Kviečiame paskaityti tradicinę ,,Anykštos” žurnalistų praėjusių metų įvykių apžvalgą.

Gražina ŠMIGELSKIENĖ, UAB ,,Anykštos redakcija“ direktorė - vyriausioji redaktorė:

 1. Metų įvykis po dangum Anykščių.

Požiūris į amžių ir lytį. Džo Baidenas, būdamas 78 – erių, vadovauti  JAV yra ne per senas, o Dalis Vaiginas, būdamas 66 – erių, buvo per senas vadovauti Anykščių ligoninei. Tiesa, prasidėjus pandemijai, D. Vaigino senatviniai procesai sustojo.
Praėjusiais metais išryškėjo tendencija džiaugtis, kad valdžios institucijose daug moterų. O jeigu jos dar yra ir  jaunos, tai apskritai  jau lygis.
Iki šiol buvau tikra, kad  protas, kaip ir  dvasingumas, neturi lyties, taip pat negali tiesiogiai būti siejamas su amžiumi. Profesorius ir senatvėje dažniausiai išsaugo bent mokytojo protą, bet žavinga mokytoja net pačiame jėgų žydėjime kažin ar  prilygsta profesoriui.
Nors esu moteris pagal cislyčių identifikacijos klasifikaciją, (skirtingų šaltinių teigimu, yra nuo 54 iki 72 lyčių), net cis-moteris, mintis, kad komandų pranašumas - jaunos, gražios, manęs neįkvepia. Labiau džiaugčiausi, kad girtumės, jog valdžioje  protingi, inovatyvūs, dori, atsakingi žmonės.

2. Metų nusivylimas.

Narkotikų legalizavimo pradžia. Stebiuosi, kad tėvai ir seneliai, mokytojai ir teisėsaugininkai yra taip atbukinti, kad viešumoje praktiškai nesigirdi diskusijų dėl šio itin svarbaus ir daugeliu atvejų kiekvieną šeimą paliesiančio klausimo.
Rūkymo uždraudimas daugiabučių balkonuose pernai buvo kur kas opesnė problema. Ir prašau manęs netapatinti su ,,dūmijančiu“ Šmigelsku. Nuolatos kovoju su šia priklausomybe, tačiau ne tik karo, bet ir atskirų mūšių dar nepavyko laimėti. O priklausomybė nuo narkotikų kur kas baisesnė nei nuo cigarečių ar alkoholio. Google greičiausiai surastas pavyzdys – Europoje pagal mirčių nuo narkotikų skaičių pirmauja Škotija. 800 mirčių kasmet per paskutinį dešimtmetį. Viliamės, kad tai nepalies mūsų? Kad įjunks kaimynų, bendradarbių vaikai? Tuomet linkiu pagyventi šalia narkomanų.

3. Metų sensacija.

Teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos paskyrimas. Tai tapo mano sentencija: nesimokysi, vaikeli, ministru patapsi.

4. Metų ,,bajeris“.

Konservatorių ir Laisvės partijos koalicija. Perfrazuojant Vinstoną Čerčilį, sakiusį, kad Anglija neturi amžinų draugų ir priešų, o tik interesus, tai konservatorių noras būti valdžioje yra toks pat.

5. ...ką manote apie koronaviruso pandemiją?

Viruso buvimu neabejoju, rankas plauti būtina – pagaliau to išmoko ir daugelis vyrų. Skiepytis eisiu, jeigu, kol ateis mano eilė, nenumirsiu. Bet logikos sprendimuose, kaip stabdyti viruso plitimą, nematau. Į,,Lidlą‘ą“ - šiukštu, tačiau į ,,Kristianą“ galima. Kaimynai latviai ir estai vasarą nedėvėjo kaukių, tačiau susirgimų skaičius pas juos juos kas mažesnis. 27 metų Nausėdaitei iš Vokietijos Kūčių vakarienės pas tėvelius – taip pat maloniai prašom, o kitiems vykti pas tėvus į kitą savivaldybę nevalia.
Sistemos, vienos tvarkos nebuvimas gūdžią naktį prabudus (kai ,,Šilelio“ prenumeratorių skaičiavimas ant pirštų nepadeda), kelia mintis, kad kažkas yra papuvę šioje karalystėje. Tarsi pandemija būtų koks testas išbandyti žmonių kantrybės ribas.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • 10 balų

  Nuoroda

  Ačiū Gražina už nuostabias mintis. Pataikyta į dešimtuką. Ačiū ir už jaunas, gražias, bet neįkvepiančias.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Ir rajono meras džiaugiasi kad šalia jo trys jaunos mergos.

