Paaiškėjo, jog SPA „Vilnius Anykščiai“ yra asmens sveikatos priežiūros įstaiga.

Šią savaitę nuo Covid -19 skiepyti „slaugoje“ gulintys ligoniai bei socialiniai darbuotojai. Vienas pirmųjų Anykščiuose paskiepytas SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvas.

Šis pramogų kompleksas, kurio veikla per karantiną uždrausta, priskirtas sveikatos priežiūros įstaigų kategorijai, todėl neveikiančio SPA kolektyvo nariai paskiepyti anksčiau nei vėžininkai ir senukai.

Dura lex, sed lex?

 

Sausio 13-ąją, trečiadienį, paskiepyti 59 SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvo nariai arba visi darbuotojai, kurie pageidavo skiepo, neskirstant, kokį jie darbą dirba. SPA „Vilnius Anykščiai“ yra 125 darbuotojai. Iš jų 25 dirba ne Anykščiuose. Iš 100 likusių dalis jau persirgę Covid -19, dalis yra vaiko auginimo atostogose, dalis skiepo atsisakė. Anykščių rajono vadovai - meras Sigutis Obelevičius ir jo pavaduotojas Dainius Žiogelis - tvirtina, jog SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvą anksčiau nei rizikos grupėje esančius asmenis ar rizikingą darbą dirbančius žmones buvo privaloma vakcinuoti, nes toks Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymas. Mat SPA „Vilnius Anykščiai“ priskiriamas ... sveikatos priežiūros įstaigų kategorijai.

 

SPA „Vilnius Anykščiai“ - pramogų kompleksas, kuriame restoranas, viešbutis, baseinai ir kt. Per karantiną tokių įstaigų veikla yra draudžiama. SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojai taip pat dabar yra prastovose. „SPA „Vilnius Anykščiai“ turi sveikatos priežiūros įstaigos licenciją. O ką sako sveikas protas? Sveiku protu nelabai išeina vadovautis. Vadovaudamasis sveiku protu, skiepyčiau ne 85 metų močiutę, kuri neišeina iš namų, o pardavėjus ir policininkus“, - „Anykštai“ sakė meras S.Obelevičius. „Jie turi licenciją. Nėra skandalo. Skandalas būtų, jeigu nebūtume SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvo skiepiję“,- tvirtino Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovas D.Žiogelis. Pasak jo, kokių įstaigų darbuotojus, vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, pirmiausia reikia skiepyti, surašė savivaldybės gydytoja Vaiva Daugelavičienė.

V.Daugelavičienė „Anykštai“ dėstė, kad įstaigų prioritetinis sąrašas apskritai neegzistuoja, nes Anykščiai yra mažas miestelis. „Paprasčiausiai skambinau į įstaigas, kurios patenka į prioritetinį sąrašą, ir informavau, jog jos pateiktų darbuotojų, kurie pageidauja skiepytis, sąrašus. Anykščiai - mažas miestelis, nedaug įstaigų, patenkančių į tą sąrašą“, - tvirtino savivaldybės gydytoja V.Daugelavičienė.

Lotyniškas posakis: „dura lex, sed lex“ lietuviškai reiškia „griežtas įstatymas, bet įstatymas“, tačiau pirmąjį posakio žodį labiau norėtųsi versti iš rusų kalbos.

Vienas seimūnas baisisi, kitas nežino, kas yra SPA

„Šlykštu, kai kažkas užlenda be eilės“, - apie SPA kolektyvo skiepijimą „Anykštai“ sakė Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovas Tomas Tomilinas, tikindamas, jog dar ketvirtadienį klausimą apie SPA kolektyvo skiepijimą užduosiantis Sveikatos apsaugos ministrui A. Dulkiui. „Nenormalu, kad Lietuvoje vyksta tokie dalykai, kad net ir per vakcinaciją veikia blatas“, kalbėjo T.Tomilinas.
Kitas anykštėnas, Seimo narys, konservatorius, valdančiajai daugumai priklausantis Sergejus Jovaiša, paprašytas „Anykštai“ komentaro apie prioritetinį prastovose esančio SPA kolektyvo skiepijimą, tikino nežinąs, kuo užsiima SPA „Vilnius Anykščiai“. „Jeigu ten vyksta gydomieji dalykai, masažai... Reikia žinoti, ar jie turi teisę (vieni pirmųjų skiepytis - aut. past.), ar neturi...“ - atsakymo stengėsi išvengti S.Jovaiša.

