Kadenciją baigianti Vyriausybė trečiadienį patikslino karantino sąlygas aiškiau apibrėždama ribojimus sporto klubams, baseino ir pirčių paslaugoms.

 „Situacija stabilizuojasi, bet išlieka sudėtinga, kol kas nesiūlome nieko švelninti. Siūlome vieną patikslinimą – aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, kadangi kilo neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms (...) Buvo tikrai tokių situacijų, kada matėme, kad nustatytomis tvarkomis yra piktnaudžiaujama“, – posėdyje teigė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Nutarimo dėl karantino pataisose įtraukta nuostata, jog draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Draudimo išimtis bus taikoma viešosioms pirtims, kurios skirtos asmenų higienos poreikiams tenkinti.

SAM pažymi, kad nauji ribojimai neįvedami, o sprendimu siūloma aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu, „kadangi kyla neaiškumų dėl tam tikrų paslaugų priskyrimo laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugoms“.

Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7-ąją ir planuotas iki lapkričio 29-osios, tačiau A. Veryga teigė, jog jį bus siūloma pratęsti. Per karantiną viešose vietose privaloma dėvėti veido kaukes, draudžiama kavinių, barų ir pasilinksminimo vietų veikla, beveik visi renginiai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas be žiūrovų, galioja kiti ribojimai.

A. Veryga minėjo, kad karantiną bus siūloma tęsti, sprendimus dėl to Vyriausybė turėtų priimti kitą savaitę.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Zenonas Navickas

  Nuoroda

  Kai žmogų suvaržyt, tai visi uoliai puola vykdyt nutarimus nedelsiant, o kai palengvint sąlygas, tai kaži ar kitą savaitę sulauksim, nes šeštadienį (21 d.) požymių, kad viešos Anykščių ir Svėdasų pirtys dirbtų nepastebėjau. O vyriausybės patikslinime (18 d.) rašoma: "Draudžiama teikti laisvalaikio... ...pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti),... ...paslaugas..." Aišku, visus pakeitimus sunku sužiūrėti ir į juos reaguoti, todėl dėl šios savaitės pretenzijų nekeliu, bet nusiunčiau komunalinio administracijai Vyriausybės nutarimą ir tikiuosi kitą šeštadienį nusiprausti pirtyje.

  Prieš 8 mėnesių
 • Robke

  Nuoroda

  Nu kapec, uzdare pirti. Gyvenu bendrabutyje,tai kur nuspraust?

  Prieš 8 mėnesių
 • Teks

  atsakymas į: Robke Nuoroda

  Bliudi nusmazgot

  Prieš 8 mėnesių
 • stase

  Nuoroda

  Supratau , kad Anyksciu pirtis turetu dirbt.

  Prieš 8 mėnesių
 • Branius

  atsakymas į: stase Nuoroda

  Turėtų teikti paslaugas, nerybojant lyčių lygybės laisvės dėl patekimo pirties darbo metu. Dabar LAISVĖS partija gina lyčių lygybę ne tik prausiantis....

  Prieš 8 mėnesių