  Prieš mėnesį
 • "Anykštos" žiniai

  Nuoroda

  Pats laikas "ANYKŠTAI" žinoti, kad D.Baidenui galioja JAV įstatymai, o D.Vaiginui galioja Lietuvos Respublikos įstatymai. O juose užfiksuota vadovų rotacija ir nustatytas pensijinis amžius. Ligoninės vadovo krėslas nėra dinastinis, nėra paveldimas iki grabo lentos ir ponui D.Vaiginui nepriaugęs prie šiknos. Nežiūrint redakcijos sentimentų šitam ponui (ne Baidenui), "baurakarbauskinis - šmigelskinis" projektas "Vaiginą į merus" susimovė ne vien dėl kandidato 65 metų amžiaus, bet ir dėl taip nuvadovautos ligoninės, kad iš jos ligoniai bėgo gydytis ir gimdyti į kitas kaimyninių rajonų ligonines. Visuomenei žinomi Valstybinės ligonių kasos atlikto Anykščių ligoninės veiklos patikros aktuose užfiksuoti nepamirštamo D.Vaigino vadovavimo rezultatai. Dabartinis jo sėdėjimas "laikinuoju" per ne lyg užsitęsė ir, nežiūrint savotiškos "Anykštos" redaktorės nostalgijos "vaiginizmo periodui" ligoninėje bei, ko gero, asmeninio dėkingumo jam asmeni6kai, negali tapti jo riogsojimu poste iki kol "mirtis mus išskirs" !

  Prieš mėnesį
 • zinanciam

  atsakymas į: "Anykštos" žiniai Nuoroda

  kai pasidaro blogai tai jau Vaiginas yra tinkamas. Atejo kazkoks statytinis, pridare ir isejo.

  Prieš mėnesį
 • Jee

  atsakymas į: zinanciam Nuoroda

  Gerai, kad tokios reputacijos asmuo netapo meru

  Prieš mėnesį
 • Taigi aha !

  atsakymas į: zinanciam Nuoroda

  O kas tau sakė, kad kam nors tinkamas? Jis yra statytinis: tai Nefas, tai Obelevičius pastatė...

  Prieš mėnesį
 • "Anykštos" ž...

  atsakymas į: "Anykštos" žiniai Nuoroda

  Palikit laikinai jį ramybėj. Senas, išsigandęs žmogus, įstaigoj daug sergančių darbuotojų. Viskas čia blogai baigsis.

  Prieš mėnesį
 • Jo jo !

  atsakymas į: "Anykštos" ž... Nuoroda

  Iš to strioko gali ir į kelnes turinio prikrauti...

  Prieš mėnesį
 • PRITARIU

  Nuoroda

  Sutinku su p.Gražinos mintimis.

  Prieš mėnesį
 • Www

  Nuoroda

  Sutinku su redaktorės mintimis, tiesa...

  Prieš mėnesį
 • Tai va kaip...

  atsakymas į: Www Nuoroda

  Ar tik ne redakcijoje dirbi, a ? :)

  Prieš mėnesį
 • Daugelis norėtų

  atsakymas į: Tai va kaip... Nuoroda

  Tik ne kiekvienas gali. ,,Anykšta" patikimas draugas.

  Prieš mėnesį
 • Apie

  Nuoroda

  Žolės rūkima skaičiau kaip kariuomenėje kareivis lakstė ir su anuo pasauliu blutdijo, tai gerai kad nepaėmė kur ginklo tai būtų da neviena piratinės, taip pat bet kur yra nelaimė narkotikai bet kokie ir su jais reikia griežtai kovoti o apie įteisinimą net kalbos neturi būti, taip pat ir apie Dobrovolskai tikrai juokinga, negi kokia princesėji kad ją ministrę pastatė

  Prieš mėnesį