Skiepų pritaupė persirgę globotiniai

Anykščių rajonas šią savaitę gavo 600 vakcinų nuo Covid-19. Jas reikia panaudoti iki sekmadienio.
Anykščių rajono ligoninės ir Anykščių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojai vakcinas nuo Covid -19 gauna per Panevėžio respublikinę ligoninę.
Pagal Sveikatos apsaugos ministro A.Dulkio įsakymu patvirtintą prioritetinį sąrašą, pirmiausia turi būti paskiepyti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai bei sunkiomis ligomis sergantys asmenys. Medikai, pagal jų darbo pobūdį, bei ligoniai, pagal ligas, taip išrikiuoti prioritetiškai. Žemiau prioritetiniame sąraše yra slaugos ligoninių pacientai, socialinių globos namų gyventojai, socialiniai darbuotojai. O SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvas, prisitaikius ministro įsakymą, įrašytas tarp epidemiologų, tiriančių susirgimus Covid-19, ir vaistinių darbuotojų. Dar žemiau sąraše - seni žmonės, paskui - pedagogai, toliau - vėžininkai ir diabetikai...
Covid-19 persirgo bent 200 Anykščių rajono slaugos ligoninės pacientų ir socialinių globos namų globotinių (tik Aknystose ketvirtadienį jau buvo 142 asmenys, persirgę Covid-19). Covid-u persirgę, įgyja imunitetą šiai ligai, todėl jie neskiepijami, taigi, Aknystų gyventojai sutaupė skiepų.
Šią savaitę ketinta pradėti senų anykštėnų vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami vyresni nei 80 metų žmonės.

Didžiausiu židiniu tapo Anykščių ligoninė

Sausio 15-ąją, penktadienį, koronavirusu Anykščių rajone sirgo 227 asmenys. Didžiausio židinio „titulą“ iš Aknystos socialinių globos namų tvirtai perėmė Anykščių rajono ligoninė. Ligoninės židinyje registruoti 53 susirgimų Covid-19 atvejai. Anykščių rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus Troškūnų filialo židinyje - 18 sergančių, Aknystos socialiniuose globos namuose - 12.
Anykščių rajone mirė 34 Covid -19 sirgę žmonės: 15 mirė tiesiogiai nuo Covid-19, o 19 sirgusiųjų mirė „dėl kitų priežasčių“.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Čia ne žurnalistika, o kažkokie asmeniškumai. Manau, jeigu spa būtų nupirkę reklamos anykštoje už kelis tūkstančius, niekam nebūtų užkliuvę, nes pati girdėjau, kaip ministras pasakė, kad įstatymai pažeisti nebuvo. Jei nebuvo, tai kas čia blogai? Anksčiau ar vėliau paskiepys visus norinčius.

  Prieš mėnesį
 • Danutė

  Nuoroda

  Dabar galės reabilituoti Covid19 persirgusius pacientus!

  Prieš mėnesį
 • Ei slunkiai!

  Nuoroda

  Vietoje to, kad šūdą malate kabinėdamiesi prie pasiskiepijusių, pajudinkite subine ir smegenis, atsivežkite vakcinos ir paskiepykite visus Anykščių rajono žmones! Vakcinos nėra pakankamai Eurosojūze - štai kur problema !!!

