Dainius Žiogelis yra geriau nei Donaldas Trampas. Vien jau dėl to, kad D.Žiogelis nedegino Kapitolijaus. Tiesa, ir D.Trampas Kapitolijaus nedegino, ir apskritai JAV Kongresų rūmai nebuvo uždegti. Tačiau daugelio televizoriaus žiūrėtojų ir interneto vartotojų sąmonėje amžiams užsifiksuos, kad kažkas visgi Amerikoje prie D.Trampo degė ir dėl to gaisro kaltas gelsvaplaukis Prezidentas.

 

1918 metų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą mūsų sąmonė pirmiausia sieja su Jonu Basanavičiumi. Signatarų buvo dvidešimt. Žinome tik J.Basanavičių. Na, dar Steponą Kairį, nes jis anykštėnas. Gal dar Antaną Smetoną ir Aleksandrą Stulginskį, mat jiedu vėliau buvo Lietuvos Respublikos Prezidentais. Bet dėl A.Smetonos tapatinimo su laisve - abejoju. Jis juk 1940-aisiais perbrido upelį (gal Šešupę, o gal Nemuną) ir pabėgo į Vakarus, Lietuvą palikęs rusams. Bailys jis, todėl nesisieja su Nepriklausomybe. O ką jau kalbėti apie kitus 16 Signatarų... Kažkokie statistiniai vienetai...

Kartkartėmis Seimas pabando „įprezidentinti“ Vytautą Landsbergį. Nesuprantu, kuriems galams to reikia. Juk jau aiškiai įkalta, kad 1990-ųjų Nepriklausomybę Lietuvai atnešė V.Landsbergis.

Mano karta pyksta, kad užmirštas Romualdas Ozolas, o Kazimira Prunskienė, Vytautas Petkevičius, Vitas Tomkus, Arvydas Juozaitis apskritai paversti tautos priešais, atskalūnais. Bet net mūsų kartos istorinės nuoskaudos blėsta. O ką jau kalbėti apie jaunimą. Jiems dzin. Ką patieksi - tą suvirškins.

Keičiantis kartoms, įvykiams tampant istorija, žmonių sąmonėje lieka tik įkalti faktai ar net mitai. Vytautas buvo gėris, Jogaila - blogis. Kai kas žino, kad tuo pat metu gyveno dar ir pridurkas Švitrigaila. Matyt, ne trys veikėjai ir XV amžiaus pražioje buvo svarbūs, bet tik tiek plačiosios visuomenės vartojimui liko.

Nekūriau aš Nepriklausomos Lietuvos, negyniau Tėvynės nuo tankų. Apskritai gal tik sausio 17 - ąją sužinojau apie sausio 13-osios įvykius. Tik tada, kai mane, sovietinės armijos karį, pasiekė sesers parašytas laiškas. Neturiu moralinės teisės rėkti: „ne už tokią Lietuvą kovojau“ - na, nekovojau aš nei už vienokią, nei už kitokią Lietuvą. Esu tik pašalinis stebėtojas, kuriam atrodo, kad Lietuvą gelbėjo tautos kolektyvinė sąmonė. Nelabai įsivaizduoju, kokio tipo žmogus, galėjęs sausio 13-osios naktį būti prie televizijos bokšto, prie jo nebuvo. Varė studentai ištisais bendrabučiais, dalis jų apskritai negalvojo apie laisvę, šiaip chebroj buvo smagu.

Nedievinu aš V.Landsbergio, tačiau privalau pripažinti, kad jo tuometinis vaidmuo bent jau nekliudė kolektyvinei sąmonei. Apsigynėt Jūs nuo tankų patys. Istorijoje liks tik V.Landsbergis. Na, ir telieka - negi gaila. Nežino plačioji visuomenė Jono Vailokaičio ar juolab Donato Malinausko, tačiau Vasario 16-osios Akto rezultatas nuo to netampa mažiau vertingas.

