Kosmetologai prašo Vyriausybės apsvarstyti galimybę nuo vasario 1 dienos leisti grožio specialistams atnaujinti darbą.

 Premjerei Ingridai Šimonytei ir sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui išsiųstame Lietuvos kosmetikų ir kosmetologų asociacijos rašte rašoma, kad grožio paslaugas teikiančiam smulkiam verslui kyla reali galimybė neišgyventi karantino.

„Gaunama 275 eurų išmoka, kurią gauna net ne visi Paslaugų teikėjai, nėra pakankama padengti patiriamus nuostolius ir būtinoms reikmėms, tad grožio paslaugų smulkiajam verslui, neturinčiam galimybės užsitikrinti ilgalaikio saugaus finansinio rezervo, kyla reali grėsmė neišgyventi ilgesnio karantino“, – teigiama asociacijos rašte.

Asociacija atkreipia dėmesį, kad kosmetikai ir kosmetologai turi skirtingas specializacijas, o daugiau atsargumo reikalauja tik veido priežiūros paslaugos, nes atliekant kita paslaugas, klientai gali būti su veidą dengiančia kauke.

Asociacija teigia, kad grožio specialistams dėl darbo specifikos nėra galimybės persiorientuoti į kitas veiklas, nes būtina ilga persikvalifikavimo procedūra, todėl karantino metu grožio specialistai neteko vienintelio pajamų šaltinio.

Jos pateiktose rekomendacijose saugiam grožio specialistų darbui siūloma, kad paslaugų teikimo metu klientas privalėtų būti su kauke, jam sutikus, būtų matuojama kūno temperatūra ir jei ji viršytų 37,3 laipsnius, paslauga nebūtų teikiama.

Paslauga taip pat būtų neteikiama kitus ligos simptomus (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas) turintiems asmenims.

Septyniolikos rekomendacijų pakete taip pat siūloma klientams nusivilkti drabužius ar nusiauti batus, su kuriais jie atėjo į saloną, nusimauti pirštines bei atėjus dezinfekuoti rankas.

Jei neatliekama veido procedūra, klientai aptarnavimo metu galėtų dėvėti tą pačią kaukę, su kuria atėjo, jei veido procedūra atliekama – vienkartinę kaukę reikėtų išmesti. Atliekant veido procedūrą, specialistas viso paslaugos teikimo metu turėtų dėvėti veido skydelį.

Grožio specialistų veikla uždrausta gruodį, kai Ingridos Šimonytės Vyriausybė sugriežtino karantino sąlygas.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Suvaldyti sriautus

  Nuoroda

  Išplėsti erdvės...))) Cirko artistai

  Prieš mėnesį
 • Manau

  Nuoroda

  Jei gales suvaldyti srautus, tikrai butu galima.

  Prieš mėnesį
 • dar ne laikas atnaujinti

  Nuoroda

  as uz tai, kad dar palaukti bent iki kovo mėn.

  Prieš mėnesį
 • jo

  Nuoroda

  tegu nerauda,kad nepragyvena kol nedirba,o kaip pensininkai is mazu pensiju pragyvena,baigsis kakantinas ir vel uzsidirbs,juk neaisku kokius kirpejos mokescius moka juk cekiu tai nemusa ima kiek nori.

  Prieš mėnesį
 • Pagal

  Nuoroda

  Mano kortas šta pandemija tęsis metu metais

  Prieš mėnesį
 • Galima apseiti ir be grozio salonu,cia ne butinybe,-svarbiausia neplatinti viruso,o nagus nusidazysit vasara.

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  Ar tegu kovidas guldo į lovas ir kapus ar varom plaukų dažytis ar kaukių dėtis? Sunku visiems. Nepakentėsim, viskas bus ir toliau.

  Prieš mėnesį
 • Reikia

  Nuoroda

  Žiūrėti mirčiai į akis o ne į madą

  Prieš mėnesį
 • teisybė

  atsakymas į: Reikia Nuoroda

  Maža, ko jie norėtų. Realybę tegul pamato ir visuomenės poreikius, o ne kelių bobelių pageidavimų. Kai protelio bus, tai ir to grožio užteks. Iš nupaišyto maža džiaugsmo.

  Prieš mėnesį
 • Jadze

  atsakymas į: Reikia Nuoroda

  nuotraukoje guli prie žvakių. Gal čia kūnų puošia paskutinei kelionei ?

  Prieš mėnesį
 • HOPE

  Nuoroda

  I am making 10,000 Dollars at home own laptop .Just do work online 2 to 4 hour properly. so i make my family happy and u can do Check it out what i do .. ..... https://bit.ly/39JrDqt

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  Pats plikai nusikerpu, pati naujausia mada nereikia jokios pagalbos, o nusidažyti gali burokėlių sulčių puodą ant galvos ir okei

  Prieš mėnesį
 • Virgis

  Nuoroda

  gerai butu , o tai dabar nera kur apsikirpti , as dazau plaukus ,pats juk madingai neapsikirpsi ir nenusidazysi plauku .

  Prieš mėnesį