  Prieš mėnesį
 • mes lyderiai

  atsakymas į: Ei slunkiai! Nuoroda

  Duomenys ( vieši )NUORODA
  Anykščiuose Paskiepyta gyventojų proc. 3.22
  Molėtai Paskiepyta gyventojų proc. 2,19
  Ukmergė Paskiepyta gyventojų proc. 1,56
  Utena Paskiepyta gyventojų proc. 2,07
  Tik Rokiškis Paskiepyta gyventojų proc. 4,02
  Įdomus faktas, kad Anykščiuose iš viso paskiepyta moterų 541
  sudaro 4,45%

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Apgailėtino žurnalistinio neišprūsimo straipsnis... Antraštė žeidžianti onkologiniis ligonius... Aiškinantis įvykio aplinkybes būtina išklausyti visų pozicijų, o SPA centro pozicijos nematyti. Kodėl? Nusisamdykite naujų žurnalistų, arba išsiųskite į mokymus esamus... Nes gal pirmą kursą praleido... Liūdna, kad neturime stiprios vietinės žiniasklaidos (tokialą nuomonę susidarau ne vien iš šio straipsnio)...

  Prieš mėnesį
 • Dunduk,

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Donce, eik benamiais rūpintis

  Prieš mėnesį
 • Afadsa

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ar ne Juozas R. apsijuokusį šioje situacijoje Tomą T. rėmė?

  Prieš mėnesį
 • #Anykštėnas

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Gal Tamsta iš pušies iškritai kartu su sniegu? Čia asmeninis portalas, kuriame kaip norima taip iršreiškuama rašančiojo nuomonė, o kas pageidaujate žurnalistinio tyrimo, kreipkitės į reklamos skyrių dėl paslaugos įkainių suderinimo. Būkite per saugų atstumą ir nečiaudėkite neprisidengę. Nesirkite ! :)

  Prieš mėnesį
 • as

  Nuoroda

  Tomilinas man jis po Karbauskio antroj vietoj. Ir klausimas ar jis ėjo pas sveikatos ministra ???????? Garantuotai liepė apsisukt ir eiti ten iš kur atėjo. O straipsnio žurnalistui tai tikrai burna reik isšiplauti. Susipykes biški su protu.

  Prieš mėnesį
 • Šio

  Nuoroda

  straipsnio žurnalistui siūlyčiau pirmiausia,tai pirmiausia eit išsiplaut burną,dar tik parašius pavadinimą. Nėra švelnesnio,mandagesnio,ne kolūkietiško žodžio apie sergančiuosius išsireiškimo? Yra toks žodis-onkologiniai ligoniai. Tiesiog net karštis išmuša perskaičius straipsnio pavadinimą. Du kontrastai: SPA ir sunki liga.

  Prieš mėnesį
 • hi hi hi

  atsakymas į: Šio Nuoroda

  Teisingai rašo. Liga - vėžys, tai sergantieji - vėžininkai. Ar onkologiniais vadinant galima lengviau su jais nesiskaityti? Savižudžius vadinant pasitraukusiais iš gyvenimo savo noru taip pat problema tik stumiama į šalį.

  Prieš mėnesį
 • As

  Nuoroda

  Kada baigsis korupcija,tiesiog šlykštu,svogeriu,giminių kraštas, fui....

  Prieš mėnesį
 • ? ? ?

  atsakymas į: As Nuoroda

  Navickienė kieno ministrė? Matėt ką rodė per LNK žinias?

  Prieš mėnesį
 • Replika

  Nuoroda

  Norisi paaiškinti visiems ir visoms, kad SPA darbuotojai specialiai neprašė juos skepyti išimties tvarka. Tai savivaldybės pasiūlymas pasinaudoti turima rajone vakcina. Atkreipkite dėmesį į tai, kad spaudos atstovas bendrovės atstovų nuomonės šiuo klausimu kažkodėl nepaskelbė. Gal daroma intriga prieš verslo bendrivę?

  Prieš mėnesį
 • Durnynas

  Nuoroda

  Jovaišos smegenys pragertos ,pats nemislija ku šneka .Semunas blyn.

