Siekdama pažaboti plintantį koronavirusą, šalies valdžia gruodžio 31-ąją savivaldybių paprašė išjungti miestų kalėdinių eglių apšvietimą. Anykščių rajono savivaldybė šio prašymo neišgirdo. Kaip ir gruodžio pradžioje, per karantiną, kai užsikrėtusiųjų  koronavirusu skaičiai ėmė siekti tūkstančius, Anykščių gatvėse, skirtingai nei kituose Lietuvos miestuose, surengtas spalvingas kalėdinės eglės įžiebimo „karnavalas“, o kalėdinė eglė metų sandūroje  ir  pandemijos akivaizdoje žibėdama viliojo burtis draugėn.
„Anykšta“ pašnekovų teiravosi, kaip jie vertino  šiuos dalykus, kai situacija šalyje labai rimta, o Anykščiai elgiasi gana lengvabūdiškai.

 Alvyra SIMANONIENĖ, Anykščių kultūros centro Ažuožerių skyriaus vadovė:

- Ar nuo to kažkas labai pasikeis, jei mes išjungsime eglę? Yra didmiesčiai, kur būriuojasi daug žmonių, ten gal...Bet ar tai turės įtakos, matysime, kai ateis tam laikas.
Tokiuose mažuose miesteliuose ir kaimuose, abejoju, ar kalėdinių eglių išjungimas turės kokios nors įtakos.
Aš pasakysiu taip: „Jei pats saugosies, tai apsaugos tave ir Dievas“. Jei aš saugau save, sau brangius žmones, aš neisiu ten, kur renkasi masės žmonių.
Nemanau, kad per karantiną nereikėjo puoštis Kalėdoms. Gyvenimas juk tęsiasi.
Pavyzdžiui, mes su vyru ir dukra nuėjome pasižiūrėti Anykščių kalėdinės eglės tada, kai žinojau, kad ten tikrai nebus daug žmonių. Nėjau tada, kai buvo eglės įžiebimas.
Neatimkime iš žmonių paskutinio džiaugsmo, jau ir taip liūdna ir nyku.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Černobilis, tai Sajudžio Luzeriu propogandos vaisius musu Tautoje!!! Jie gi Pasaulio didieji kabutese...

  Prieš savaitę
 • senjorė

  Nuoroda

  baigiasi metai kaip uždaryti.

  Prieš savaitę
 • Taigi

  Nuoroda

  Kam kiek skirta šioje žemėje gyventi, tiek ir gyvens, ar saugosis, ar nesisaugos.

  Prieš 2 savaičių
 • Taigiui

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Bolševizmo sugadintos psichikos asmens kliedesiai. "Avos", "pranesiot" taip vadinasi sovietinis pochuizmas. Laisvos rinkos šalyse dirbama, kad būtų kokybė, o sovietijoje - kaip nors, nes "rusų bobos prigimdys". Geriausias pavyzdys serialas Černobilis.

  Prieš savaitę