Mintimis apie sausio 13-ąją pasidalijo anykštėnas Juozas Ratautas, kuris tais laikais buvo vienu iš Anykščių rajono vadovu - vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotoju, rajono valdytojo pavaduotoju.


"Įsisegęs Neužmirštuolės žiedą, prie lango uždegiau žvakę. Prisiminiau 3 labiausiai atmintin įstrigusius epizodus, kurie betarpiškai palietė mane. Kai kartu su aktyviais ir patriotiškais anykštėnais 1991 metų sausio dienomis vykome budėti prie Parlamento ir Televizijos bokšto, kai po tragiškų įvykių kartu su rajono tarybos atstovais važiavome į Vilnių pagerbti žuvusiųjų, kurie buvo pašarvoti Sporto rūmuose, o vėliau laidojome juos ir kai dalyvaudavau kasmetiniame 9 kilometrų bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Padėję gėles Antakalnio kapinėse su vėliavomis ir kita tautiška atributika bėgome iki Televizijos bokšto, kur gėrėme arbatą ir dalinomės prisiminimais. Tai laikas, kuris brandino mumyse pilietiškumą ir patriotinius jausmus. Pakilu ir įsimintina man bei tiems, kurie realiu laiku ir realia veikla prisilietė prie tuomečių procesų. Atmintin įstrigo buvusio kariuomenės vado, sausio 11 d. Parlamente priėmusio priesaiką, generolo Arvydo Pociaus žodžiai, cituoju: „ Jei ne žmonės prie Parlamento 1991 metų sausio dienomis, jie būtų mus puolę...“. Galime didžiuotis, kad mes, anykštėnai, savo aktyvia pozicija ir veikimais prisidėjome prie to, kad priešiškos Lietuvai jėgos negavo progos pulti. Pakilios Jums nuotaikos!", - rašo J.Ratautas.

 

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • atsakymas piliieciui

  Nuoroda

  nematau nei vieno alykstaus komentaro ,o tuo labiau kas grestu nacionaliniam saugumui gyvename laisvame pasaulyje ir kiekvienas turim savo nuomone ,o ypac apie buvusia komunistu partija ir jos narius uzemusius aukstas pareigas svietmeciu ,

  Prieš savaitę
 • Žinok,

  atsakymas į: atsakymas piliieciui Nuoroda

  kiekvienas vertina pagal savo sugedimo laipsnį. Nekreipk dėmesio, Juozuk

  Prieš savaitę
 • Pilietis

  Nuoroda

  Manau, kad saugumas turėtų atrinkti visus šlykščių komentarų autorius, nes tokie žmonės yra grėsmė nacionaliniam saugumui, tokie žmonės šaudė žydus, ėjo į skrebus ir naikino partizanus. Gerb. Juozas tiesiog pasidalijo atsiminimais apie įsimintiną, svarbią ir net šventą Lietuvai dieną, taigi, šlykščius komentarus rašantys išsiduoda, kad iki šiol tarnauja svetimos šalies struktūroms.

  Prieš savaitę
 • Laisvė

  Nuoroda

  Ačiū komunistams, kad padėjote sugriauti komunizmą !

  Prieš savaitę
 • Jadzė iš Svedasų

  Nuoroda

  rūpėtų išgirsti mero Obelevičiaus pasakojimo, ką jis veikė tomis lemtingomis dienomis

  Prieš savaitę
 • kokas

  Nuoroda

  juozai turi silta kede ir sedek juk esi agronomas ka tu gali suprast apie laisva lietuva tegyvuoja komunistu partija ir kolukis pirmyn i komunizma ...

  Prieš savaitę
 • klausimas

  Nuoroda

  Iš kur Jumyse tiek pykčio, žmonės? Nepatinka, neskaitykit, bet pasilaikykit savo nuomonę sau, nes visi mes turim savo galvas ant savų pečių ir Jūsiškėmis nuomonėmis tikrai nesivadovaujam. Tolerancijos nerasta, o gaila...

  Prieš savaitę
 • atsakymas

  atsakymas į: klausimas Nuoroda

  psichinėmis ligomis sergantiems ir žmonėms su galvos trauma atleistina

  Prieš savaitę
 • taigi

  Nuoroda

  jokie vykę įvykiai iš postų neišvertė tik vienus postus pakeitė kiti. Ir tokių daug....matyt labai gabūs žmonės...

  Prieš savaitę
 • Ura

  Nuoroda

  Ar apie geguzes 9 iskilmingus paradus prisiminimu bus?

  Prieš savaitę
 • ar

  Nuoroda

  ar buvai, kad dabar taip suoki?

  Prieš savaitę
 • T

  atsakymas į: ar Nuoroda

  O tu buvai...

  Prieš savaitę
 • Paklausiu tamstos:

  Nuoroda

  Ar ne laikas komunistą S.Obelevičių versti iš posto taip, kaip kadaise Sąjūdis vertė iš pirmųjų Anykščių kompartijos sekretorių Joną Pesecką. Pamenate, kaip tada S.Nefas prieš kultūrnamį vaikščiojo su tokiu plakatu ant sprando: " J.Dailydę - pirmuoju, P.Visakavičių - antruoju, I.Andriukaitiene - trečiąja" rinkti partsrkretoriais !

  Prieš savaitę
 • Deja

  atsakymas į: Paklausiu tamstos: Nuoroda

  KGB veikėjau, ne tau spręsti, ką ir kaip iš posto versti." Ačiū dievui " Anykščiai jau mažiausiai du (o gal ir 3) turėjo išsirinkę su KGB siejamus merus.

  Prieš savaitę
 • Elementaru,

  Nuoroda

  nu išimkit šią seną nuotrauką, kai prieš daugelį metų buvo biurokratu sodroje. O jei dedat senas, tai ir įdėkit, kai buvo partiniu komunizmo statytoju komunistu sekretoriumi.
  Šiaip, dabar yra eilinis pencinykas su dviratuku, tai kraukit dabartines.

  Prieš savaitę
 • LADY GAGA

  atsakymas į: Elementaru, Nuoroda

  O kuo J.Ratautas yra tau blogesnis komunistas už S.Obelevičių ar kai kuriuos Savivaldybės Tarybos narius, kurie įsikibę laikosi dabartonių savo postų ir niekaip nesusipranta pasitraukti? Trisdešimt metų praėjo nuo minėtos sausio 13 dienos, o TS LKD ("konservuotosios kregždės") niekaip neišsivalo savo gretų nuo buvusių komunistų.

  Prieš savaitę
 • Pagal IP

  atsakymas į: LADY GAGA Nuoroda

  Tokius komentarus rašinėja KGB informatoriai, normaliam žmogui nerūpi, kas kur kada buvo, svarbu, kokie to žmogaus darbai.

  Prieš savaitę
 • Rugys

  atsakymas į: Pagal IP Nuoroda

  ASILE TU!!!!

  Prieš savaitę
 • Komunistai blogiau šunų

  atsakymas į: LADY GAGA Nuoroda

  Komunistai labai kerštingi. Kai Tubis nežinojo, kad Vaiginas nėra buvęs komunistu, tai ligoninėje viskas buvo gerai. Kai Vaiginas pasigyrė, kad nėra buvęs komunistu, tai iš karto prasidėjo keršto akcija.

  Prieš savaitę
 • Skirtumas

  atsakymas į: LADY GAGA Nuoroda

  Obelevičius komunistu buvo kažkada, o piderastas - šia ir dabar...

  Prieš savaitę