Rytis KULBOKAS, UAB „Anykštos redakcija” direktorės ir vyriausiosios redaktorės pavaduotojas:

 1.Metų įvykis po dangum Anykščių.

Šiais sudėtingais metais, kai iš visų pusių tik gąsdinimai ir ribojimai, nepaprastai nustebino vasarą prie Anykščių koplyčios atidaryta ir eksponuota Leono ir Aido Striogų skulptūrų paroda. Genialumas slypi paprastume, bet retas kuris paprastumą paverčia genialumu. Dar ir dar kartą supratau, už ką L.Striogos kūryba buvo įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija.

2. Metų nusivylimas.

Seimo rinkimų rezultatai. Pirma mintis - laukia naktinis karantino sąlygų griežtinimas, antra – bus eilinė naktinė mokesčių reforma.  

3. Metų sensacija.

Jei iš tų, kurios vyko ir Anykščių rajone – kad bet kokie vaikigaliai gali imtis policijos ar aplinkos apsaugos pareigūnų funkcijų ir eiti gelbėti ... šunų! Ir nesvarbu, kad jų pačių skleidžiami gandai apie visokius rastus sudegintus šunis nepasitvirtina. Pas mus rajone, skirtingai nei kai kuriuose kituose, kaip ir nebuvo tokių atvejų, kad keliasdešimt automobilių sutemus atvažiuoja ir sustoja prie kiemo, užblokuoja kelius ir iš jų pasipila būriai „gelbėtojų“. Net keista, kad šioje situacijoje nekilo kruvinų konfliktų.  
Todėl - apsaugok, Viešpatie, nuo kvailų iniciatyvų ir neleisk įtraukinėti dar nesuprantančio idealizuoto jaunimo į paprasčiausią verslų aiškinimąsi.

4. Metų „bajeris“.

Vis dėlto turbūt tai turėtų būti tubingo trasa.
Trasa, kuri veikė nelegaliai, nes nesutvarkyti leidimai. Chrestomatinis pavyzdys, kad įstatymų, reikalavimų ir sprendimų yra tiek, jog biurokratinėse džiunglėse „žūva“ net viešojo sektoriaus subjektai. Ką tada kalbėti apie paprastus, su teise nedaug ką turinčius asmenis? Manau, kad tai biurokratizmo pergalė. Nenormalu, kad yra beveik vienuolika tūkstančių įstatymų ir kiekvienas Seimas vien per vieną sesiją prištampuoja dar kelis šimtus. Dar nenormaliau, kai kiekvienas žmogelis, patekęs į Seimą, stengiasi parodyti iniciatyvą ir būtinai pasiūlyti kokias nors pataisas, kurios vargu ar būtinos, o dar blogiau, kai stengiasi, kad per kadenciją tų pataisų būtų daug. Manau, kad kiekybė rodo tik darbo broką. Po tokio darbo randasi neįtikėtini kuriozai.

5....ką manote apie koronaviruso pandemiją?

Problema, kad nuomonės teigimas informaciniame pasaulyje tapo svarbesnis už mąstymą, kaip raiška svarbesnė už rezultatą.
Tai kova su vėjo malūnais. Manau, jei ne „korona“ – turbūt turėtume Trečiąjį pasaulinį karą. Pasiekėme civilizacijos tašką, kai technologijos ima valdyti žmones, finansinė pasaulio paradigma pasiekė kritinį tašką, o visuomenė vis radikaliau sluoksniuojasi pagal turtą.
Niekur nuo virusų nepabėgsime – galų gale net žinduoliai (t.y. palikuonį išnešiojantys organizme, o ne išperintys iš kiaušinio), spėjama, atsirado kaip viruso pasekmė. Kol paniškai bijome – netenkame laisvės. O kiek metų be perstojo esame kuo nors gąsdinami?  
Gaila, bet pasaulis niekada nebebus toks, kaip iki šiol. Baisu, bet laisvės iliuzija buvo sutraiškyta visame pasaulyje.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Aha

  Nuoroda

  Alesionka, sugrįžk į Anykščius, jų nepamiršti vis... Padėsim įsikurti, duosim socialinį būstą.

  Prieš mėnesį
 • Jo

  Nuoroda

  Kodėl mąstantys žmogus netampa Meru,tik lansbergo gaujos atliekos ??

  Prieš mėnesį
 • Faktas kaip blynas !

  Nuoroda

  Prabilo Trečioji redakcijos barzda. Ne pagal pareigas - pagal ilgį... :)

  Prieš mėnesį
 • Išsidavėte

  atsakymas į: Faktas kaip blynas ! Nuoroda

  Barzda yra gerai. Prieš barzdą balsą kelia užsislaptinę homoseksualai ( žiūrėti D. Hobet's ( jaunesnysis) 1978 metų disertaciją) arba TSKP nomenklatūra. Atsimenate, kaip pačioje pirmoje Persitvarkymo Sąjūdžio mokslinėje konferencijoje įsižeidė TSKP nariai, kai apie tai paskaitė savo paskaitą, nepamenu kažkuris jaunasis Mokslų Akademijos narys?

  Prieš mėnesį
 • Jokubas

  atsakymas į: Faktas kaip blynas ! Nuoroda

  Smėlis gal baigėsi ,saligatviai slidus...

  Prieš mėnesį
 • Taigi aha !

  atsakymas į: Jokubas Nuoroda

  Ir kodėl gi sninga ne smėliu su druska? Netvarka !!!

  Prieš mėnesį
 • MAN

  Nuoroda

  man patinko tie seimunai is musu rajono kai buvo isrinkti , o ir dabar dar vienas esantis , jie sedejo kaip pele po sluota , jokiu savo pasiulymu nei geru nei blogu nepasiule , o nepatiko tai , kad balsavo ka ju frakcija pasiule , gal ir nesuvoke geras tas istatymas ar ne .

  Prieš mėnesį
 • Taip

  Nuoroda

  Peotingos mintys!

  Prieš mėnesį