  Prieš mėnesį
 • Senjoras

  Nuoroda

  Siūlau antro skiepo SPA Anykščių darbuotojams nebeskirti. Kam reikalingi tie skiepai darbuotojams, kurie nedirba? Reikia vakcinuoti tuos, kurie gali užsikrėsti dirbdami ligoninėse, poliklinikose, o ne kažkuokiuse baseinuose ar ponams turtuoliams skirtuose poilsio namuose.

  Prieš mėnesį
 • Nu

  atsakymas į: Senjoras Nuoroda

  Dirbantis poliklinikose, ligoninėse jau vakcinuoti. Jei žinote, kad SPA nebedirbs, tai pasakykite darbuotojams. Ko jie sėdi ir neieško kito darbo?

  Prieš mėnesį
 • Toks

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  jausmas, kad nelabai skiriate sąvokų ŠIUO METU dirbantys ir nedirbantys.

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  atsakymas į: Toks Nuoroda

  Mačiau reportažą per LNK. Pasirodo ir kitur bus skiepijami, tik dar nesulaukia skiepų. Kadangi Anykščiai lyderiai pagal paskiepytus, tai atėjo eilė ir SPA. Utenoje dar net vaistininkų ir dantistų nepaskiepijo.

  Prieš mėnesį
 • Žinovui

  Nuoroda

  Pats esi melagis ir medikų gynėjas. Kad šeimos gydytojas galėtų kiekvienam paskambinti, tai turėtų žinoti visų telefonus. Argi poliklinika turi visų pacientų telefonų numerius. Kitas pas daktarą gal kokius dešimt metų nesilankė. Gal telefonai žinomi tų, kurie kasdien pas daktarus vaikšto ir ligų ieško. Jeigu šeimos daktarams bus patikėta organizuoti skiepijimą, tai bus chaosas. Argi kiekvienas galės atvažiuot poliklinikon, jei autobusai retai kur bevažinėja. Reikia per seniūnijas organizuoti, kaip Utenoje daroma. Uteniškiai šaunuoliai .

  Prieš mėnesį
 • Algirdas

  atsakymas į: Žinovui Nuoroda

  Gal Utenoje ar kitur ir nežino. Aš nebuvau pas gydytoją nuo 2014 metų, nes vėliau nebevairavau ir nereikėjo. Praėjusioje savaitėje paskambino, Pasiklausė ar norėsiu. Viskas.

  Prieš mėnesį
 • R

  atsakymas į: Žinovui Nuoroda

  Telefonus turi, ant ligonio istorijos parašyta. Visą laiką buvo.

  Prieš mėnesį
 • Žinovas

  Nuoroda

  Atsakymas Vyžuonų marčiai ir kitiems nesusipratėliams. Anykštėnai kaip tiktai turi imti pavyzdį iš Utenos mero Katino ir taip pat registruoti žmones skiepijimui. Utenos rajono spaudoje jau kuris laikas būna skelbimai, kad vyresni kaip 65 m. gyventojai pagal savo gyvenamąsias vietas turi užsiregistruoti nurodytais telefonais. Vakcinavimas vyks pagal seniūnijas ir iš anksto norima žinoti, kiek tokių piliečių bus. Aišku, niekas iš anksto nežino, kada vakcina bus gauta, todėl datos ir neskelbiamos. Faktas, kad žmonėms nerikės sukti galvos ieškant kur vyks skiepijimas ir pan. O Anykščių rajone net neaišku kaip bus vykdoma ta atsakinga akcija. Buvo skelbta, kad vyks Anykščiuoe Baranausko mokyklos salėje ir kad poliklininka sudarė 100 žmonių sąrašą. Atrodytų, kad tik tiek rajone yra garbaus amžiaus žmonių ir kad visi iš toliausių kaimų turės suvažiuoti į Anykščius.

