Visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad maždaug pusė Lietuvos gyventojų neturi vieno ar kelių dantų.

Tokia situacija skamba grėsmingai, tačiau nestebina odontologų, kurie kasdien mato ateinančių pacientų dantų situaciją. Odontologijos klinikos „Dantų harmonija“ vadovas gydytojas Marius Bučinskas sako, kad  pusei šalies gyventojų reikėtų implantuoti trūkstamus dantis.
„Ilgėja gyvenimo trukmė ir Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja pagyvenusių žmonių. Džiugu tai, kad pagyvenę žmonės nenurašo savęs – keliauja, sportuoja, bendrauja, turi įvairių hobių. Jiems svarbu tinkamai kramtyti ir estetiškai atrodyti. Kramtymo atstatymo srityje medicina yra gerokai pažengusi. Šiandien galime atkurti viso žandikaulio dantis“, –  pasakoja M.Bučinskas.
Pasak jo, implantuoti trūkstamus dantis turėtų toli gražu ne pagyvenę žmonės, bet ir jauni bei vidutinio amžiaus gyventojai, praradę vieną ar kelis dantis.
Delsimas – kainuoja daugiau
Nors dantimis naudojamės kasdien, daugelis žmonių neįvertina jų reikšmės gyvenimo kokybei. Specialistai mato tendenciją, kad Lietuvos žmonės vizitą pas odontologą stengiasi atidėti, tačiau delsdami dar labiau pakenkia savo sveikatai.
 „Kaip taisyklė, dažniausiai netenkama krūminių dantų. Jei jų trūksta abiejose pusėse, tokiu atveju perkraunami priekiniai dantys, kurie nėra skirti kramtyti maistą. Žandikaulio kaulas, kuriame yra priekiniai dantys, dėl padidėjusio krūvio pradeda tirpti, dantys ima judėti – tokių odontologinių problemų sprendimas yra sudėtingesnis ir gydymas ilgesnis bei brangesnis“, – sako gydytojas implantologas.
13 metų implantavimo patirtį turintis M. Bučinskas sako, kad kuo ilgiau delsiama implantuotis dantis, tuo implantavimo kaina auga, nes nyksta žandikaulio kaulas, gretimi dantys ima judėti, jie stengiasi kompensuoti kramtymo funkciją vietoj nesančio danties. Jeigu vienoje žandikaulio pusėje nėra danties, vadinasi, per daug apkraunami kitos pusės dantys. Tai lemia visos dantų eilės disbalansą, tad tenka spręsti ne vieno implanto, bet visos dantų eilės problemą.
„Dantų harmonijos“ vadovas pabrėžia, kad implantacija yra ne tik grožio, bet svarbiausios dantų funkcijos – kramtymo – atkūrimo klausimas.
„Praradus dantį svarbiausia iš karto ateiti pasikonsultuoti su implantologu. Konsultacija turi būti maksimaliai efektyvi ir kokybiška. Dantis ar dantų eilė turi būti kuo skubiau atkuriama, kad nenukentėtų sąkandis ir kiti dantys. Šiandieninės implantavimo technologijos leidžia greitai ir neskausmingai implantuoti trūkstamus dantis“, – pabrėžia M.Bučinskas.
“Lietuvoje dar gajūs mitai, kad implantacija yra sudėtinga procedūra. Iš tiesų šiuolaikinės technologijos leidžia implantuoti dantį per vieną valandą – tiek, kiek užtrunka ir danties taisymas. Pacientai nejaučia ypatingesnių pojūčių, nes viskas nuskausminama”, - pasakoja chirurgas.
*Bendrovės užsakymu „Nielsen“ atliktas tyrimas apie Lietuvos gyventojų dantų būklę ir jų priežiūros įpročius. Apklausta 1600 respondentų.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Rimas

  Nuoroda

  Baisi situacija, galėtų valstybė labiau imtis šio reikalo ir tvarkyti gyventojams dantis. Nors jie yra ir visai prieinami, mano nuomone, kalbant apie protezus. https://evadenta.lt/paslaugos/dantu-protezavimas/