D.Žiogelis geriau negu D.Trampas. Bet istorijoje liks D.Trampas. Mes tikime, kad kadenciją baigiantis galingiausios pasaulio valstybės vadovas yra klounas. Dabar jau jis net džokeris. Akivaizdu, jog vyrukas, pasidaręs milijonus ir valdęs valstybę (ir dar kokią valstybę!), nėra paprastas, tačiau bent jau lietuviams yra įrodyta, kad - na, visiškas durnelis. Taip paveikta kolektyvinė sąmonė...

Puikiai kolektyvinė sąmonė demonstruojasi per koronaviruso epidemiją. Pavasarį trūko spirito ir kaukių. Dėl spirito litro lietuvis lietuvį galėjo papjauti - taigi, prie dezinfekciniu skysčiu prekiaujančių parduotuvių driekėsi eilės. Dabar „koronos“ tarp mūsų daug daugiau, bet dezinfekcinio skysčio naudojame mažiau, nes visi ... jo turi. Dabar riejamės dėl skiepų. Abejojame skiepų patikimumu, nežinome, kokie galimi šalutiniai poveikiai, tačiau žmogėnas, pasiskiepijęs be eilės, tampa tautos priešu. Lyg koks Burokevičius ir Kuolelis viename asmenyje. Ir antivakseriai to veikėjo negina - juk ir jiems jis idėjiškai svetimas.

Aurelijus Veryga - ne J.Basanavičius ir ne V.Landsbergis. Jis greičiau jau vietinis D.Trampas. Buvusį Sveikatos apsaugos ministrą stengtasi daryti juokdariu, bet drauge save intelektualiais pozicionuojančiuose „Facebook“o burbuluose aiškinta, kad „korona“ yra, kad jos reikia saugotis. Manau, jog kol kas mes virškiname antiveryginės kampanijos pasekmes: jei Operacijų vadovas durnas - kaip jo gali klausyti. Dabartinei valdžiai influenceriai yra palankūs. Ingrida Šimonytė virusą suvaldys ir taps šventąja. Kada nors juk vis tiek suvaldys. Nepavydžiu jos būsimos šlovės. Tegu turi. Ir kuo greičiau.

P.S.

Įdomu, kaip būtų klostęsi įvykiai, jeigu 1991-aisiais jau būtų buvę socialiniai tinklai? Gal sausio 13-ąją dar daugiau Jūsų ten būtų susirinkę, gal kai kas būtų ėjęs vien dėl „selfio“ prie tanko? O gal būtų sugebėta priveisti priešų, klounų, išdavikų ir kolektyvinė sąmonė studentus būtų vedusi ne prie bokšto, o į alubarius.  

P.P.S.

Gitanas Nausėda į Lietuvos istoriją įeis kaip žmogus, kuris buvo Lietuvos Prezidentu tuo laiku, kai valstybei vadovavo I.Šimonytė. Dėl to kaltas ir pats Prezidentas, bet Andrius Tapinas su Rimvydu Valatka irgi padeda.

P.P.S.

Kaukę aš dėviu ne tik dėl to, jog saugausi koronaviruso ar bijau policijos. Be kaukės aš dabar jaučiuosi nepadoriai, lyg kelnes užmiršęs...

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kažkaip

  Nuoroda

  Aš nesuprantu prie ko čia amerikonas ir anykštėnas

  Prieš mėnesį
 • Aha, tiksliai!

  Nuoroda

  Kol rajono mero poste sėdės komunistas - nieko gero rajone nereikia laukti!

  Prieš mėnesį
 • anykštėnė

  atsakymas į: Aha, tiksliai! Nuoroda

  Obelevičius, kad buvo komunistas - blogai, o komunistas, rusijoje mokslus baigęs Tubis gerai? Mano nuomone Obelevičius - puikus meras, dabar surinkęs puikią jauną komandą, kiek vien per praeitus metus padarė! Kai perskaičiau "Anykštoje" interviu,tai tikrai daug daugiau per metus, nei Tubis per kadencij1ą.

  Prieš mėnesį
 • A ne?

