Koronaviruso pandemija, itin skaudžiai paveikusi turizmo verslą, tuo pat metu parodė jo potencialą, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Anot jo, tai rodo žmonių, per karantiną iš naujo atradusių Lietuvą, elgesys.

 „Turizmo plėtros klausimas tampa itin svarbus pandemijos kontekste, nes pandemija mus išmokė kai kurių dalykų ir leido padaryti svarbias išvadas, pirmiausia, ji parodė didelį potencialą Lietuvos turizmo sektoriaus plėtrai“, – spaudos konferencijoje po susitikimo su pietų Lietuvos savivaldybių merais sakė šalies vadovas.

„Tą mes akivaizdžiai pamatėme iš mūsų žmonių elgesio, kurie atrado Lietuvą iš naujo ir bent iš dalies kompensavo užsienio turizmo srautą“, – pridūrė jis.

Pasak prezidento, turizmą reikia laikyti realiu prioritetu, kurį aiškiai suvoktų ir būsimas ekonomikos ministras.

„Mes turime eiti šituo keliu toliau, kad (...) galėtume drąsiai ir kartu daryti sprendimus, kurie tiek padidintų mūsų valstybės patrauklumą turizmui, tiek motyvuotų savivaldybes pačias ieškoti būdų, kaip padidinti turistų srautus“, – pabrėžė G. Nausėda.

Jo teigimu, šiame kontekste itin svarbus ir Nemuno vagos gilinimo projektas.

„Nuo to priklauso ir atskirų savivaldybių gerovė, ir turizmo perspektyva. Čia galima kalbėti ne apie vieną kitą savivaldybę, o visą eilę savivaldybių, kurios įsikūrusios prie Nemuno“, – pabrėžė šalies vadovas.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Kažko nebesuprantu

  Nuoroda

  Lietuva pagal naujų COVID-19 atvejų skaičių milijonui gyventojų – viena blogiausių pasaulyje, o ponas Prezidentas apie upę viltis deda ?

  Lietuvoje naujų koronaviruso infekcių skaičius jau kurį laiką sukasi apie 2 tūkst. atvejų per dieną, o tai smarkiai lenkia skaičius, fiksuotus pandemijos pradžioje pavasarį. Negana to, Lietuva jau aplenkė ne vieną pasaulio valstybę, kurias koronavirusas buvo paveikęs itin stipriai.
  Šiuo metu Lietuva fiksuoja didesnius infekcijų skaičius milijonui gyventojų, nei JAV, JK, Ispanija, Italija ar Čekija. JAV šiuo metu jau yra užfiksavusi 13 milijonų infekcijos atvejų, Jungtinėje Karalystėje nustatyta 1,57 mln. infekcijų, o pandemijos epicentru buvusi Italija skaičiuoja 1,51 mln. atvejų.
  "Pasak prezidento, turizmą reikia laikyti realiu prioritetu, kurį aiškiai suvoktų ir būsimas ekonomikos ministras.„Mes turime eiti šituo keliu toliau, kad (...) galėtume drąsiai ir kartu daryti sprendimus, kurie tiek padidintų mūsų valstybės patrauklumą turizmui, tiek motyvuotų savivaldybes pačias ieškoti būdų, kaip padidinti turistų srautus“, – pabrėžė G. Nausėda.Jo teigimu, šiame kontekste itin svarbus ir Nemuno vagos gilinimo projektas "

  Gal žurnalistas Robertas datas sumaišė ? Jei ne - gerb.Prezidentas serga sunkia, nepagydoma liga !

  Prieš mėnesį
 • Ribokas

  Nuoroda

  Nereikalingas turistams tas Nemunas, saviem durna valdžia neleidžia žvejoti, tai ka čia tas turistas prie upes veiks ?

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Jankiu artistas ??

  Prieš mėnesį
 • Viki žodynas

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  Jankis, tai - Amerikos žemyno gyventojas, vyras arba žmonės kilę iš Amerikos žemyno. Amerikos gyventojas su blogais būdais, lankydamas kitą šalį; Jungtinių Amerikos Valstijų (syn.: JAV) gyventojas ...

  Prieš mėnesį
 • Verslas

  Nuoroda

  Turizmas sukuria tokią pat BVP dalį, kaip ir žemės ūkis, skirtumas tas, kad žemės ūkiui eina milijardinė parama, o turizmo sektoriui - nieko.

  Prieš mėnesį
 • Skirtumas

  atsakymas į: Verslas Nuoroda

  Turizmo, kaip verslo sritis yra pasirenkama, o su žemės ūkiu yra kitaip- ne taip greitai gali palikti trobesius, žemę...

  Prieš mėnesį
 • as

  atsakymas į: Skirtumas Nuoroda

  Žemės ūkiui, kuris nenukentėjo COVD metu prisidengiant pandemija skirta 168 milinojai eurų paramos. Turizmui, kurį šiemet ištiko šalnos, sausra, liūtys ir dar sudegė sandėliai - 12 milijonų.

  Prieš mėnesį
 • Chi chi chi

  Nuoroda

  Turizmas - vienas iš efektingiausių nbūdų virusui platinti !!! :) URA !!! :)

  Prieš mėnesį
 • Tuoj iškris visi kaip musės nuo diklofoso

  atsakymas į: Chi chi chi Nuoroda

  liks tik kaulų krūvos. Suvažiuos turistai, galės kaulų pasirinkti karoliams gaminti ?

  Prieš mėnesį