Vidmantas ŠMIGELSKAS, žurnalistas:

 1. Metų įvykis po dangum Anykščių.

Tomas Tomilinas. Man jis yra įvykis. Naujiena, paįvairinusi Anykščių politinį gyvenimą. T.Tomilino rinkiminė kampanija buvo viena iš įdomesnių per visą Seimo rinkimų istoriją – regis, išnaudotos visos įmanomos technologijos ir metodai: nuo sėdmaišių su politiko atributika iki „Youtube“ kanalo. Ir „piršlio“ Antano Bauros dalyvavimas buvęs įdomus. Kiek girdėjau, ne T.Tomiliną A.Baura pristatinėjo anykštėnams, o konkrečius anykštėnus T.Tomilinui. „Čia, žinok, Tomai, didžiausias Anykščių ūkininkas. Nė kiek neperdedu, iš tikro taip yra, Tomai“, - agituojamuosius lyg medumi tepė p.Antanas.

2. Metų nusivylimas.

Alvydo Gervinsko iškrapštymas iš UAB „Anykščių vandenys“ direktoriaus pareigų. Mačiau, koks A.Gervinskas buvo Anykščių rajono meras. Jis mero pareigas „paveldėjo“ iš charizmatiško „piarščiko“ Dariaus Gudelio, kurio pagal populiarumą nebuvo įmanoma pranokti. Tačiau plika akimi matėsi A.Gervinsko ekonomikos supratimas, vadybiniai gebėjimai, žmogiškumas.  Neįrodysit, kad buvęs meras (buvęs geras meras) galėjo nepajėgti susitvarkyti pakankamai nesudėtingos specifikos įmonėje. Vanduo bėga, skaitikliai sukasi...  Na, pritariu, jog su Kęstučiu Tubiu jam nereikėjo susidėti. Kita vertus, o gal tikrai priešai kartais vandentiekio vandenį užnuodija, gal čia ne tik durnyno kalambūras.

3. Metų sensacija.

 Sergejaus Jovaišos frazė: „Kaip kaklaraištis?“. Pastarąją sentenciją jis paleido po Seimo nario priesaikos pusbalsiu  kaklaraištį įvertinti paprašęs Konstitucinio teismo teisėjo. Nesu garantuotas, bet įtariu, kad prieš važiuodamas į Seimą prisiekti  S.Jovaiša ginčijosi su savo moterimis, kurį kaklaraištį pasirišti.
„Šitas pats gražiausias. Lažinamės, jog jį net Konstitucinio teismo teisėjas pagirs“, - panašiai taip su žmona ir dukromis ginčijosi politikas. Teisėjas, išgirdęs parlamentaro klausimą, linktelėjo. Suprask  - „gražus, gražus kaklaraištis, eik iš čia...“  Ir lažybas S.Jovaiša laimėjo.    

4. Metų „bajeris“.

Gero „bajerio“ 2020-aisiais Anykščiuose ir nebuvo. Patiko Lietuvos ir viso pasaulio tendencija per pirmąjį karantiną supirkinėti tualetinį popierių. Atrodytų, retai kas dėl tualetinio popieriaus trūkumo miršta. Bet ką aš žinau, aš ne gydytojas.  
Po šitos tualetinio popieriaus pamokos turiu planą, kaip elgsiuos, jei, pvz., sprogs, pvz., Astravo elektrinė. Kai kiti po parduotuvių pogromų neš konservus, aš imsiu tualetinį popierių.  

5. ...ką manote apie koronaviruso pandemiją?

Gimiau Tarybų Sąjungoje, ravėjau kolūkio runkelius, tarnavau sovietinėje armijoje, mačiau Sąjūdį, gyvą Vytautą Landsbergį, „vagnorkes“, blokadą. Atsimenu „snukio ir nagų ligą“ ir sniegą iki juosmens. Dabar blokpostai, perpildytos ligoninės, eilės parduotuvėse, kruopų ir muilo atsargų kaupimas...   
Kita vertus, galvoju, kad istorinių įvykių, kuriuos teko pergyventi mano kartai, jau lyg ir užtenka. Mes ne egoistai. Tegul ir proanūkiams lieka atrakcijų. Tad artimiausi 50 mano gyvenimo metų privalo būti ramesni nei pirmieji 50...

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • ??

    Nuoroda

    Labai čia tas Tomilinas reikalingas. Turim anykštėną Jovaišą!

    Prieš 2 mėnesių