Ūkininkas Gintaras Girniukaitis šalies valdžiai pateikė siūlymus, susijusius su žemės ūkiu. Elektroniniu paštu jo siūlymai išsiųsti Žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, taip pat finansų ministrei Gintarei Skaistei ir konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui.

   •    Dėl kurui taikomo valstybės akcizo.
Siūlymas: nesijimti drastiško akcizo panaikinimo, nei 2021 m., nei 2024 m. O vietoj to, pasirinkti visiems tinkama proporcingą metodą, kuomet akcizas būtų pririštas prie “Standartinės produkcijos vertės (VED).
Paaiškinimas: Kuro akcizo panaikinimas visiems ūkiams, taip pat ekologiniams turėtu didelių neigiamų pasėkmių. Tačiau jeigu mes prisirištume prie VED išlaikytume pusiausvyrą, pvz:
    Ved:
4000-8000 – 100% taikomas akcizas;
8000-20000 – 85% taikomas akzicas;
20000-50000 – 70% taikomas akzicas;
50000-100000 – 50% taikomas akzicas;
100000 ir daugiau 0 % taikomas akzicas;
        Kadangi Europa ir visas pasaulis siekia žaliojo kurso, tuomet ūkiams kurių valdoje yra daugiau kaip 50% ekologinių laukų nepriklausomai nuo ploto būtų taikomas 100% akcizas. Tokia schema leistu nežlugti smulkiesiems, o didesnisu mokeščius patirtų stambieji ūkininkai, bendrovės, bet jie ir taip turi didžiulius pelnus bei pajamas.

•    Dėl deklaruojamų pievų, kuomet jas deklaruoja žemės savininkai nevykdantys žemės ūkio veiklos.

Turime didžiulę problemą, kuomet žemės savininkai, paveldėtojai turėdami žemės, ją neišnuomoja ūkininkams, o patys ją deklaruoja, nusmulkina bei gauna išmokas, kurių suma yra 1Ha – 187 eur. Jokios produkcijos šie asmenys nekuria, ko pasekoje neprisideda prie šalies BVP didinimo. Siūlau, tokiems asmenims, kurie deklaruoja patys (pievas) mokėti, tik pagrindinę išmoką, kuri 2020 m. yra 68,20 eur už 1 ha. Šie asmenys negautu išmokų už pirmuosius ha, žalinimo išmokų, išmokos jaunajam ūkininkui. To pasekoje, nebūtų švaistomi pinigai ne ūkininkams.  Jie būtų suinteresuoti, turimas žemes išnuomoti, kas sąlygotu didesnį BVP kurimą šalyje.

•    Dėl pvm tarifo ūkininko užaugintai, perdirbtai bei realizuojamai produkcijai.

Kaip žinome šiai dienai PVM visoms prekės yra 21%. Mano siūlymas būtų, ūkininkam, kurie patys užaugina, perdirba bei realizuoja SAVO produkcija, ar pagal partnerystes iš kolėgos ūkininko. Taikyti parduodant maisto produktams 5% pvm tarifą. Kodėl to reikia. Jeigu pasiektume šį tisklą, galėtume daug geriau konkuruoti su parduotuvėmis, kas leistų ekologiškos, kaimiškai užaugintos produkcijos kainą padaryti mažesnę nei parduotuvėje esančios kombinatų produkcijos. Šis tarifas būtų taikomas išskirtinai ūkininkams, ar ŽŪB bendrovėms atsakingai prižūrint institucijoms, kad tokie kaip UAB Agaras ar Utenos mėsa nepiknaudžiautų ūkininkams suteikta privilėgija. Mintis aiški, ją tik reikia teisiškai įvilkti.

•    Dėl mėšlo laikymo, panaudojimo laukuose.

Norime ar nenorime, bet ateis laikas kuomet mėšlo kratyti senovyniu būdu ant laukų nebebus galima. Mano siūlymas yra suteikti ūkiams, kurių SGV (Sąlyginis gyvulio vienetas) yra virš 50 galimybę gauti 80% paramą mėšlo granuliavimo įrangai įsigyti. Turime galvoti apie mėšlo perdirbimą jam dar esant ūkio teritorijoje, bei kuo saugesnį jo realizavimą laukuose, tausojant aplinką, bet neprarandat efektyvumo.   

