Robertas ALEKSIEJŪNAS, portalo anyksta.lt redaktorius:

 1. Metų įvykis po dangum Anykščių.

Anykščių rajono savivaldybės sprendimas pavasario karantino metu keleivius vietinio susisiekimo autobusais vežti nemokamai. Teigiama, kad toks sprendimas buvo priimtas siekiant keleivius ir autobusų vairuotojus apsaugoti nuo koronaviruso. Tebūnie, tačiau šiais laikais gauti kažką už dyka prilygsta kone stebuklui, todėl žmonės, lipdami į autobusus, kurį laiką negalėjo patikėti, kad galima keliauti nesusimokėjus...
Deja, bet antrojo karantino metu tokios privilegijos autobusų keleiviams nebeliko, nors, palyginti su pirmuoju karantinu, užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius nepalyginamai didesnis. Maža to, po pirmojo karantino nemokamo pasivažinėjimo buvo pakeltos autobusų bilietų kainos.
Taigi, ne be reikalo sakoma, kad nemokamas būna tik sūris pelėkautuose...

2. Metų nusivylimas.

Šią vasarą dėl koronaviruso pandemijos atšauktas Anykščiuose turėjęs vykti festivalis „Devilstone“. Dvyliktus metus iš eilės, kai mieste per festivalį  būdavo daug veiksmo, o Dainuvos slėnis virsdavo pulsuojančia geros muzikos ir „vaibo“ vieta, buvo labai keista, kad to šiemet nėra.

3. Metų sensacija.

Paminklas žvejui Albinui kairiajame Šventosios upės take. Pamenu, feisbuke lyg tarp kitko uždaviau skaitytojams klausimą, kam Anykščiuose reikėtų pastatyti paminklą. Nusprendžiau tokį klausimą užduoti Anykščių kultūros centro režisieriui Juliui Jakubėnui, o šis labai rimtu balsu pranešė, kad netrukus Anykščiuose bus paminklas žvejui Albinui.

4. Metų „bajeris“.

Po to, kai menininkė Morta Tursė Anykščių miesto centre pakabino 13 mėnulių, mano kalbintas muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius pastebėjo, kad žmonės į Anykščius veržiasi aplankyti nebe Puntuko ar Laimės žiburio, o...kosmoso.

5. ...ką manote apie koronaviruso pandemiją?

Galvoju, kad apie ją jau anksčiau buvo pranašiškų ženklų. Kai buvome maži, per laidą „Labanakt, vaikučiai“ nuolat rodydavo animacinį filmą apie begemotą, kuris bijojo skiepų. 90'aisiais diskotekose šokome pagal grupės CORONA muziką, vėliau parduotuvių lentynose atsirado tokio paties pavadinimo gėrimas. Manote, kad čia tik sutapimai?

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Rugys

  Nuoroda

  Kaušas

  Prieš mėnesį
 • petras

  Nuoroda

  paskaitysiu šeš.Anykštos naujienas, o čia SAVŲ diskusija. Nu gryna pimpa o ne naujienos

  Prieš mėnesį
 • 123

  Nuoroda

  "Anykščių rajono savivaldybės sprendimas pavasario karantino metu keleivius vietinio susisiekimo autobusais vežti nemokamai.
  Redaktoriau, ar keleivius pavėžėja (žvyrą veža) autobusu vietinio susisiekimo maršrutais, ar kaip Jūs išsireiškiate? Beje, ar karantino metu, ar per pavasarinį karantiną? (Nesu lietuvių kalbos specialistė, bet...)

  Prieš mėnesį