Jonas JUNEVIČIUS, žurnalistas, fotomeninkas, buvęs „Anykštos” vyriausiosios redaktorės pavaduotojas:

 1. Metų įvykis po dangum Anykščių.

Įvykių būta įvairių, tačiau man įstrigo 2020 – ųjų paskutinį birželio savaitgalį Mickūnų motokroso parke vykusios Lietuvos motokroso čempionato etapo varžybos, kuriose dalyvavo Lietuvos motociklų sporto legenda Arminas Jasikonis, ir pažintis su juo.
Prieš tai jį, važiuojantį Mickūnų trasoje, buvau matęs maždaug prieš 15 metų.
Sportininkams ir žiūrovams  mūsų kraštietis, daugkartinis Lietuvos čempionas, Europos motokroso čempionato bronzos medalininkas, 2020 – ųjų Pasaulio čempionato antrojo etapo Olandijoje trečios vietos laimėtojas parodė, kaip važiuoja pasaulio motokroso elitas. Jis antroje vietoje važiavusį sportininką aplenkė beveik pusantros minutės, o lėčiausius - net dviem ratais... A. Jasikonis pirmasis Lietuvos istorijoje šiemet rugpjūčio mėnesį Latvijoje laimėjo Pasaulio čempionato etapą. Nelemta avarija rugsėjo mėnesį Italijoje sukrėtė visą sporto pasaulį, tačiau jaunystė nugalėjo ir mūsų kraštietis jau svajoja grįžti į didįjį sportą, su šypsena prisimindamas gydytojų verdiktą, kad įvyko stebuklas.

2.Metų nusivylimas.

Rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą. Rinkėjai nepasirinko nė vieno pretendento iš net kelių anykštėnų, o Anykščių krašto Garbės pilietis Sergejus Jovaiša nesugebėjo įtikinti rinkėjų, kad yra verčiausias atstovauti  mūsų kraštui Seime, ir rinkimus pralaimėjo.

3. Metų sensacija.

Rinkimai Jungtinėse Amerikos Valstijose. Prezidentas Donaldas Trumpas įeis į istoriją kaip vienas iš kelių prezidentų, pralaimėjusių rinkimus dėl antros kadencijos, po rinkimų elgęsis kaip diktatorius, nepripažindamas pralaimėjimo ir tvirtindamas, kad rinkimų rezultatai suklastoti.

4. Metų „bajeris“.

Buvusios valdžios „bajeris” kovoje su pandemija tvarkyti automobilių parkavimą prie parduotuvių. Dėl begalinio noro laimėti rinkimus tų „bajerių” priskaldė ir daugiau, o pasekmės Lietuvą dėl pandemijos išgarsino pasaulyje ir iš mūsų atėmė Kalėdas.

5. ...ką manote apie koronaviruso pandemiją?

Tarp draugų ir pažįstamų turiu viruso paniškai bijančių, Keli teigia, kad jis išvis neegzistuoja, tai tesąs paprasčiausias gripas.  Tie neigiantys beveik neriboja savo gyvenimo laisvės ir kol kas juos tas ypač klastingas virsusas aplenkia, arba jie perserga besimptome forma. Deja, kad virusas egzistuoja, nors saugojausi kaip įmanydamas, patyriau savo kailiu. Manau, kad vienintelis išsigelbėjimas nuo pandemijos yra skiepai, kurių laukti man tapo lengviau…

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Dabartinės valdžios "bajeriai', o ne buvusios

  Nuoroda

  Buvusios valdžios „bajeris” kovoje su pandemija tvarkyti automobilių parkavimą prie parduotuvių. Tai nors toks žingsnis-vis ribot kažkaip tuos lietuvius.
  O naujoji valdžia su savo 'bajeriais', ką padarė? Paskelbė prieš penkias dienas, kad įves apribojimus ir uždarys parduotuves. Tai lietuviai net penkias dienas "šlavė" parduotuves, o dar "juodieji" išpardavimai. Mačiau, kokios minios parduotuvėse Vilniuje, Kaune. Tai ar ne po tų penkių apsipirkimo dienų tapome pirma šalis pasaulyje dėl susirgimų Covid-19?

  Prieš mėnesį
 • 123

  Nuoroda

  Na, kažkaip keistai skamba visi atsakymai. Gal jie nerimti, ne visai atspindi dabarties ar šios dienos aktualijų. Ką rajonui gali reikšti motociklininkas, krepšininkas ar kitos valstybės prezidentas? Tiksliau- pirmųjų dviejų asmeniškas indėlis rajono žinomumui, kad jie čia yra gimę ar augę ir tik tiek Taškas.

  Prieš mėnesį
 • Jonui

  Nuoroda

  Na gerb. Jonai, kiek gi galima seną krepšininką, taikliai mėčiusį į krepšį TSRS laikais, apdovanoti ir garbinti iki begalybės?

  Prieš mėnesį