•    Dėl žemės savininkų, kurie neatlygintinai leidžia naudotis savo nuosavybe turima žeme, tačiau ją patys deklaruoja, o daugeliu atveju, net ir gauna žymėto dyzelino.

Neturiu statistikos, tačiau yra nemažai plotų, kuriuos dirba nemokamai ūkininkai, o juos deklaruoja žemės savininkai taip gaudami dideles išmokas, žalią akcizinį kurą. Šioje vietoj turime įdėti saugiklius, kad asmuo deklaruodamas pasėlius, ar dirbamą žemę ją ištikrųjų ir dirbtų, gautu priklausančias išmokas. Galim rištis prie Ūkininko pažymėjimo. Šioje vietoje reikėtų pamastyti, o netgi galima ir kreiptis minčių į ūkininkų bendruomenę per socialinius tinklus. Saugiklius sugalvoti tikrai įmanoma.

•    Dėl saulės elektrinės.

Galėtume pasaulyje būti pirmi pagal ūkiose, turimas saulės elektrines, o ne pirmi pagal covid – 19 sergamumą. Ši mintis yra ateities mintis. Bet manau po 10 metų Lietuvoje 50% traktorių bus elektriniai. Jeigu dabar pradėtume ruošis, dėti pamatus Saulės elektrinėms priklausomai nuo ūkio dydžio bei elektros reikalingumo ateityje sukurtume didžiulę jėga konkurencijoje dėl produkcijos. Mintis yra kompensuoti ūkiams nuo 50-80% reikiamos elektrinės. Šioje vietoje reikėtu su profesionaliais asmenimi pasikonsultuoti, kiek traktoriui dabartinėmis žiniomis gali reikti Kw energijos. Na sakykime dabar mašina nuvažiuoja 500 km pilnai pakrauta elektros. Baterijai pakrauti reikalingas toks ir toks energijos kiekis. Profesoriai galėtų išskaičiuoti, kiek vienas trakorius 160 AG sunaudotų elektros energijos 1 ha suarti remiantis nuvažiuotos mašinos suanudota energija, čia savaime suprantama reikia įvertinti jėgą sunaudojamą ariant.

•    Dėl įvežtinės mėsos produkcijos iš Lenkijos.

Turime didelę problemą dėl atvežamos nelegalios mėsos iš lenkijos, kuomet nėra mokamas PVM, mokeščiai, bei atvežama produkcija (jautiena, kiauliena) yra antrarūšė, o čia realizuojama kaip Lietuviška. Turiu asmeninį pv.z kuomet draugas turi 3 kavines, bei perka jautieną iš Lenkijos neoficialiai moka po 3,8 eur už 1 kg. Taigi turi būti sugalvojamas stiprus kontrolės mechanizmas maitinimo įstaigoms, baudos perkantiems tokią produkciją, tam, kad kuo labiau vartotume savo produkciją. Taip pat ir mėsos ženklinimo, jos kilmės istorija. Kad žmogus nusipirkęs Maximoje jautienos žinotų, ką perką, ar tai karviena nustekenta, ar ekologiška, ar neekologišką mėsinių galvijų mėsa.

•    Dėl tiesioginių išmokų dydžio.