  Prieš 2 savaičių
 • Piatra

  Nuoroda

  Ašai ti pats kadu raikia pasremantuoju. Irankius turiu nuo seno

  Prieš mėnesį
 • Jūza fon Krakatūza

  Nuoroda

  Kad lietuviams trūksta nuo vieno iki net 50% dantų tai dar nieko... Baisiau yra, kai trūksta net 50% proto! Kai kam... Ne visiems. Bet trūksta. Ir net A.Gustas čia nieko padėti jau nebegali... :)

  Prieš mėnesį
 • Mokyklos direktorė

  atsakymas į: Jūza fon Krakatūza Nuoroda

  Svarbu kad kitai pusei iš tos pusės kurie neturi dantų trūksta maisto, kurį galima būtų kramtyti su tais "trūkstamas dantimis".. "Suokiau, suokiau.. ir kitam suoksiu " :-)

  Prieš mėnesį
 • Marija

  Nuoroda

  Na ir kas kad dantų neturi daugelis žmonių.Kaip susitvarkyti, dantis,kosminės kainos.Aš irgi kažkiek dantų neturiu,pinigų nėra.Dabar korona dasidėjo.Daug dantų kabinetu,bet kas iš to.Galvojo,kad mažame miestelyje,tokiose Anykščiuose biznį daryt.Juk tik keli vietiniai,o kiti Kauniečiai,ar iš Vilniaus.Nebeliko valdišku,tik privačios.Ta problema yra visoje Lietuvoje.Žmonės įvaryti yra i kampą,nes jų niekas nereguliuoja,kiek jie už dirba.Kvito juk neduoda slepemi mokeščiai.Už tai laksto po užsienio pležus ir deginasi.Dar verkia,kad nieko ne uždirba.Kaip jiems ne gėda .

  Prieš mėnesį
 • aš tai perku pačią brangiausią

  atsakymas į: Marija Nuoroda

  manų kruopų košę .. Kam tie dantys ?

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Taigi humanoje dėvėtų dantų nėra ?? Nuskurdo tauta ,prie ruso visi buvo su dantim auksiniais

  Prieš mėnesį
 • realybėje.

  Nuoroda

  paprasciausiai susigydit ir pigiai susidėti taip pat jokių šansų,kosminės kainos. Dauguma lietuvių be dantų.

  Prieš mėnesį
 • tai va

  atsakymas į: realybėje. Nuoroda

  jeigu vienas dantis virs tukstancio euru, tai kiek ir kas gali sau leisti, kiek reikia taupyti.

  Prieš mėnesį
 • Reikia

  Nuoroda

  Ožiams smegenis sudėti į šikną jei galvose neturi

  Prieš mėnesį
 • augis

  Nuoroda

  nors vieno dancio neturi 95 procentai tokie tyrimai tik pinigu plovimas

  Prieš mėnesį
 • Aha

  Nuoroda

  pusei seimo daugumos ir smegenų truksta.

  Prieš mėnesį
 • Nuoroda

  Tarnavau kur pastovi radiacija dantų nėr visai, tai gal sudės man

  Prieš mėnesį
 • Tiesiog

  Nuoroda

  Prie tokių odontologijos paslaugų kainų ir darbo užmokesčių santykių, regionuose tuoj visi būsim bedančiai

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Tiesiog Nuoroda

  verslininkų apetitui ribų nėra.

  Prieš mėnesį
 • Ribos yra

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Juos stabdo pinigų perteklius ! :-):-):-)

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: Ribos yra Nuoroda

  Pinigų pertekliaus pas juos niekada nebūna.

  Prieš mėnesį
 • Vinca

  Nuoroda

  puse letuvas teip blagai gyvena kad kitu jau apgrauztus kaulus pabaige nugraust , tai is kur tau bus geri duntys grauziunt vien kaulus.

  Prieš mėnesį