Šiemet planuojama pradėti atkurti Anykštos upės vientisumą, pašalinant malūno užtvankos liekanas Anykščių mieste ir sutvarkant upės vagą, skelbia Aplinkos ministerija.


Įgyvendindama upių vientisumo atkūrimo projektus, Aplinkos ministerija siekia atkurti teikiamą upių ekosistemų naudą, padėti atsigauti žuvų ištekliams ir pagerinti bendrą upių baseinų ekologinę būklę.
Ministerija informuoja, kad ateinančią vasarą bus griaunama Salantų užtvanka. Salanto upėje atsilaisvins 46 km migracijos kelias saugomoms žuvų rūšims, bus įrengtos dirbtinės nerštavietės šlakiams, mažosioms ir upinėms nėgėms. Bus išvalyta 90 m ilgio upės atkarpa žemiau užtvankos.
Aplinkos ministerija yra siūliusi griauti ir Šventosios upės užtvanką Anykščių mieste, tačiau šiuo klausimu bendro sutarimo su Anykščių rajono savivaldybe ir gyventojais nerasta.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Neziniukas

  Nuoroda

  Pasagą prie ištakos Rubikių ežere panaikinti!

  Prieš mėnesį
 • Hydro

  Nuoroda

  Užtvanką reikia atstatyti ir padaryti hidro elektrinę, taip kaip yra Skandinavijoje, kurioje ypač griežti ekologijos reikalavimai. Ten kažkodėl dėl hidroelektrinių žuvų nemažėja.

  Prieš mėnesį
 • Upė

  Nuoroda

  Senai reikejo ir Šventosios uztvanka nugriauti,upe visai baigia aukstupi uzdumbleti,kur matyta kad viduri vasaros jau visas upes dugnas juodas....

  Prieš mėnesį
 • faktas

  Nuoroda

  Jokių abejonių, kad sugadins krioklį

  Prieš mėnesį