Registrų centrui nuo spalio pradėjus taikyti naujus įkainius, išaugo mokesčiai, ypač paveldint mažos vertės turtą. Šiandien Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos iniciatyvai taisyti socialiai neteisingą situaciją ir mažinti padidėjusius mokesčius.


„Registrų centro įkainiai turi būti tokie, kad visiems gyventojams būtų prieinamos jiems reikalingos paslaugos. Tai – itin aktualu socialiai jautrioms gyventojų grupėms. Negali būti, kai mokesčiai už testamentu ar kitaip paveldėtą turtą beveik prilygsta jo vertei”, – teigia laikinai teisingumo ministro pareigas einantis Elvinas Jankevičius.
Nuo spalio 1d. Registrų centro pradėti taikyti įkainiai itin padidėja tais atvejais, kai registruojama nuosavybės teisė į nedidelės vertės nekilnojamuosius daiktus. Pavyzdžiui, iki spalio 1 d. nuosavybės teisės įregistravimas į paveldėtus 15 nedidelės (5300 eurų) vertės objektus kainavo 46 eurus, o nuo spalio 1 d. – 258 eurus.
“Kadangi žmogui mokestis itin išauga tuomet, kai registruojama nuosavybės teisė į mažavertį turtą, pavyzdžiui, seną namą, ūkinius, kitus pastatus, turime pakoreguoti tokį tokį ydingą reglamentavimą, – sako E. Jankevičius. – Bus nustatytos žemesnės atliekamų veiksmų „lubos“, kurios lemia mažesnius atlygio dydžius”.
Dabar už nuosavybės teisės į keletą paveldėtų nekilnojamųjų daiktų registravimą, numatytas mažesnis mokestis – reikėtų mokėti tik vieno jų registravimo atlygį.
Paveldėjęs namą ir ūkinius pastatus žmogus privalo užregistruoti nuosavybės teisę į šį turtą Registrų centre. Nepriklausomai nuo nekilnojamųjų daiktų skaičiaus, vienodai kainuotų įteisinti visus paveldimus pastatus,– 32,63 euro. Pavyzdžiui, paveldėjus gyvenamąjį namą su 4 papildomais pastatais, ši suma mažėtų beveik 4 kartus: nuo 119 eurų dabartinės sumos – iki 32,63 euro. Jeigu tai būtų 10 nekilnojamųjų daiktų, 224,78 euro registravimo mokestis mažėtų apie 7 kartus.
Nuosavybės teisės liudijimo įteisinimas taip pat kainuotų fiksuotą sumą – 19,22 euro. Šiuo metu 5 pastatų liudijimo įteisinimas žmogui kainuoja tris kartus daugiau – 63,34 euro, o 10 nekilnojamųjų daiktų – beveik 6 kartus – 118,49 euro.
Ženkliai mažės ir išlaidos registruojantiems bendrosios nuosavybės teisę į paveldėtus ar dovanojimo sutartimi perleistus nekilnojamuosius daiktus. Numatyta, kad bendra suma po lygiai bus paskirstyta kiekvienam bendraturčiui. Pavyzdžiui, jei 3 bendraturčiai norėtų įteisinti 3 paveldėtus pastatus, kiekvienas turėtų mokėti tris kartus mažiau – vietoje dabar mokamų 76,14 euro, įkainis mažėtų iki 25,38 euro. Šioje situacijoje tiek pat kartų mažėtų ir paveldėjimo teisės liudijimo įregistravimo paslauga. Kiekvienas iš 3 paveldėjimo teisę turinčių asmenų vietoje dabar nustatytų 228, 42 euro mokėtų 76,14 euro.
Numatyti pakeitimai padės geriau išspręsti tokias situacijas, kai paveldimas ar dovanojamas turtas lieka tos pačios šeimos nariams, tačiau jo registravimo sumos išauga keletą kartų. Taip pat užkirs kelią didinti to paties daikto nuosavybės teisės registravimo įkainius.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Rinkėja

  Nuoroda

  Kaip gerai, kad dar valstiečiai galės apžaboti Registrų centro apetitą. Būtų tai padare nuo naujųjų metų konservatoriai būtų nei piršto nepajudinę, jie juk ir svajoja kaip pakelti mokesčius. Pasiruošę nuimti lengvatas nuo dujų, gazolio, o tai reiškia daugiau mokėsim ir už kūrenimą ir už elektrą. Dėkui konservatorių rinkėjams už visus būsimus padidintus mokesčius.

  Prieš mėnesį
 • Kiek

  Nuoroda

  Kvailų žmonių neperskaita straipsnio rašinėja apie dviračius ar antrus galus ir atseit konservatoriai, priėmgerą įstatymą nueina tis teisingumo ministras ir reikia dėkoti kad neapiplešinėtu žmonių

  Prieš mėnesį
 • Niekaip nesuprantu

  Nuoroda

  Iš kur atsiranda tiek daug PYDERASTU ? Kurie bando perkąsti gerklę, nors mato kad pastaroji kraujuoja ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Ei,

  atsakymas į: Niekaip nesuprantu Nuoroda

  Nekritikuok Leono

  Prieš mėnesį
 • Jei aš turiu dviratį ir numirsiu

  Nuoroda

  mano vaikai tures susimokėti mokestį kad gautu ta dvirati ? Debiloidu naujas istatymas ! Aborigenų šalis , Valio ! :-)

  Prieš 2 mėnesių
 • Perskaitykit

  Nuoroda

  Gerai straipsnį, juk aiškiai pasakyta kad sako Elvinas Jankevičius laikinas ir buvo geras ministras

  Prieš 2 mėnesių
 • Stai

  Nuoroda

  Stai , nauja vyriausybe pradejo darba su gerais darbais !!!!

  Prieš 2 mėnesių
 • Ką gi

  atsakymas į: Stai Nuoroda

  atsibunda konservatoriai...

  Prieš mėnesį
 • Durnai pasakei

  atsakymas į: Stai Nuoroda

  panašiai, kaip išpisti bobą kuri neturi pyzdos ? :-)

  Prieš 2 mėnesių
 • Cha cha

  atsakymas į: Stai Nuoroda

  Kvailas senos bobutės komentaras, nes nauja vyriausybė dar ir ministrų neturi patvirtintų, viskas dar nuo seno, o kai dirbs naujieji-matysim

  Prieš 2 mėnesių
 • Pagaliau...

  Nuoroda

  Pagaliau,nes buvo absurdas!

  Prieš 2 mėnesių
 • buvo

  atsakymas į: Pagaliau... Nuoroda

  nes tarp kojų nieko nejautei !

  Prieš mėnesį