Reikalinga atlikti nuodugnų tyrimą, kokias tiesiogines išmokas gauna Lenkijos, Vokietyjos, Austrijos ūkininkai. Turiu galvoje ne remtis jų šalių statistika, bet esant galimybei tiesiogiai nuvykti į tam tikras šalis pas vietinius ūkininkus ir prašyti parodyti pajamas susijusias su tiesioginėmis išmokomis. Daugeliu atveju statistiniai duomenys neatitinka realaus fakto, kaip kad yra Lietuvoje, kuomet tikrieji Lietuvos ūkininkai gauna 125 eur už 1 ha tiesioginių išmokų, o ES asmenys yra informuojami mūsų statistikų, kad mes gauname arti 200 eur. Atlikę analizę turime rasti kelių, siųsti atitinkamus stiprius žmones įtikinti ES, jog negali būti tokia takoskira, kuomet LT gauna 125 eur, o Austrija 300 eur. Ne prezidentas, turi vykti derėtis. O surasti aktyvius, protingus ūkininkus, kurie kartu su Ministru, sąjungų vadovais iki 10 asmenų grupės, nuvyktų į ES derėtis dėl tinkamų Tiesioginių išmokų.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • valdas Mikenas

  Nuoroda

  Saunuolis uz iniciatyva!

  Prieš 3 savaičių
 • Kaimo hapas

  Nuoroda

  Tegul šunauja superka Lietuvos žemes ukui elektrinius traktorius ir nebereiks dyzelino kompensuot ukininkams- o jeigu neturi bidžiatas is ko nupirkti - santvarka tegu parduoda Briuselui...!!!

  Prieš 4 savaičių
 • jonas

  Nuoroda

  Anot M. Karlono, didžiausią įtaką gandrų populiacijai daro pramoninis ūkininkavimas, taip vadinamos ekologinės dykumos, monokultūrų laukai ir agrochemijos naudojimas. „Gandras juose nieko neras, nes juose niekas ir negyvena. Todėl tik buveinių įvairovė ir mozaikinis kraštovaizdis yra tinkamas daugeliui rūšių“, – kalbėjo ornitologas.

  Prieš 4 savaičių
 • Juozas

  Nuoroda

  GIRNIUKAITI NEGI NEZINAI kad ES PRIORITETAS mazi seimos ukiai ir aplinkosauga o ne gamyba, o kaip smulkiesiams kurtis jei Lietuvoje jeigu VISUS MILIJONUS UKIAMS MODERNIZUOTI susislave stambieji zemvaldziai o dabar jau nori atimti ir tiesiogines ismokas is smulkiuju deklaruotoju ir taip naikinti Lietuvos kaima.Stambieji zemvaldziai su starkeviciumi zu ministtru prekyje 2010 metais noredami sunaikinti smulkiuosius deklaruotjus prieme nuostata kad zeme blogos agrarines bukles jei zmogus nelaiko gyvuliu nors pievu laukas idialiai priziurimas- argi tai neabsurdas ir savivale- tai tik parodo zemvaldziu goduma sazines neturejima...ir ES taisykliu nepaisyma nors ES moka ismokas ir nustato taisykles visiems zemes savininkams

  Prieš mėnesį
 • ULBA smulkusis ukininkas

  Nuoroda

  Pirmiausia,gerbemas žurnaliste,prieš spauzdinant reikėjo duoti papusti į alkotesteri šem žemgrobiui ar nėra apsvaiges nuo alchagolio,kad taip sapalioja.Jis nerašo,kad Lenkijoje labai daug smulkiu ukininku,jis nerašo kad Lenkjoje žemvaldžiai turėdami daugiau kaip tris šimtus ha,nagauna europinės paramos.Jis nerašo,kad Lietuvoje yra antikonstitucinis istatimas,leidžentis žeme užgrobti žemgrobems pirmumo teise,todėl Lietuvoje smulkieji ukininkai labiausiai naikinami iš europos sajungos šaliu.Jis nerašo,kad Lietuvoje smulkieji ukininkai faktiškai negauna jokios europos paramos/

  Prieš mėnesį
 • Ūkininkėlis

  Nuoroda

  Šiaip tai gerų tavo pamąstymų yra dėl kuro ir kitų , na o dėl elektrinių traktorių, tai stipriai pasvaigai, kadangi taip žaidžiant, gamta tikrai nepasigailėtų , o gal ir vidurį laukų kukuotum baterijai išsikrovus.

