Panevėžio apygardos teismas antradienį, sausio 19-ąją, toliau nagrinėjo Troškūnų parapijos klebono Sauliaus Filipavičiaus apeliacinį skundą. Panevėžio apygardos teismas S.Filipavičiaus byloje surengė paskutinį posėdį.

 Į aukštesnės instancijos teismą kunigas S.Filipavičius kreipėsi prašydamas panaikinti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl aplaidaus Troškūnų parapijos ir asmeninio ūkininko ūkio buhalterijos tvarkymo. Anykščių rūmai S.Filipavičiui skyrė 3012 eurų baudą.

Antradienio posėdyje šalys sakė baigiamąsias kalbas. Posėdis vyko nuotoliniu būdu.

"Esu įsitikinę, kad dokumentus vedžiai neaplaidžiai, nieko specialiai neslėpiau, bendradarbiavau su ikiteisminio tyrimo institucija. Viskas buvo pateikiama ne teismo reikalavimu, bet gynybos iniciatyva. Nors baudžiamajame procese kaltinimus turi įrodinėti kaltintojai, o ne įtarimasis turi įrodinėti savo nekaltumą. Kažkodėl Anykščių teismas į tai visiškai nekreipė dėmesio", - baigiamojoje kalboje sakė nuteistasis S.Filipavičius, kuris prašė panaikinti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų nuosprendžio kaltinamąją dalį.

Baigiamojoje kalboje valstybės kaltinimą palaikantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Kęstutis Greiciūnas Panevėžio apygardos teismo prašė palikti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų sprendimą nepakeistu.

Apeliacinį skundą nagrinėja Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija - Daina Vaidachavičienė (pranešėja), Evaldas Vanagas ir Danutė Švitinienė. Teisėjų kolegiją sprendimą skelbs vasario 26 dieną.

Plačiau - "Anykštoje".

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Komentr."Troškūniečiai"

  Nuoroda

  Mielieji,turbūt niekas nesistengia SUMENKINTI,PAŽEMINTI ar dar kitaip NUVERTINTI šį jūsų gerbiamą kunigą.GERBKIT ir PALAIKYKIT jį-tai jūsų PAREIGA bei PASIRINKIMAS.Tik,mielieji,reikia suprasti paprastą TIESĄ-GYVENK SĄŽININGAI SU SAVO ASMENINE ATSAKOMYBE,UŽ SAVO PADARYTUS TEISĖTUS\NETEISĖTUS VEIKSMUS TEKS ATSAKYTI(gerai, jei tie veiksmai nesusikirto su įstatymais),jei susikirto-TENKA MINTI TEISĖSAUGOS SLENKSČIUS.Tad NEVALIA MENKINTI TEISĖSAUGOS ATSTOVŲ AUTORITETO,KOMPETENCIJOS ar NEIŠMANYMO!Jie ATLIEKA SAVO DARBĄ,kuriam ir yra paskirti.Tad PROTINGIAUSIA VISIEMS GYVENTI SANTAIKOJE SU SAVO SĄŽINE bei PRISILAIKANT 10-ties DIEVO ĮSAKYMAIS!

  Prieš 2 mėnesių
 • Tiesa to komentr.

  atsakymas į: Komentr."Troškūniečiai" Nuoroda

  Tokie ir kitokie pasisakymai, kaip paskutinio komentatoriaus, būtent ir rezga intrigas bei bando piršti skaitytojams savo nuomonę.Gerbiamasis, nuoširdžiai gerbiame teisėsaugos atstovus ir tikime jų kompetencija.Bet komentaras yra visiškai nenorintis nieko sumenkinti.Gaila, kad nesuprantote paprastų, žmogiškų dalykų.

