Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį pratęsė karantiną iki gruodžio 17 dienos, nuo gruodžio 10 dienos leido nedidelėms žmonių grupėms atverti muziejus, galerijas, organizuoti ekskursijas.

 „Nors matom tam tikrą atvejų skaičius augimo sulėtėjimą, tikrai turim sudėtingą situaciją, todėl siūlom pratęsti karantino režimą ir nustatyti, kad karantinas būtų pratęsiamas ik gruodžio 17 dienos 24 valandos“, – sakė nutarimą pristatęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministrų kabinetas sušvelnino sąlygas muziejams, galerijoms, šių nuostatų įsigaliojimas numatytas nuo gruodžio 10 dienos.

Muziejų ir galerijų lankymas būtų leidžiamas ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), jei bus užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar grupių.

Taip pat leidžiamos ne daugiau kaip dviejų asmenų ar vienos šeimos ekskursijos, jei užtikrinamos visos kitos ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos taisyklės.

„Siūloma sušvelninti karantino sąlygas ir nustatyti, kad muziejus ir galerijas galėtų lankyti ne didesnės nei dviejų žmonių grupės, išskyrus šeimas, siūlome nustatyti, kad įsigaliotų gruodžio 10 dieną, Vyriausybė turėtų galimybę apsispręsti ir priimti kitokį sprendimą, jei situacija nesikeistų“, – sakė A. Veryga.

Ministrų kabinetas taip pat patikslino paramos nuo koronaviruso pandemijos bei karantino ribojimų nukentėjusiam verslui kriterijus.

Pakeista metodika, kaip būtų lyginama ūkinės veiklos pernykštė ir šiųmetinė apyvarta, atsižvelgiant, ar ji sumažėjo 30 procentų, taip pat numatyta, jog atitinkamų sričių ministrams tvirtinant ribojamų veiklų sąrašą reikėtų gauti Vyriausybės pritarimą. Taip pat būtų įtrauktos ir veiklos, kurios ribojamos netiesiogiai ir „kurias tokiomis pripažįsta Vyriausybė“.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga anksčiau užsiminė, kad, jei situacija nesikeis ar blogės, Ministrų kabinetas gali svarstyti prekybos centrų, parduotuvių darbo laiko ribojimus, visą ugdymo procesą privalomai vykdyti nuotoliniu būdu. Tačiau trečiadienį tokių siūlymų Vyriausybė nesvarstė.

Karantino metu viešose vietose privaloma dėvėti kaukes, draudžiami visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, draudžiama restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų, lošimo namų ir kitų pasilinksminimo vietų, sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla.

Taip pat galioja ribojimai, susiję su sveikatos priežiūra, prekybos vietomis, ugdymo įstaigomis, viešuoju transportu ir kitomis sritimis.

Pastarąją savaitę Lietuvoje vidutiniškai per dieną nustatoma kiek daugiau nei 1,8 tūkst. naujų koronaviruso atvejų.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 51 tūkst. 655 asmenys, 38 tūkst. 755 – tebeserga, 12 tūkst. 282 – pasveiko. Dėl koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 432 žmonės, dėl kitų priežasčių – 186 užsikrėtusieji.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Koks karantinas....nejuokinkite pavasari buvo rimntas karantinas...o dabar dėl akiu

  Prieš mėnesį
 • Mokyklas

  Nuoroda

  Reik uždaryt! Nepanašu į karantiną.Nemąsto savivaldybės vadovaujantys,kad ne vien vaikams nesaugu,bet yra pagyvenusių mokytojų,valytojų ir kitų darbuotojų.Ar reikia laukt,kad taptų coronos židiniu.Pas mus sprendžiama,kai būna per vėlu.Apsimiegoję savivaldybės meškinai.

  Prieš mėnesį
 • Sausio mėnesį po švenčių bus masiniai susirgimai vėl.
  Gal reikia įvesti komendanto valandą jei skaiciai nemazeja ir naujai susirgusių daugėja ?