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Susižavėjai ditirambais švogerių laikraštyje? Už ką gegutė giria gaidį? :)

  Prieš mėnesį
 • tiksliau

  atsakymas į: anykštėnė Nuoroda

  Ta jauna Obelevičiaus komanda tiek priskaldė malkų, kad vežimu neišveši

  Prieš mėnesį
 • pagalvokit

  Nuoroda

  kodėl Šmigelskas - blogiau nei Žiogelis ar Trampas

  Prieš mėnesį
 • Orbis

  atsakymas į: pagalvokit Nuoroda

  O kuris iš jų pravardžiuojamas "Anykščių Gebelsu" , a ?

  Prieš mėnesį
 • Orbiui

  atsakymas į: Orbis Nuoroda

  turbūt Trampas

  Prieš mėnesį
 • Apie Dainių

  Nuoroda

  Pirmasis normalus socdemas Anykšių valdžioje. Čia jums ne koks Alesionka. Dainius rimtas, protingas vyras. Toli eis.

  Prieš mėnesį
 • Tumba Rumba!

  atsakymas į: Apie Dainių Nuoroda

  Už L.Alesionką balsavo daugiausia Anykščių rajono žmonių per visą nepriklausomybės laikotarpį! Net S.Nefas nėra gavęs tiek balsų. Dainius su savo socdemais negavo balsų (ir vietų taryboje) daugiau nei buvo Krikštaponio laikais. Mizeris...Rezultatai yra VRK puslapyje internete.

  Prieš mėnesį
 • Taigi aha, pažiūrėk !

  atsakymas į: Tumba Rumba! Nuoroda

  2000 metų rinkimaiL LSDP (Socdemai) gavo 2 mandatus rajono taryboje: G.Šmigelskienė ir R.Bukelis. LDDP – 8 mandatai. L.Alesionka gavo 3594 balsus. TS LKD (konservatoriai) – 7 mandatai. S.Nefas gavo 3178 balsus. (D.Gudelis – 1025 balsus). Va tokie istoriniai skaičiai.

  Prieš mėnesį
 • Cekava Zosė

  atsakymas į: Apie Dainių Nuoroda

  Gal ponas Dainius kaip socdemas ir normalus, nežinau, nes neprikausau jokiai partijai. Bet kaip rajono mero pavaduotojas tai turėtų dar pasitelkt patarėjus, įvarių sričių specialistus, kad pamokytų ne tik kombainą vairuot, bet ir valstybės patikėtą rajono vairalazdę suvaldyt ir neitų teip pagal koalicijoą vedančią karvę kaip veršelis bandoje į pievas, o naudotųsi protingais patarimais ir savo blaivia galva. Tai va tiek linkiu šiais metais teip nebeapsijuokt, kaip čiuožant nuo Kalitos kalno :)
  Įdomu, ar grąžins savivaldybės TVIC pinigus už parduotus bilietus į nelegaliai atidarytą trasą? Ar visus snarglius pakabins ant buvusios įstaigos lep direktorės?
  Kažkaip nesigirdi nei iš politikų nei iš rajono administracijos atsiprašymo už apgaulingų įstaigos turizmo ir pramogų reklamavimą ir komercinę veiklą.

  Prieš mėnesį
 • Taip

  atsakymas į: Cekava Zosė Nuoroda

  Už tai turėtų atsakyti kaltas asmuo, o ne mero patarėjas ar pavaduotojas. Bet atsimenant kaip Tubio administracijos nupirktą amfibiją " Veroniką" įvertino savivaldybės kontrolierius, tai tikėtis nieko neverta.

  Prieš mėnesį
 • kaip pagal jus?

  atsakymas į: Taip Nuoroda

  jeigu laivo kapitonas, lipdamas į laivą jo išplukdyti į vandens gali būti neatsakingas už plukdomus laivu žmones ir turtą ir net vyresnysis kapitono padėjėjas bei laivo įgula, tai koks kontrolierius gali prisiimti atsakomybės nustatymą?

