Savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams valstybės biudžete šiemet papildomai skirta 1,6 mln. eurų. Jeigu prie atlyginimų didinimo savo ruožtu prisidės ir savivaldybės, kaip numatyta memorandume dėl bendradarbiavimo, vidutiniškai minėtiems darbuotojams atlyginimai šiemet augs po 43 eurus.


1,6 mln. eurų suma atlyginimams didinti buvo suplanuota Kultūros ministerijos asignavimuose kaip valstybės biudžeto dotacija savivaldybių biudžetams. Šios lėšos paskirstytos atsižvelgiant į savivaldybių pateiktus duomenis apie jų kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų pareigybių skaičių, sudarant galimybes valstybės biudžeto lėšomis padidinti minėtų darbuotojų darbo užmokestį vidutiniškai 21,5 euro.
2018 m. spalį buvo pasirašytas Kultūros ministerijos ir savivaldybių memorandumas dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą. Atsižvelgdama į memorandumo nuostatas ir siekdama sparčiau didinti savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus, Kultūros ministerija ragina savivaldybes ir pačias finansiškai prisidėti prie atlyginimų didinimo.
„Kviečiame savivaldybes savo biudžetuose tikslingai numatyti papildomų lėšų kultūros darbuotojų atlyginimams ir prisidėti prie jų didinimo bent tokia pat dalimi, kokia yra skiriama valstybės biudžeto dotacija kiekvienai savivaldybei. Bendras valstybės ir savivaldybių indėlis leistų vidutiniškai padidinti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimą 43 eurais“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.
Ministras taip pat pabrėžė, kad pasinaudojus papildomai iš valstybės biudžeto skirtomis lėšomis atlyginimus rekomenduojama didinti keičiant darbuotojų darbo sutartis ir didinant pareiginio atlyginimo pastoviosios dalies koeficientą.
„Visa tai padėtų užtikrinti ilgalaikį pozityvų pokytį gerinant darbo sąlygas kultūros ir meno darbuotojams savivaldybėse“, – teigė kultūros ministras S. Kairys.
Iš viso Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimui tikslingai numatyta skirti 5,8 mln. eurų.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tiesiog

  Nuoroda

  Apmaudu skaityt ir graudu iki ko davedė žmones.Pridės nabagams po kelis eurus ir džiaukitės.Ubagai visi kultūros darbuogojai, o dirba prasmingą darbą.Širdį skauda žiirėt žinias, kai kitur švaistomi milijonai.

  Prieš mėnesį
 • Pencinykas

  Nuoroda

  Po pora eurų pridės ir girsis, girsis kelis metus kaip rūpinosi kultūros darbuotojais. Taip kaip su pensijomis. Kieno maža pensija, tai prideda po kelis eurus, o kas daugiau gauna, tai po keliolika. Geriau nekaišiotų po kelis eurius kaip ubagams, o sumažinti prekių kainas, panaikintų visokius PVM. Kas iš to pensijų ar algų didinimo, jei prekių ir paslaugų kainos milžiniškais šuoliais didėja.

  Prieš mėnesį
 • Kultūrizmas

  Nuoroda

  Po 3,5€ per mėnesį pridės. Po pakelį nekontrabandinių cigarečių.

  Prieš mėnesį
 • Kažin

  Nuoroda

  po kiek eurų nubyrės iš to milijono paprastiems, eiliniams kaimo kultūros namų ir bibliotekų darbuotojams? Iki Anykščių rajono tie pinigėliai gal net nedaeis, kaip daug kas iš Vilniaus neateina.

  Prieš mėnesį
 • Nu tikrai

  Nuoroda

  Nabagai tie kultūros darbuotojai

  Prieš mėnesį
 • nei verkt

  Nuoroda

  nei juoktis

  Prieš mėnesį