  Prieš mėnesį
 • Proto bokštas

  Nuoroda

  Nereikia džiaugtis, kad prieš Kalėdas karantinas baigsis. Galima pagalvoti, kad korona jau suvaldyta. Dabar serga tūkstančiai, o gruodžio 17 d. vidsi bus sveiki. Tai tik akių dūmimas.

  Prieš mėnesį
 • Ačiu jums

  Nuoroda

  Karantinas bus iki 2021.01.15

  Prieš mėnesį
 • D :)

  Nuoroda

  Tikiuosi, įvertinę šią informaciją savivaldybės barmaliejai nutrauks pompastinį pasiruošimą kalėdiniams renginiams

  Prieš mėnesį
 • Studentė

  atsakymas į: D :) Nuoroda

  Tikiuosi, kad savivaldybė nesivadovaus debilų komentarais ir miestas bus tinkamai papuoštas Šv. Kalėdoms, kad kurtų šventinę nuotaiką ir bent kiek apsaugotų žmones nuo depresijų ir savižudybių, kad neatimtų iš vaikų šventės laukimo..

  Prieš mėnesį
 • Kaip šaunu

  Nuoroda

  Pandemijos metu dirba tik būtinosios svarbos įstaigos: gydymo įstaigos, gaisrinė, policija, parduotuvės ir....muziejai. Be šitų tai ypač gyvenimas neįmanomas daros. Tai gal ir algas muziejininkams pakels nors kiek, jei statomi žmonės į pavojų. Dėl ko?....Visiškai dėl nieko.

  Prieš mėnesį
 • #Juozas :)

  atsakymas į: Kaip šaunu Nuoroda

  Reikia tik pasidžiaugti, kad Vyriausybė atsižvelgė į patarėjų rekomendacijas ir leis atverti duris muziejams, kurie tikrai turi ir tinkamus plotus dėl mažų grupių saugiais atstumais aptarnavimo ir suteiks žmonėms Kalėdiniu laikotarpiu neužsidaryti tarp namų sienų.
  Taip pat tai smagiausia žinai mūsų rajono savivaldybės Kalėdinių veiklų organizatoriams, kurie įdeda tiek darbo ir neįkainojamų minčių dėl kuriamų programų ir kalėdiškų nuotykių patyrimo Anykščiuose.

  Prieš mėnesį
 • Siaubas

  atsakymas į: #Juozas :) Nuoroda

  Bet tikrai Donaldas serga psichine liga ? Kaip niekas to nemato ?

  Prieš mėnesį
 • Jooo

  atsakymas į: Siaubas Nuoroda

  Kodėl nemato? Visi mato, kad Donce debilas.

  Prieš mėnesį
 • Nu

  Nuoroda

  Fašizmas juda į priekį ??

  Prieš mėnesį
 • Olegas rašo

  Nuoroda

  Kodėl rašoma, kiek žmonių mirė nuo koronaviruso, bet nerašoma, kiek gimė? Jei karantinas padeda, kodėl Narnijoj ir Jugoslavijoj nėra karantino ir neregistruotas nė vienas susirgimas?
  Jei kaukės apsaugo, tai kodėl mano pažįstamą vakar partrenkė mašina, nors jis buvo su kauke? (mašinos vairuotojas buvo be kaukės) Dar klausimas: kaip gali per dieną būti 2 tūkstančiai su viršum atvejų, jei Lietuvoje gyvena 1200 žmonių? Kodėl neserga balandžiai, nors jie išvis nenešioja kaukių, būriuojasi grupelėmis ir neplauna nei snapelių, nei sparnų? Mano draugas vakar nuėjo į McDonalds, užsisakė BigMacą, o jam dar pasiūlė teigiamą COVID-19 testą ir pyragėlį. Ar čia normalu? Dar klausimas: kodėl daktarai gydo nuo koronaviruso? Ar jie studijavo koronavirusą? Ar mokykloje lankė? Kodėl?
  Na ir paskutinis klausimas: kodėl būtent dabar?

  Prieš mėnesį