  Prieš mėnesį
 • Klausimas

  atsakymas į: Apie Dainių Nuoroda

  Kas pakels suniui koją ?,jei ne jis pats??

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  atsakymas į: Klausimas Nuoroda

  Pritariu.

  Prieš mėnesį
 • pilietė

  atsakymas į: Paskaitykit Nuoroda

  Mažiau skaitykite KGBistų išvedžiojimų. Šito straipsnio modifikaciją, tik ne Tomkaus, o Rusijos spec.tarnybų pareigūno, skaičiau Rusiškoje spaudoje

  Prieš mėnesį
 • Elvyra

  Nuoroda

  Ziogelis geresnis kartu su meru , nes abu suvalde ir ivare i kampa rajone virusa , o amerikonas ne .

  Prieš mėnesį
 • Klausimas

  atsakymas į: Elvyra Nuoroda

  Kazkaip Anyksciu rajone daugiausia mirciu apskrityje, ka ten jei suvalde?

  Prieš mėnesį
 • Saulius

  atsakymas į: Elvyra Nuoroda

  Koki Brieda rasot. Koki dar virusą suvalgė. Smegenis prasiplaukite. Pas jus smegenyse nuo tvjau virusas.

  Prieš mėnesį
 • Cha cha

  atsakymas į: Saulius Nuoroda

  Suvalgė virusą, ar jis valgomas? ????

  Prieš mėnesį
 • Fui!

  atsakymas į: Elvyra Nuoroda

  Dabar pradės varyti komunistinį virusą iš rajono valdžios.

  Prieš mėnesį
 • nu jo, senelis "Kolektyvinis darbas" bent apie soclenktyniavimo nugalėtojus ir pereinamąją Raudonąją vėliavą parašydavo...tiesa, pats laikraščio popierius labai jau užpakalį tepdavo - tik prakuroms tiko...

  Prieš mėnesį
 • valio

  Nuoroda

  o ka gali apie nevisprocius daugiau ka parasyt

  Prieš mėnesį
 • BIDONAS

  Nuoroda

  Svarbiausia, kad viso pasaulio valdžios vyrų neužburtu ir ne įkvėptų naujasis JAV prezidentas Bidenas kuris viešai grabalioja ir trinasi prie moterų ir mergaičių. Kažin kieno šansai Anykščių savivaldybėje didžiausi būt įtakojamam naujo vado?

  Prieš mėnesį
 • jo

  Nuoroda

  Mainais gavome alaus su skalbimo milteliais už dyką. Alkoholikai, kurie prieš vartodami bandė tai suplakti, balsuoti suspėjo, bet iki koronoviruso neišgyveno. Atsargesni elgėsi apdairiau: prabalsavę, gėrė iki apsišlapinimo, o tik tada naudojo skalbimo miltelius. Po to vėl gėrė, kol pagaliau tapo normalūs piliečiai, kuriems kur gera ir gerai gali išgerti – ten ir Motina Tėvynė. Matyt, panašiai elgėsi ir referendumo organizatoriai, nes dvi dienas iš eilės vietoj vienos prapylė!
  Reikia pasakyti, kad mūsų Homo sovietikus valdžioje nieko naujo neišrado. Rusai balsuoti mandarinais viliojo, mūsų pilietinę visuomenę parsidavusi valdžia papirko alkoholiu. (Nemanykit, kad taip lengva blaiviam piliečiui atsisakyti savo tėviškės.) Tik baisu, kad neįsiamžintume kaip girto referendumo amžininkai. Nes vėliau bus nepatogu girtis, kad girti piliečiai mus į Europą atvedė.
  Kai pagaliau tauta išsiblaivė, buvo jau vėlu. Pilietis Petras, sugrįžęs iš Briuselio, paaiškino, kad savo suverenitetą mes iškeitėme į ES pilietybę. Pasigyrė, kad pats vienas už mus visus viską nusprendė, viską sutvarkė ir visus patvarkė. Ką galėjo – išsiderėjo, ko negalėjo – to negalėjo. Kol kas galėjome uždaryti elektrinę, privatizuoti Mažeikių naftos gamyklą ir supjaustyti žvejybinius laivus. Mainais leido nepirkti pigių dujų iš rusų, dar pigesnės elektros iš baltarusių ir vietoje tautinės atributikos visas vaivorykštės spalvas naudoti.
  Na, o ką tuo metu darė piliečiai sorososai? Sorošą iščiulpė, atvėrė visuomenę, atsivėrė pasauliui, atsitvėrė nuo marginalų, atsižegnojo nuo vietos papročių, senbuvių, religijos, abėcėlės, tėvų, vaikų, žmonų, senolių tradicijų ir prosenelių žemės. Už tai pažadėjo sukurti Gerovės valstybę. Kada ir kam -nepatikslino. Bet žmonės ne akli, patys mato: prisitaikėliai ir palaižūnai valdžioje gerovėje gyventi Ir prie ruso, ir prie švedo. Sugyvena geri ir su ES biurokratais. O kad visiems gerai būtų, žada „žolytę“ legalizuoti. Netrukus trauksime dūmą, kaip tie indėnai „Taikos pypkę“ su svetimšaliais užkariautojais, savo gimtas prerijas į „ugninį vandenį“ ir veidrodėlį išmainę. (Įtariu, kad dėl alaus butelio net indėnai okupantams būtų neparsidavę.)

