Apie Anykščiuose rengiamą kalėdinės eglės įžiebimo šventę pasisakė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.Karantino laikotarpiu ministerijos atstovė tokioje šventėje įžvelgia ir rizikų.

"Svarbu laikytis bendrų taisyklių, siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą – nesibūriuoti ir neskatinti būriuotis, inicijuojant kokias akcijas, šventes, renginius ar kitokio formato akcijas, kurios traukia žmones ir skatina susibūrimus.

 Šioje savivaldybės renginio koncepcijoje yra detalių, kurios gali skatinti žmonių būriavimąsi, pavyzdžiui, traukinukas. Tad būtų pravartu įvertinti iš naujo ir ir kai ko atsisakyti, pasikonsultuoti su epidemiologais. Jei šventinės eglutės įžiebimas nesutrauks žmonių į miestą ir neskatins būriuotis, tuomet šaunu, tačiau, kaip minėta, sudėtinga įvertinti, kaip bus.

Eglutės įžiebimo koncepcijoje yra numatytos tiesioginės transliacijos. Manytume, kad vertėtų akcentuoti ir kviesti žmones Šv. Kalėdų eglutės įžiebimą stebėti nuotoliniu būdu, vengiant masinių susibūrimų, kas neišvengiamai vyksta per tokias šventines akimirkas", - sakė sveikatos apsaugos ministro patarėja.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anupras

  Nuoroda

  vjeryga tegul smenga skradžiai

  Prieš mėnesį
 • Bb

  Nuoroda

  Donaldas galetu eit stebet prie poliklinikos kas neskambina i skambuti ir eina be eiles i vidu.

  Prieš mėnesį
 • Anykstene

  Nuoroda

  Kaip savivaldybe nepaiso sveikatos ministerijos nurodymu ir vistiek rengis sventes juk situacija vis blogeja ir reikia pagalvoti jwi zmones neailaikys nurodynu kaa laukia po svenciu o dar ir skatinama zmobes susirinkti juk galima be viso to ir apseiti ar sventes yra svarbiausi gyvenime ir pagalvoti susimastyti deja

  Prieš mėnesį
 • Nei

  Nuoroda

  Vienas čia nuo buriavimo šį neuzsikrės, tik artimi santykiai ir glezavimasis tai perneša

  Prieš mėnesį
 • Mokesčių mokėtojas

  Nuoroda

  Kiekvienas, kas bent kiek galvoja, supranta, kad tai negerai, kad tai - nusižengimas karantino logikai, Žmonės neatsakingi, be nuovokos. Valdžios pareiga - juos valdyti, ir valdyti teisingai, - nekurti pavojingų situacijų. Bet mūsiškei valdžiai dzin. Arba.....tiesiog suprasti neduota

  Prieš mėnesį
 • Anupras

  atsakymas į: Mokesčių mokėtojas Nuoroda

  užsidaryk rūsyje ir karantinuokis.

  Prieš mėnesį
 • su artėjančiom

  Nuoroda

  Labai reikalinga informacija.Gal žmonės perskaitę susipras ir paklausys aukštų ministerijos pareigūnų perspėjimų džiaugtis švente iš namų

  Prieš mėnesį
 • daktarė

  Nuoroda

  Nuo traukinuko ar eglutės žmonės neužsikrečia. Jeigu nesibūriuosite, būsite su kaukėmis, po miestą gali nors ir tankai važinėtis ar elnių traukiamos rogės.

  Prieš mėnesį
 • eik tu

  atsakymas į: daktarė Nuoroda

  daktare......Nuo traukinuko ir eglės kad neužsikrečia, tai ir durnam dar aišku. Bet užsikrečia nuo masės ten esančių žmonių

  Prieš mėnesį
 • nebesvaikit

  Nuoroda

  nueisiu į miestą ir kažkur toliau pastovėsiu vienas nejaugi ir iš tolo apkrės,nemanu. Liepia buti lauke ir draudžia tai kaip nusipirkti valgyti..Manau daugiau dėmesio skirti ir prižiūrėti parduotuves arba kas be kaukių vaikšto. Nebenervinkit einu su pirštinėm,su kauke tai kaip daugiau saugotis. Susirgo nemažai,karantinuojasi kažkiek, pasveiko keli,o kur likusieji niekas nesupranta.

