijotas....tai zmogui myza i akis ir sako,kad lyja.Ar supratai ?

  Prieš mėnesį
 • Pritaeriu

  atsakymas į: VARNAS Nuoroda

  Auksine zodzio reiksme.

  Prieš mėnesį
 • Cc

  atsakymas į: VARNAS Nuoroda

  Tai gerai primyzo pačiam

  Prieš mėnesį
 • Na va

  atsakymas į: Cc Nuoroda

  O tu galvoji kad tau prilijo. Visiškas idiotas.

  Prieš mėnesį
 • visiškai neadekvatus

  Nuoroda

  Apie kokį senamiestį jis čia svaigsta, su kokiais Europos miestų senamiesčiais jis čia lygina? Šitoje kolchozo centro tipo pravažiuojamoje gyvenvietėje? Kur Anykščių miesto (jei jis pretenduoja būti miestu) visuomeninio transporto išplėtotas tinklas? Traukinukas iki Puntuko? Kur aplinkkelis, jei norima apmokestinti tranzitą respublikiniu keliu per šį bažnytkaimį? Ta prasme, aplinkkelį be abejo norėsite statyti už visos šalies lėšas, nes savų neuždirbsite niekada, o jau tada iš visos šalies lupsite už pravažiavimą pro savo 9 tūkst. gyventojų nesukrapštantį miestuką? Jūs turite kur kas didesnių problemų, nei parkavimas ar pravažiavimas, demografinių visų pirma, ir ekonominių.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: visiškai neadekvatus Nuoroda

  Tikram senamesti,grycios jis but nepasistatis

  Prieš mėnesį
 • 0.

  atsakymas į: visiškai neadekvatus Nuoroda

  Labai dekui uz tikslius pastebejimus ,gal "Vasiuku"kurejai atsipeikes.

  Prieš mėnesį
 • Platu

  Nuoroda

  Šaligatvį padarė Vienuolio gte įdomu keli žmonės praeina per dieną tik vienas Vanagas skraido pirmi atgal

  Prieš mėnesį
 • HOPE

  Nuoroda

  Scam scam every where but don! T worry, every one is not a cheater, very reliable and profitable site. Thousands peoples are making good earning from it. For further detail visit the link no instant money required free signup and information …… bit.ly/39JrDqt

  Prieš mėnesį
 • Tratas

  Nuoroda

  Gerai, kad galvojama ne apie artimiausio mėnesio problemas, o žiūrima į ateitį. Užskaitau.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Labai geri pasiūlymai. Tik kokie bus baisūs komentarai. Ilgai nereikės laukti. Na rodykite savo bjaurasti komentatoriai....

  Prieš mėnesį
 • Rugys

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  O oro nenorit apmokesdinti?

  Prieš mėnesį