Prekybos tinklas „Maxima“ praneša apie penkis naujus savo darbuotojų susirgimus COVID-19 infekcija bei per praėjusią savaitę 40 pasveikusių darbuotojų. Sekmadienį, lapkričio 22 dieną, koronavirusas nustatytas darbuotojoms Vilniuje ir Anykščiuose. Parduotuvėse ir kituose padaliniuose, kur dirbo COVID-19 susirgusios darbuotojos, yra atlikta pilna dezinfekcija.


„Visoje šalyje plintanti COVID-19 infekcija neaplenkia mūsų darbuotojų, tačiau džiaugiamės, kad kasdien vis didėja pasveikusiųjų gretos. Iš viso per praėjusią savaitę pasveiko dar 40 darbuotojų. Deja, vakar buvo nustatyti penki susirgimų atvejai. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 apsirgusiais kolegomis, saviizoliavosi. Parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojos, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimų plitimo“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.
Prekybos tinklas „Maxima“ nuo COVID-19 pandemijos pradžios visuomenei informuoja apie kiekvieną COVID-19 užsikrėtusių darbuotojų atvejį.
Vakar COVID-19 infekcija nustatyta keturiоms darbuotojoms Vilniuje. Susirgo „Maxima XX“ parduotuvės, Viršuliškių g. 30, darbuotoja. Ji paskutinįsyk savo darbo vietoje buvo lapkričio 11 dieną. Artimų kontaktų nenustatyta. Taip pat koronavirusas nustatytas „Maxima XXX“ parduotuvėje, Savanorių pr. 247, veikiančio konditerijos cecho trims darbuotojoms. Viena jų paskutinįsyk savo darbo vietoje buvo lapkričio 10 dieną, kitos – lapkričio 11 ir 19 dienomis. Didelės rizikos kontaktų padalinyje nenustatyta.
Susirgimas COVID-19 nustatytas ir Anykščiuose esančios „Maxima XX“, parduotuvės, A. Baranausko a. 4, darbuotoja. Ji paskutinįsyk savo darbo vietoje buvo lapkričio 15 dieną. Kolegė, kuri turėjo galimai artimą sąlytį, saviizoliavosi.
Parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtę darbuotojai, yra išvalytos ir pilnai dezinfekuotos. Pasak E. Dapkienės, „Maxima“ parduotuvės darbuotojai ir pirkėjai gali jaustis saugiai ir toliau lankytis šiose parduotuvėse
„Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E.Dapkienė.
Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.
Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę.
Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 219 „Maximos“ darbuotojų, iš kurių 91 darbuotojas yra pilnai pasveikęs. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 1631 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 87 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

 

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Ar

  Nuoroda

  ne laikas Maximas trumpam uždaryt? Nieko neatsitiktų savaitę dvi neapsiprekinus MAxėj...

  Prieš mėnesį
 • as

  Nuoroda

  koks apsaugininkas priziures tvarka jeigu jis desto i lentynas alu ir kitas prekias

  Prieš mėnesį
 • Ne

  Nuoroda

  tik maximoj nesaugu, bet kituose prekybos centruose taip pat nesaugu.Ypač Norfoj Žiburio gatvėj.Kasininkės normaliai atrūdo,bet tos darbuotojos kurios laksto su vežimėliais ir prekes vežioja į salę visai nesilaiko atstumų,važiuoja vos ne ant kulnų.Jei žmogus stovi tarp lentynų paimdamas prekę,tai jos visai nežiūri ir stuma vežimą beveik prisiliesdamos.Jokiių atstumų nesilaiko ir jokios kultūros.Arba iš sandėlio kokia bobelė kaip išlėks,tai tiesiai ir varo ant žmogaus nepasisukdama.Valytoja irgi važiuoja tiesiai su ,,traktoriuku".
  Galėtų apsaugininkas,jei toks yra pažiūrėt tvarkos.
  Be to žmonės nesilaiko taisyklių įeina pro pat kasas prieš eismą nesinaudodami dezinfekuojančiu skysčiu, o turėtų įeit pro skirtą įėjimą ir dezinfekuot rankas.Niekas ten nežiūri ir jokios kontrolės.

  Prieš mėnesį
 • Apskritai

  atsakymas į: Ne Nuoroda

  kas matė, kad būtų srautai ribojami? Nepastebėjau. Tik eikite, pirkite, Kalėdinius niekučius kraukitės.

  Prieš mėnesį
 • Mhm

  Nuoroda

  Gal jau laikas Barborai prekes vežt Anykščių rajone į namus....

  Prieš mėnesį
 • Dar

  atsakymas į: Mhm Nuoroda

  neveža? Pasiėmimo aikštelė, tai lyg yra. Reikėtų apsiriboti tik pirkimu per ją, o ne šlaistymusi po pačią parduotuvę.

  Prieš mėnesį
 • Hm

  Nuoroda

  Tai kad jau prieš kelias dienas sklandė gandai, kad Maximoj yra sergančių korona.

  Prieš mėnesį
 • Kažna ar nepasgavau ?

  Nuoroda

  Žundai kaista, kakta karšta - neturiu tirmometra, gerklų kutena, a kokie da pozimiai gal kas žynat ? Kų dabar daryt ?

  Prieš mėnesį
 • Janina

  atsakymas į: Kažna ar nepasgavau ? Nuoroda

  Jei š... užuodi, tai da baika

  Prieš mėnesį
 • Vanda

  Nuoroda

  gerai kad laikrastis informavo kad maksimoj galima uzsikrest ,nes serga darbuotoja , o as kaip tik lankeus mesos skyriuj , ten dydele tikimybe uzsikrest mesa ciupineja pardavejos rankom plikom be pirstiniu , kuri laika nebeisiu kol persirks .

  Prieš mėnesį
 • cirkas

  Nuoroda

  atlikta pilna dezinfekcija ,kas patikejo ??

  Prieš mėnesį
 • teatras

  atsakymas į: cirkas Nuoroda

  visi bilietai išparduoti ! :-)

  Prieš mėnesį
 • O KODEL MAXIMA NESKELBIA KAIP DARBUOTOJUS ISNAUDOJA? TURI DIRBT NESAVUS DARBUS KAIP PIETAUT DRADZIAMA VALANDA. DARBAIS APKRAUNA KAD NET FIZISKAI NEPAJEGI UZ 450 EURU ALGA

  Prieš mėnesį
 • MAXIMAI DARBUOTOJAI NERUPI. RUPI TIK PELNAS NEI ZMONIU SRAUTU NERIBOJA.

  Prieš mėnesį
 • Brone

  Nuoroda

  nemaceu kad maksimoi su siurliais purkstu hemikalus gal nakty ispurske .

  Prieš mėnesį