  Prieš mėnesį
 • X6

  atsakymas į: Ūkininkėlis Nuoroda

  Henytė irgi turėjo gerų pamastymų, dėl mūsų įstatymų, bet nuo to visiems nusispjaut ant jo nuomonės, taip pat ir ant šio nesusipratusio ūkininko.

  Prieš mėnesį
 • As

  Nuoroda

  Aš tai parduociau teliokus ir nuspirkcia svarky.Buc suvirintojas ir galėčiau virint ,be skydelio ,nes pripratis verkti.Tik svarsciku reiks dirbt,o šių dienų ūkininkai patys mažai dirba....

  Prieš mėnesį
 • Liudininkas

  Nuoroda

  Nesuprantu,kodėl didieji ūmininkai yra tokie gopšūs.Išmokos jiems tik iir jiems.Už žemės nuomą pinigų mokėti nenori,nori gauti viską pusvelčiui.Tręšia laukus tonomis,purškia,nuodija gamtą.Žemei pailsėti neleidžia,nepalikdami pūdymų.Pjaunamose pievose gyvybė išlieka,negalite visko išnaikinti.Oras gaivesnis nuo jūsų chemijos.Atsipeikėkit,pradėkit tausoti mūsų žemę.Ir taip jūsų mokestinė našta mažesnė nei visų kitų mokėtojų.

  Prieš mėnesį
 • Žemes ukis

  Nuoroda

  LIETUVA, jeigu musu ES parlamente butu dauguma-ES sugriutu per metus!!! BET NIEKUOMET TO NEDALEIS PATI EUROPA... TAIP IR SU ŽEMES UKIU-KAIP NUSPRES ES, TAIP IR BUS-NIEKO ČIA LIETUVA NEPADARYS IR TAI TIK I NAUDA LIETUVOS ŽEMES UKUI IR TAŠKAS,

  Prieš mėnesį
 • Gintaro minčių grynuoliai ! Bravo!!!

  Nuoroda

  "... aš girtas blaiviau mąstau nei jūs būdami blaivūs. Apskritai aš keliu klausimą ar man reikia į Anykščių rajono tarybą? Sėdėti tarp 24 kvailių ir bandyti kažką daryti? Atsakykite, jei jūs turėtumėte įmonę, kurios biudžetas 30 mln. eurų (t.y. toks kaip Anykščių rajono biudžetas) ar kurį nors iš dabartinės rajono Tarybos narių samdytumėte į savo bendrovės valdybą? Nesamdytumėte nei vieno, net ir mano partijos lyderio S.Obelevičiaus. Ir žinau kodėl - jūs nenorėtumėte, kad jūsų įmonė bankrutuotų. Kur mūsų kandidatų idėjos? Ar kuris iš kandidatų žino ką su tuo rajonu daryti?“

  Prieš mėnesį
 • Gintars G

  Nuoroda

  Paskaicius komentarus, supranti, kad mums iki europos dar oi kaip toli. Skaitai komentarus ir galvoji ar sitas baiges nors anyksciu profke ar tik Kavarsko vidurine adaptuotoju klaseje...

  Prieš mėnesį
 • Docentas

  atsakymas į: Gintars G Nuoroda

  O kiek tau pačiam reikėtų spec. klasių baigti, kad suprastum jog girtam sėsti už vairo negalimą?

  Prieš mėnesį
 • Pašalpinis oligarchas

  Nuoroda

  Giriuninkaitis rašydamas pasiūlymus , įkvėpimo sėmėsi iš Meslitos savininko Sauliaus Poškos.

  Prieš mėnesį
 • albina

  Nuoroda

  Girniukaiti jei nori didesniu ismoku kaip Austrijoj tai ir samdiniams mokek kaip Austijoje-ES nedurna ir mato kiek zemvaldziai Lietuvoje oficialiai moka algas savo darbuotojams.beto ponas Girniukaiti turetum zinoti kad ES remia ne gamyba o gamtosauga., pievu plotus reikalauja islaikyIt
  TaigI iisisavine ES MILIJONUS stambieji zemvaldziai esate SAVANAUDZIAI- vazinejate naujais dzipais statotes namus mokesciu beveik nemokate ir dar neturite sazines jei pavydite kaimo varguoliams keliu simtu euru tiesioginiu ismoku- geda jums ir jusu buvusiam ministrui K Starkiaviciui kuris bande naikinti smulkiuosius zemez deklaruotojus 2008 metais.

