Daugiabučiuose namų balkonuose uždraudus rūkyti, veiksmų imasi ir Anykščių rajono savivaldybė.


"Uždraudus rūkyti daugiabučiame name, Savivaldybės administracija informuos daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administratorių, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotą asmenį, daugiabučio namo savininkų bendriją ar kitą už namo bendrojo naudojimo objektų valdymą atsakingą asmenį, kurie privalės informuoti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkus apie nustatytą draudimą bei įrengti informacinius ženklus", - skelbiama savivaldybės pranešime.
Anykščių rajono savivaldybė taip pat primena, kad draudimo rūkyti nesilaikantys asmenys atsako pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 492 straipsnį ir jiems gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų.

 

"Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 590 straipsnio 5 dalimi, asmenys gali pranešti policijai ar Savivaldybės administracijai apie draudimo rūkyti pažeidimus tik tame daugiabutyje, kuriame jie yra deklaravę gyvenamąją vietą. Kartu su skundu turi būti pateikti duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje faktą ir aplinkybes.

   Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 straipsnio 8 dalyje nustatyta, kad policijos ar Savivaldybės administracijos pareigūno reikalavimu buto ar patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas turi šiam pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą). Nenurodęs asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenų, asmuo atsako pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 492 straipsnį ir jam gali būti skirta bauda nuo 30 iki 120 eurų", - praneša Anykščių rajono savivaldybė.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • iren

  Nuoroda

  Aš miriau nuo rūkymo, o čia rašo mano dvasia.

  Prieš mėnesį
 • A

  atsakymas į: iren Nuoroda

  pomirai, an visam?

  Prieš mėnesį
 • Salamandra

  Nuoroda

  Ruke ir rukys gere ir gers o jai kaimyne vaiksto pasmirdusi nuo kaimyno kuris savo bute ruko tegul dazniau prausiasi gal ne nuo dumu smirdi o kad yra nevala tarakonu maziau bus isdves

  Prieš mėnesį
 • Jurachas

  Nuoroda

  Na ka, rukysiu tūlike, arba virtuvėje. Kuomet rukydavau balkone, kaimynai tik žinojo, kad rūkau. O dabar, ventiliacinių šachtų dėka, žinos ir kada rūkau, ir ką rūkau:)

  Prieš mėnesį
 • Mana kaimynus Stepanus

  Nuoroda

  tai palyna teolete. Tadu per ventychliaciju smirdžia visa mana gryčia. Tas matyt sedėdamus da laikrašti skaita, tai supalyna bent kelias

  Prieš mėnesį
 • Marija

  Nuoroda

  Padaugės mirčių,nes negalės rūkyti.Čia jiems tragedija,rūkys tuoletė.

  Prieš mėnesį
 • airin

  Nuoroda

  Man labai patiko Ž komentaras

  Prieš mėnesį
 • :)

  atsakymas į: airin Nuoroda

  Ir man :)

  Prieš mėnesį
 • Ž

  Nuoroda

  Aš laiku iš buto išsikrausčiau iš buto į sodo namelį, tad rūkau malkinėj. Dirbu nuotoliniu, į darbą neinu, todėl nesiprausiu ir labai smirdžiu, kai niežti pasikasau, rūkydama dar ir su dantim panages išsivalau. Nors pati rūkau, bet sūnui neleidžiu, jis rūko slapta nuo manęs kažkur laiptinėje.

  Prieš mėnesį
 • Aš tai rūkau

  Nuoroda

  savi šykynyke. Tik vis bijau, kad nesupleškėtu kaip pereitais metais Traupi berods

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Valio, ateijo laikas, kai Lietuvoje nebėra svarbesnių problemų

  Prieš mėnesį
 • Bauda

  Nuoroda

  Pakelt baudą iki 300 € tada tikrai nebus nirinčių .

  Prieš mėnesį
 • Bauda

  Nuoroda

  Pakelt baudą iki 300 € tada tikrai nebus nirinčių .

  Prieš mėnesį
 • Sekantis etapas išimti iš prekibos cigaretės ir visi mesim rukyt

  Prieš mėnesį
 • Istatymas

  atsakymas į: A Nuoroda

  Klausyk Bauda tu tai ir alhogoli isimt is lentynu ir bus tada tikrai ramu,gersim sultys ir limonada .Zodziu ne tu tai sugalvojai ir ne tau tas baudas rasyti.Ziurek savo gyvenimo ir savas taisykles

  Prieš mėnesį
 • Gadeikis

  Nuoroda

  Kąaš žinau,rukau sau kambary ir pochui,jau daug metų.

  Prieš mėnesį
 • bic

  atsakymas į: Gadeikis Nuoroda

  Ir rūkyk toliau savo šiluminėje trasoje, benami.

  Prieš mėnesį
 • kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja

  Nuoroda

  2 straipsnis. 590 straipsnio pakeitimas


  Papildyti 590 straipsnį 5 dalimi:  „5. Administracinių nusižengimų teisena dėl šio kodekso 492 straipsnio 1, 2 dalyse numatytų administracinių nusižengimų, rūkymo daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, pradedama tik pagal to daugiabučio namo gyventojo, deklaravusio gyvenamąją vietą tame daugiabučiame name, arba asmens, gyvenančio tame daugiabučiame name ir Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka atleisto nuo pareigos deklaruoti gyvenamąją vietą, arba šio asmens įgalioto atstovo ar atstovo pagal įstatymą pareiškimą, su kuriuo turi būti pateikti duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje faktą ir aplinkybes, išskyrus atvejus, kai šioje dalyje nurodyto administracinio nusižengimo teisena pradedama pagal šio straipsnio 1 dalį.“

  Prieš mėnesį
 • juokinga

  Nuoroda

  juk zmogus per langa ruko,dumai sklaidosi vienodai kaip is balkono ir ka jam galima,o balkone ne, tai dar valgyti uzdrauskit,juokus kreciat su savo draudimais.

  Prieš mėnesį
 • Janina

  atsakymas į: juokinga Nuoroda

  Gali juoktis, o kodėl kiti turi tavo smirdalais kvėpuot

  Prieš mėnesį
 • **

  Nuoroda

  Mieste taip pat reikia uzdrausti rukyti,eini gatve ir prieš tave vaizdelis,-kauke nusmaukta ,cigarete dantyse,ir spjaudosi,ir dumus pucia,ir prie parduotuviu reiktu uzdrausti rukyti.

  Prieš mėnesį
 • Valentas

  atsakymas į: ** Nuoroda

  As tai kaukeje ties burna prakirpau skylute ir puikiausiai rukau eidamas , kai ispuciu dumus praeiviai pagalvoja kad cia garas eina is burnos , viena moteriske net pasiteiravo ar viskas gerai su sveikata.

  Prieš mėnesį
 • klausimas

  Nuoroda

  ar policinkas turi žonot kas prieštarauja rūkymui tame name?

  Prieš mėnesį
 • Valdas

  Nuoroda

  Idomu , as isejes prie namo po langais galiu rukyt ar ne , juk cia tas pats kad as balkone rukyciau.?

  Prieš mėnesį