  Prieš 2 mėnesių
 • Atsakau

  atsakymas į: Komentr."Troškūniečiai" Nuoroda

  Jeigu dar neteko susidurti, norėčiau paaiškinti, kad Lietuvoje yra trijų instancijų teismai. Kiekvienas žmogus, kuris mano, kad jo atžvilgiu pirmosios instancijos teismo sprendimas yra nepagrįstas ar neteisingas, turi teisę kreiptis į aukštesnes instancijos teismą, kad ji peržiūrėtų ne vienas o trys teisėjai. Tai yra visame civilizuotame demokratniame pasaulyje. Ir čia yra visiškai normalu ir nėra jokios gėdos. Čia joks teisininkų trukdymas. Teisėjų jau yra toks darbas, už kurį jie iš valstybės gauna atlyginimą

  Prieš 2 mėnesių
 • Troškūniečiai

  Nuoroda

  Jau oficialiai Troškūnų krašto žmonės rašė apie tai, kad beveik tris metus nuo bylos pradžios, bandoma tendencingai ir sistemingai viešai sumenkinti gerbiamo klebono S.Filipavičiaus autoritetą ir įvairių bylos niuansų išvedžiojimais norima parapijiečiams "įteikti"-koks yra klebonas nusikaltėlis ir kaip blogai jis pasielgė.Gerbiami komentatoriai ir šiaip visi kiti skaitytojai, straipsių užsakytojai, švogeriai ir pažįstami-supraskite vieną paprastą dalyką....KĄ KAS BERAŠYTŲ AR KOMENTUOTŲ, KOKS BEBŪTŲ TEISMO SPRENDIMAS, NIEKAS NEGALI PAKEISTI VIETOS ŽMONIŲ POŽIŪRIO, NUOMONĖS APIE GERBIAMĄ KLEBONĄ. Kaip žmonės nesupranta, kad klebonas per 30-dešimt metų Troškūnuose padarė didžiulius, prasmingus darbus.Jeigu ne jis ir ne jo dėka sukurti ir bendruomenės narių poreikiams pritaikyti objektai, erdvės, Troškūnai būtų niekam nežinomas, eilinis miestelis.O ką kalbėti apie kasmet dalinamą labdarą, baldus, dviračius žmonėms.Nežinom Lietuvoje kitos tokios vietos.Kokia bebūtų teismo baigtis, visada palaikysim ir gerbsim savo parapijos dvasinį vadovą.Stiprybės.Būkit visi sveiki.

  Prieš 2 mėnesių
 • komentr."manau"

  Nuoroda

  Labai negarbinga ir nekorektiška,šitaip kunigui tenka turėti reikalų su teisininkais.Juk pasišventęs bažnyčiai asmuo turėtų atlikti tik sielovadinį darbą,bet neužsiimti kažkokia pinigine komercija...Kam jam to reikėjo,kai neturi savo palikuonių,kuriems galėtų palikti savo turtus bei pinigus.O gal tai pasireiškė gobšumas?Tada ir teisininkai "kalti",kurie išdrįso teisingai atlikti savo tiesioginį darbą?Visi prieš įstatymą yra lygūs(ar tu būk kiemsargis,ar mokytojas,ar kunigas) ir atsako už savo veiksmus.Tad negalima menkinti teisininkų sprendimų,kurie nenukrito šiaip sau "nekaltam" asmeniui iš dangaus.

  Prieš 2 mėnesių
 • Įdomu?

  Nuoroda

  Labai nemalonu ir graudu žinoti,jog visų didžiai gerbiamam dvasiškam tėvui neatsibodo varstyti teismų duris?Paskyrė baudą-garbingai susimokėk,kad ateity nebedarytum tokių neteisėtų veiksmų,juk šis dvasiškis labai gerai žinojo ką daro.Bet gal galvojo,jog jo niekas "nejudins"???O štai ir "pajudino",tik apmaudu kad sumenkino savo autoritetą ir nekaltai apskundė teisininkus,kurie sąžiningai atliko savo darbą.Įdomu,kuo baigsis ir kaip po to jausis parapijiečių gerbiamas dvasininkas?

  Prieš 2 mėnesių
 • Manau

  atsakymas į: Įdomu? Nuoroda

  Gerbiamas Klebonas elgiasi kaip stiprus ir garbingas žmogus. Kiekvienas pilietis turi teisę teismo keliu įrodyti savo tiesą, jeigu jis jaučiasi nekaltas. Nemoralizuokim iš anksto, o geriau palaukim galutinio teismo sprendimo.

  Prieš 2 mėnesių
 • senjorė

  Nuoroda

  kaip vaidina teisininkai, kad sprendimą priima daugiau nei per mėnesį

  Prieš 2 mėnesių
 • Visi

  Nuoroda

  Sukčiai geri oratariai

  Prieš 2 mėnesių