  Prieš mėnesį
 • jo

  Nuoroda

  ir is kur tokiu klounu atsiranda?

  Prieš mėnesį
 • Kaimo ofšoras

  Nuoroda

  Kiekvinas jo pasiūlytas punktas yra arti briedo. Ūkininkėlis nežino kad ES yra laisvas prekių judėjimas, taip pat tarp Lenkijos ir Lietuvos, ir už įvežamą bet kokią prekę nereikia mokėti mokesčių. Visa įvežama į Lietuva mėsa yra legali, aiškų, jeigu ji nėra pavogta Lenkijoje. Taip pat tu gali bet kokią produkciją vežti iš Lietuvos, į Lenkiją ir taip pat tau nereikia mokėti mokęsčių, tame tarpe ir PVM.
  Dėl išmokų, jis nori gauti išmokas kaip Austrijoje, o mokėti mokęsčius kaip Afrikoje. Dėl to, kad tu nemoki mokęsčių už gaunąmą ES paramą, todėl ir tavo išmokos yra mažęsnės,
  Jo pasvaiščiojimai, arti Lenino minties, kad valstybę gali valdyti kiekvienas karvių šerėjas. Gal užsijimk tuo ką geriausiai moki, karvėmis, o ne mokęsčių politika, nes tu ir mokęsčiai, nieko neturite bendro.

  Prieš mėnesį
 • stambiems ukiams

  Nuoroda

  jokiu ismoku ,jokio zalio dizelino ,paskaiciuot kiek pinigu susiveike per es fondus ir tegu dirba ,juk darbo niekas neatims ir kurie pasisavino pajus tegu apmokatiems kurie ju negavodaugiausiai tai verkia milijonieriai

  Prieš mėnesį
 • VMII

  Nuoroda

  turime tipinį Orvelo gybulių ūkio atstovo pavyzdį.

  Prieš mėnesį
 • šis ūkinyks yr aktyvus koncervas

  Nuoroda

  ir pats dabar pratrydo, kad savi koncerviniai jį smaugs. Cha, cha...

  Prieš mėnesį
 • nebeturės kų kaltint, o tai vis ant valstiečių varė. dabar tegu džiaugias,gi savi atęja

  Prieš mėnesį
 • Darius

  Nuoroda

  Baikite juokinti jus ukinkai ....jus visus reiktu numovus kelnes atlupti....uzdirba pajamu 360000.......,0 mokešciu sumoka 3000 tai ar cia normalu....ir da paramos visokios ..kuras pigus...irvis verke verke

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Naivus žmogus. Šitiems nei rūpi, nei supranta, jie moka tik dėl lovio žaidimėlius žaisti. Gali pavaidinti, kad domisi, jeigu iš to bus nauda.

  Prieš mėnesį
 • Saulius

  Nuoroda

  Sunaikins iki 500 000 kam tavo produkcija yra reikalinga.. Apsidairykite aplinkui Nubuskit

  Prieš mėnesį
 • Girtuoklis su BWM

  Nuoroda

  Žmogelis nemokanti mokęsčių Lietuvos valstybei, turi naglumo paprašyti kad jam valstybė dar primokėtų.
  Matome kiek tu mokęsčių sumokėjai 2017m:
  https://kandidatustatistika.lt/topai/kandidatu-pajamos/4/0

  Prieš mėnesį
 • Stebėtojas

  Nuoroda

  Galėtų šitas bičas pereiti iš konservatorių į valstiečius galėtų būti ir Antano įpėdinis, kovotų už ūkininkus fina!!!

  Prieš mėnesį
 • Šūdinakelnis

  Nuoroda

  Ar tik negausi baudos už prekybos tinklo vardo naudojimą ir šmeižimą ! Va čia ir įkliuvai su savo tiesmukiškumu šūdinakelni !