  Prieš mėnesį
 • Žinovui

  atsakymas į: Žinovas Nuoroda

  Melagi. Seniūnija nežino nei kur bus skiepijama, nei kada. Negražu meluoti. Anykščiuose daug geriau, nes paskambina gydytojas, o nereikia skambinti pačiam. Kokia nauda iš skambučio socialinei darbuotojai? Ji ne medikė ir nieko negali pasakyti ar skiepytis registruotis pagal amžių ar pagal susirgimus. Katinas pridirbo nesąmonių.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Kur milijoninis verslas, kur pinigai ir visi ponai, ten ir valdžios leidimai, ten ir pirmenybė..... Iš vis, ar bent vienas anykštėnas ten nueina> Ir kam išvis nauda iš viso to ,,SPA'?

  Prieš mėnesį
 • Irma

  Nuoroda

  daznai minimas SPA ir kas cia per istaiga ir kur rast ja .

  Prieš mėnesį
 • Svėdasų Jadzė

  atsakymas į: Irma Nuoroda

  Irma , tai ponų lyzdelis SPA įsikūręs buvusių poilsio namų teritorijoje.Ten ne kiekvienas Anykščių gyventojas gali pakliūti , kainos milžiniškos.Todėl Anykščių valdantieji nusprendė pamaloninti šiuos ponus be eilės , sergantys ir mirštantys gali palaukėti ,

  Prieš mėnesį
 • Irmai

  atsakymas į: Irma Nuoroda

  Dar kelis kartus paminėta vietovė Anykščiai. Pradėkite susipažinti su Lietuva nuo pradžių. Tad, Anykščiai yra tarp Utenos ir Ukmergės. Anykščiuose gimė Vienuolis ... Eikite į googlę ir sužinosite daugiau. PVZ labai įdomui, kad Anykščiuose yra kvarcinio smėlio.

  Prieš mėnesį
 • Irma

  atsakymas į: Irmai Nuoroda

  as jesu is anyksciu raj. netoli nuo miesto gyvenu Elminiku kaime , retai miestan nueinu gal kai ka ir nezinau , suzinau tik is kompjuterio ka jis parodo , o ir jis gi neviska gali zinot.

  Prieš mėnesį
 • Vyžuonų marti

  Nuoroda

  Tik nedarykite kaip Utenoje Katinas padarė. Liepė skambinti į senūnijas ir registruotis. Biekas nežino kada skiepys , kur skiepys, AR SKIEPYS, o skambinti LIEPĖ.

  Prieš mėnesį
 • Įdomu, kodėl net 40 SPA darbuotojų atsisakė skiepytis? Ar jie antivakseriai? Jei taip, tai jie daro didelę gėdą Anykščiams. Antroje vietoje pagal kvailumą Socialinių paslaugų centras, darbuotojai - atsisakė 10 iš 76. Tikrai nenorėčiau patekti į SPA ar į priežiūrą pas debilus.

  Prieš mėnesį
 • vija

  atsakymas į: J Nuoroda

  o į polikliniką nebijosit eiti, ten irgi debilai, nes ne visi skiepijosi

  Prieš mėnesį
 • Nesnervuokit

  atsakymas į: J Nuoroda

  Labai daug atsisakė vakcinuotis poliklinikos darbuotojų, net 15, va čia kur priežastis, sunku suprasti.

  Prieš mėnesį
 • J

  atsakymas į: Nesnervuokit Nuoroda

  PSPC iš darbuotojai 129 darbuotojo atsisakė net 14, tai nuteikia blogai. Bet daug svarbiau, kad net 40 darbuotojų buvo persirgusių. Iš Anykščių rajono savivaldybės ligoninės 134 darbuotojų persirgusių buvo tik 2.

  Prieš mėnesį
 • Asd

  Nuoroda

  Pirma paklauskite ar senyvo amžiaus gyventojai nori tų skiepų , kuriuos pagamino per nepilnus metus.