  Prieš mėnesį
 • lietuvis

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Čia varai iš Rusijos ambasados, ar šiaip esi durnas?

  Prieš mėnesį
 • Masonas

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Širdis džiaugiasi kaip liūdi okupantas netekęs savo tėvynės SSSR. Pikta jam kad tarybinį alų, kuris buvo šlapimo skonio, visi iškeitė į Bavarišką Beer'ą.

  Prieš mėnesį
 • Sasonas

  atsakymas į: Masonas Nuoroda

  "Žigulinio" yra ir dabar. Geras.

  Prieš mėnesį
 • Masonas

  atsakymas į: Sasonas Nuoroda

  Taip pat yra ir stieklamojaus, geras ir šiais laikais, tau sueis.

  Prieš mėnesį
 • Man

  Nuoroda

  Žiogelis yra Anykščių krašto žmogus, o prie ko čia jankinas ir tas rudas šūva, kuris kaulo neduoda ir kiršina liaudį man labai daug metų per vysa gyvenimą girdėjau daug jankiu prezidento bet kaip šyto šunio ryžo dar tokio bepročio kiršinančio savoiaudi dar nemačiau išvis toi Amerika atsibodo su savo politiką ir sankcijom

  Prieš mėnesį
 • Algimantas

  Nuoroda

  Tai kuo geriau D. ŽIOGELIS?
  Ar savo kartais chamišku elgesiu?
  Dainius užmiršo esminį dalyką - jis turi dirbti žmonėms.
  Deja, deja, užmiršo, susireikšmino.
  Valdžia yra žmogui išbandymas. Ne visiems tai suvokiama.

  Prieš mėnesį
 • Nesuprantaitis

  atsakymas į: Algimantas Nuoroda

  Nesuprantu, kaip Žiogelis gali dirbti su komunistu?

  Prieš mėnesį
 • ir ką

  atsakymas į: Nesuprantaitis Nuoroda

  Komunistai buvo įvairūs. Vienus privertė, nes dirbo mokytojais ar kitose pareigose. Kiti, kaip Tubys ir Ratautas ėjo dėl karjeros.

  Prieš mėnesį
 • Valio

  Nuoroda

  Na durniau parašyt tikriausiai neįmanoma.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Valio Nuoroda

  Nepykit ant ant autoriaus. Sunki jaunystės tarnyba okupantų kariuomenėje, o dabar ne tik vyr. Redaktorės, bet ir savivaldybės draudimas laisvai rūkyti daro savotišką poveikį minčių išraiškai.

  Prieš mėnesį