  Prieš mėnesį
 • Mate savo akimis

  Nuoroda

  Poliklinikoje zmoniiu daug, kaip senais nekarantininiais laikais, prie kai kuriu kabinetu net buriuojasi, bendrauja vieni su kitais. Kas kad prie duru postas - praleidzia visus norincius, tik temperatura pamatuoja. Jau dabar medikai serga, greit ten bus didelis zidinys

  Prieš mėnesį
 • Bb

  Nuoroda

  Noreciau paziuret ar tam traukinukui uzmontavo ziemines padangas,ar ves seneli su tom nudilusiom vasarinem?

  Prieš mėnesį
 • dėl pavėžėjimo paslaugos

  atsakymas į: Bb Nuoroda

  "Anykščių socialinės gerovės centras teikia pavėžėjimo paslaugą, kai asmenys, norintys gauti kitas Projekto paslaugas, neturi transporto priemonių arba pavėžėjimo paslaugų neužtikrina viešasis transportas. Taip pat teikiamos šeimų mediacijos paslaugos (taikinamojo tarpininkavimo šeimų ginčuose sesijos).
  Dėl Projekte teikiamų paslaugų asmenys gali kreiptis į Anykščių socialinės gerovės centrą, adresu Vilniaus g. 10, Anykščiai, tel. mob. 8 600 99641,"
  https://www.anyksciai.lt/anyksciu-rajono-savivaldybes-administracija-vykdo-projekta-kompleksiskai-teikiamos-paslaugos-seimoms-anyksciu-rajono-savivaldybeje/6084

  Prieš mėnesį
 • Ten gi ančiukas Donaldas sėdi? Niekuomet neisiu pas žmogų, kuris neadekvatus ir nemalonus. Vyras gavo baudą už sankryžos pravažiavimą iš jo "gerovės".

  Prieš mėnesį
 • Faktas kaip blynas !

  Nuoroda

  Viskas, kas teikė džiaugsmą vaikams ir suaugusiems, kurortai, traukinukai, turizmo ir pramogų objektai, lėktuvai, traukiniai, autobusai, metro, arenos ir stadionai tapo mirtį nešančiais. Ir tai nejuokinga. Taip kad sėdėk namie žmogeli ir necypsėk !!!

  Prieš mėnesį
 • Na taip...

  atsakymas į: Faktas kaip blynas ! Nuoroda

  Net ligoninės ir poliklinikos, senelių namai ir sanatorijos...

  Prieš mėnesį
 • Anykščiuose

  Nuoroda

  Be nurodymo iš ministerijos vietinės valdžios galvos nieko nekrutina. Čia gi vystoma "turizmo pramonė" ir bet koks žmonių pritraukimo stabdymas tai pajamų praradimas.
  Nuo politikų diktuojamos valios priklausomų rajono sveikatos įstaigų vadovai taip pat nesiima jokių vietininių, savo kompetencijoje valdomų veiksmų dėl prevencijos plintančiai Covid-19 sustabdyti.

  Prieš mėnesį
 • Medikė

  atsakymas į: Anykščiuose Nuoroda

  Krutina ar nekrutina, bet Anykščiuose sergamumas yra vienas mažiausių šalyje.

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  atsakymas į: Medikė Nuoroda

  Iš tiesų ir ŠventajMe rašte fikmedis vaidina ne paskutinį vaidmenį žmonių giminės išgelbėjime. Matyt ir pirmieji žmonės nutuokė, kad pasinaudojus šio medžio lapais galima palengvinti savo elgesio pasekmes. Deja, tiek fikmedžio, tiek Vyriausybės įstatymų lapai tik pridengia nuodėmę, bet neišvaduoja nuo jos....

  Prieš mėnesį
 • Aha

  atsakymas į: Anykščiuose Nuoroda

  Pritariu Donaldui

  Prieš mėnesį
 • I8

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  Aš ne aš Donaldas, spakajikis, uspakajoncu nuspirk

  Prieš mėnesį
 • Taip

  Nuoroda

  Pritariu kad taip ir bus,smalsuoliu atsiras

  Prieš mėnesį