Koronavirusas įsisuko į Aknystos socialinių globos namų Šlavėnų filialą - serga 2 darbuotojai ir 4 globotiniai. Antrasis naujas židinys Anykščių rajone - Svėdasų Juozo Tumo Vaižganto gimnazija, kuroje nustatyti 4 nauji atvejai, o iš viso serga 6 gimnazijos darbuotojai arba jų šeimos nariai.

 

Sergamumas koronavirusu Anykščių rajone pirmadienį pasiekė naujas aukštumas - sergančiųjų sąrašuose jau 123 anykštėnai.

Aknystos socialinių globos namų direktorius Arūnas Kiaušas „Anykštai“ sakė, jog globos namuose ėmėsi visų įmanomų saugumo priemonių - darbuotojai pamainas perduoda lauke, globotiniai suskirstyti blokais. Šlavėnų filiale gyvena 16 globotinių. A.Kiaušas kalbėjo, kad Šlavėnų židinį jis tikisi suvaldyti, bet direktoriui daugiau nerimo kelia pačios Aknystos, kuriose vienam socialinio darbuotojo padėjėjui diagnozuotas susirgimas koronavirusu.

Iš viso Aknystos socialiniuose globos namuose gyvena 336 žmonės, dalis jų yra „ant patalo“ gulintys ligoniai.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Tinta

  Nuoroda

  Kas ten serga tokia aknistose a

  Prieš mėnesį
 • Tikrai

  Nuoroda

  Pritariu,reikia ne slėpti, o viešinti, kokiose vietose plinta virusas, nurodyti maršrutus ir t.t.Būtina! Negi valdžia nori, kad būtų blogiau? Kada atsipeikės. Kiek reikės laukti ir prašyti, kad teiktų išsamesnę informaciją? Nejau norit, kad lavonų krūvos būtų. Kada bus pradėta kontroliuoti parduotuvių, kirpyklų darbą?

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  atsakymas į: Tikrai Nuoroda

  Skverneliui ir Verygai nusispjauti ant žmonių. Kubilis nukarpė pensijas, Skvernelis gyvybes.

  Prieš mėnesį
 • Anonimas

  Nuoroda

  Kokio dar viešumo reikia? Paviešink sergančių pavardes, tai prasidės raganų medžioklė. Reikia ne sergančių ar užsikrėtusių pavardžių ieškoti, bet patiems saugotis ir kitus saugoti bet kur ir bet kada. O ar faug kas teisingai nešioja kaukes, ar nesigrūda parduotuvėse, ar dezinfekuoja rankas? Kol visur stumdysimės krautuvėse vieni ant kitų, kol vienkartines kaukes nešiosim šimtą kartų ir pasikabinę ant smakro ar klyno, kol lauksime išpardavimų per visokius kvailus "juoduosius penktadienius" ar eglių įžiebimo švenčių, tol virusas ir plis.

  Prieš mėnesį
 • dar neserganti

  Nuoroda

  Kiekvieną dieną abejoju ,kada susirgsiu.Savivaldybės atsakingi darbuotojai gina sergančiuosius bet sveikųjų ne,todėl ir plinta susirgimai.2 penktadienius iš eilės dezinfekuoja laiptinę,bet gyventojai nežinome kas serga.Galėtume vieni kitus sudrausminti,vieni kitų pasisaugoti,vengti kontaktų.Dabar spėliojame kas serga,nežinome,klausomės pletkų.Pagal gandus sprendžiant,ką matome laiptinėje. Sergančiųjų artimieji lanko ligonius,ligoniai lankosi pas artimuosius,sergančiųjų artimieji lankosi parduotuvėje,aplankę sergančius vaikšto laiptinėje.Yra daug atsakingų žmonių ir norinčių sustabdyti susirgimus,yra ir neatsakingų.Kol nebus viešumo,kol bus slepiami sergantieji,pandemija nesibaigs.

  Prieš mėnesį
 • Pasibaisėjus

  atsakymas į: dar neserganti Nuoroda

  Rajone.... O kur mieste sergama? Kodėl tai nutylima? ...Kodėl slepiama? Juk sergama, ir nemažai (statistikos departamentas skaičių kiekvieną dieną nurodo). Juk visur skelbiama, kur, kiek, nurodomi maršrutai, kad žmonės pasisaugotų.... Mūsų mieste sąmoningai nedaroma nieko. Va tik žiburių prikabinom - eikit,....tasykitės....dar ligą platinkit.... Ar kokia priežiūra vykdoma mieste, kaip laikomasi reikalavimų? Ar pažeidėjai baudžiami?.... Perėjau šeštadienį per miestą - ir gatvėj be kaukių ar pasmakrėj paskabinusių pilna, ir kirpykloj vienoj per langą gražūs veideliai šviečia (toj jau nuo pavasariop tas pats), ir parduotuvėse jokių atstumų....

  Prieš mėnesį
 • Galima

  atsakymas į: Pasibaisėjus Nuoroda

  paprašyti, kad parodytumėte bent vieną pavyzdį, kuriame rajone skelbiami maršrutai?

  Prieš mėnesį