  Prieš mėnesį
 • Proaktyviai

  atsakymas į: Asd Nuoroda

  Nereikia galvoti, kad seni žmonės yra debilai ir tiki nakolkių meistru Lobovu. Reikia būti protingiems kaip žydai. Izraelis baigia pasiskiepyti. JAV kas nesikiepija- Harlemo juodukai. Kas neįskiepija Lietuvoje - Lobovas.

  Prieš mėnesį
 • as

  Nuoroda

  slamstas ta anyksta.

  Prieš mėnesį
 • nejaugi

  Nuoroda

  ar iš tikro buvo neskiepyti soc darbuotojai ir slaugos pacientai ta jau yra manau nusikaltimas ir gerai ,kad kels šį klausimą seimo narys, ministrui. Girdėjau,kad ir mokytojai neskiepijami

  Prieš mėnesį
 • ir ką

  atsakymas į: nejaugi Nuoroda

  mokytojų niekas net nežada skiepyti.

  Prieš mėnesį
 • jaugi

  atsakymas į: nejaugi Nuoroda

  seimo tomcė parodė savo neišprusimą, beje, viešai. Matyt vadovavosi rusiška logika: pirma duosim į snukį, paskui aiškinsimės...

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano galva rajono vadovai rūpinasi verslo bendrove, kuri yra pagrindinė, teikianti SPA turizmo kliantams paslaugas Anykšiuose. Taigi darbuotpjai yra tiesioginiai rajono biudžeto maitintojai, mokantys mokesčius nuo uždirbamamų pajamų. Kokio dar sveikiasnio proto reikia? Ar seneliukai, pirkdami Norfoje maistą ir Camelijoje vaistus atneša tokias pajamas į rajono biudžetą?
  Mano galva reikia tik palaikyti koalicijos pareiškimu patvirtintą savivaldybės administracijos veiklą, o mūsų jaunajam Seimo nariui vertėtų labiau atsigręžti į rinkėjus, o ne į opozicinę partijos lyderio diktuojamą prieštaravimų politiką.

  Prieš mėnesį
 • Barbora

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Tikrai būtų įdomu išgirsti, kokią Anykščių biudžeto dalį dengia SPA.
  ir dar..., vis dėlto, keli Anykštėnai ten gydėsi? Reikalausime reabilitologų, kad rašytų siuntimus į šią Sveikatos priežiūros įstaigą.

  Prieš mėnesį
 • As

  atsakymas į: Barbora Nuoroda

  Ten ponai ilsisi, o nesigydo. Vieną dieną atvažiuoja, ir dažniausiai kita išvažiuoja. Baseinas, restoranas, pirtys, hamamai, vonios, veido masažai, treniruokliai. Tai poilsiui ir sveikatinimui, o ne gydymui

  Prieš mėnesį
 • Donce, tu dunduk,

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  eik benamiais rūpintis. Jie miršta nuo šalčio, o tu postringauji Juozu pavirtęs

  Prieš mėnesį
 • Kodėl

  Nuoroda

  Kodėl Molėtų savivaldybė gali skiepyti gyventojus pagal amžių, o Anyksciu savivaldybė negali skiepyti. Anykščių savivaldybė skiepija SPA.Suprantama uŽ ką tai daro. Kada rajone bus tvarka.

  Prieš mėnesį
 • Todėl kad TV 3 parodė

  atsakymas į: Kodėl Nuoroda

  Aiškiai pasakė reportaže, kodėl Molėtų gali. Vilniuje dar iki vaistininkų eilė neatėjo. Nesuprantama už ką tai daro? Norite pasakyti, kad Anykščių savivaldybė įtakojo ekspertus, ministeriją, ministrę pirmininkę ir padarė kad būtų geriau Anykščiams? Tada reiktų tokią savivaldybę ant rankų nešioti, nes turi tiek galių.

  Prieš mėnesį
 • Atlygis už dovanotus sklypus?

  Prieš mėnesį
 • Žiauru.

  Prieš mėnesį