  Prieš mėnesį
 • kaimietis

  Nuoroda

  Visiems komentatoriams paprastas klausimas. O ka Jus padarete pilietisko vardan Lietuvos geroves nesvarbu kurioje srityje? Bent i rinkimus atejai? vargu bau - klavieturu virtuozai, maziau verkslenkit!

  Prieš mėnesį
 • Runkelis

  atsakymas į: kaimietis Nuoroda

  Kiekvienas varguolis Lietuvoje nuo savo atlyginimo sumoka mažiausiai 20 proc. Gyventojų pajamų mokęsčio nuo savo vargano atlyginimo. Iš šio veikėjo sumokėtų mokesčių, matome kad jis prie valstybės gerovės prisideda absoliučiu nuliu, ir dar toks eina į rinkimus. Tai kas Lietuvai naudingiau ar žmogus mokantis mokęsčius nuo minimalios algos, ar veikėjas su džipu nemokantis nieko, ir dar prašantis jam primokėti už soliarką?

  Prieš mėnesį
 • astronomusas

  Nuoroda

  anoj nedelej labai ryškus mėnulis buvo

  Prieš mėnesį
 • vaidas

  Nuoroda

  ponas Girniukaiti mokek uz nuoma normalia kaina ir zmones nuomos savo zeme o tu kaip suprantu nori kad valdzia uzspaustu smulkiuosius savininkus ir jie tau pusvelciui nuomotu savo zeme tai ir yra stambiuju zemvaldziu noras pigiai supirkti ar pusdykiai issinuomoti zemes ir taip sunaikinti smulkius zemes savininkus ir pati Lietuvos kaima

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Kada vergvaldys mokės kumečiams už valandą darbo į rankas 10 euru.?? Tada Europos ponai duos babkiu daugiau

  Prieš mėnesį
 • Tfu

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  ES duos daugiau pinigų tada, kai vietiniai karbauskiai ir girunkaičiai mokės tokius pačius mokęsčius kaip Europoje.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  Nuoroda

  Šaunuolis, gerai, kad pasiūlymus teikia, o ne vien tik bla bla bla pakampėm ir nieko konkretaus nepasiūlo.

  Prieš mėnesį
 • Algimantas

  Nuoroda

  Tiesiog profesorius, bet tik pašnekėti kas į galvą šauna. Derėtis ES reikėjo kai tam laikas buvo, o dabar jau viskas susiderėta iki 2027 m. Žalias dyzelinas, dėl jo nebūtu tragedijos, jei žemės ūkio žemei nuimtu žemės mokestį kaip Prancūzijoje, Olandijoje ar kitose senose ES šalyse. Jie taip pat ir kuro akcizą grąžina ir ne tik ūkininkams, o mes ką, tik ką papildomai žmogui užkrauti žiūrim Gintautai.

  Prieš mėnesį
 • ei

  Nuoroda

  nepradek raudot,raudat,kad neuzaugo,tada raudat,kad ner kur det,nors neuzaugo,paprasyk ,kad traktoriu duminguma pradetu tikrint per tech apziura,kokios problemos,aaa?

  Prieš mėnesį
 • tavo

  atsakymas į: ei Nuoroda

  golpo dumingumiui iki mano jono toli, toli. Padarom tas pacias normas ir padziausi savo golpuka ant virves

  Prieš mėnesį
 • o tau

  Nuoroda

  viskas su galva gerai, ar viska matai tik is vienos varpines.

  Prieš mėnesį
 • Bla bla bla

  Nuoroda

  Gerai ,kad parasei,bet ar toks lanzbergis kreips demesį ? Jam nusispjaut I šunaujos balsa!

  Prieš mėnesį
 • Įdomu

  atsakymas į: Bla bla bla Nuoroda

  Nuo kada GG. żurnalistas? Primenu, kad terminas šunauja yra naudojamas kritikuojantiems žurnalistams pavadinti. Bent Vytautas Landsbergis naudojo taip.

  Prieš mėnesį