Lapkričio 9 d. COVID-19 sergantieji buvo pradėti guldyti ir gydyti Utenos ligoninėje.

 „Tapome ligonine, gydančia koronaviruso infekcija sergančius pacientus, – sakė ligoninės direktorius Dalius Drunga. – Bet ligoninės veikla nėra sutrikdyta, toliau teikiamos įprastos paslaugos. Ligoninė šiuo metu, galima sakyti, yra  padalinta į dvi dalis: pagrindiniame pastate, kuriame ir reanimacijos skyrius, ir operacinių blokas, atliekamos tos pačios funkcijos. Minėtame pastate „kovidiniai“ pacientai negydomi. Konsultacinė poliklinika padidinto saugumo sąlygomis dirba įprastai. Kita ligoninės dalis – jau „kovidinė“: infektologijos sektoriuje,  buvusiame infekcinių ligų skyriuje, yra įrengtos 25 vietos COVID-19 sergantiems pacientams.“

„Kovidiniame“ ligoninės pastate prieš įrengiant čia lovas sergantiems koronavirusu veikė slaugos skyrius, kuriame buvo prižiūrimi ir slaugomi senyvo amžiaus  pacientai. Šiuo metu visi jie yra perkelti į šv. Klaros  palaikomojo gydymo ir  slaugos ligoninę.

Pirmadienį, lapkričio 9 d., į ligoninę buvo paguldyti pirmieji du pacientai. Iš viso šiuo metu Utenos ligoninės „kovidiniame“ skyriuje yra gydoma 13 ligonių. Jie – iš visos Utenos apskrities. Pasak direktoriaus, pagal susitarimą su Sveikatos apsaugos ministerija ir Respublikine Panevėžio ligonine Utenos ligoninėje bus gydomi vidutinio sunkumo pacientai, o sunkios būklės – vežami į Panevėžį.

„Esam pasirengę užtikrinti medicininę priežiūrą ir pagalbą visiems ligoniams, – sakė direktorius, – COVID-19 gydymo skyrius yra aprūpintas visa reikiama medicinos įranga, taikomos visos saugos priemonės, laikomasi visų saugos reikalavimų. Lankytojai, aišku, nepriimami, kaip ir kituose ligoninės skyriuose. Kadangi padėtis yra rimta ir ji keičiasi gana sparčiai, raginu visus gyventojus taip pat griežtai laikytis visų būtinų saugos priemonių: nešioti burną ir nosį dengiančias veido kaukes, dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas. Tai – trys banginiai, kurie gali padėti sustabdyti viruso plitimą. Laikydamiesi visų reikalavimų, apsaugosite save ir aplinkinius bei palengvinsite mūsų, medikų, darbą šiuo ekstremaliu metu“.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • D :)

  Nuoroda

  Kodėl pandemijos akivaizdoje neturime nuolatinio ligoninės direktoriaus?

  Prieš 2 mėnesių
 • Donaldas

  atsakymas į: D :) Nuoroda

  Būdamas patarėju tikrinau ligoninės ūkinę- finansinę veiklą. Radęs stambių pažeidimų, pasiūliau merui atleisti direktorių iš pareigų ir perduoti pažeidimus tirti ir įvertinti prokuratūrai. Deja, atėjus į valdžią naujai koalicijai vadovo nuodėmės buvo nurašytos ir jis buvo vėl paskirtas nuolatinai laikinu ligoninės vadovu.

  Prieš 2 mėnesių
 • tai kad

  atsakymas į: Donaldas Nuoroda

  ne nauja valdžia, o prokuratūra nurašė trano nurodymu tavo sukurptas nuodėmes

  Prieš 2 mėnesių
 • Juristė

  atsakymas į: tai kad Nuoroda

  Prokuratūra, dėl tam tikrų priežasčių nepradėdama ikiteisminio tyrimo, niekuomet nenurašo nustatytų fiziniam ar juridiniam asmeniui pažeidimų. Juos turi įvertinti steigėjas ir nubausti kaltą asmenį. Tokie sprendimai neturi būti politinio atspalvio.

  Prieš 2 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: tai kad Nuoroda

  . nurašė su Seimo nario pagalba

  Prieš 2 mėnesių
 • ?????

  Nuoroda

  tai kam Anyksciuose ta palapine riogso ligonines kieme , gal galit paaiskint ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Elementaru,

  atsakymas į: ????? Nuoroda

  Kai užaugsi, tai ir suprasi, čia gi ne smėlio dėžutė darželinukams žaisti ar kačiukams kakoti.

  Prieš 2 mėnesių
 • D :)

  Nuoroda

  Utenos ligoninėje ligoniai skirstomi į kovidinius ir nekovidinius, o Anykščiuose - į švarius ir nešvarius

  Prieš 2 mėnesių
 • D

  atsakymas į: D :) Nuoroda

  Tai čia, tipo, durniukas, ar dundukas.

  Prieš 2 mėnesių
 • Eskulapas

  atsakymas į: D :) Nuoroda

  Tokius terminus pasiūlė dar pavasarį VISUOMENĖS SVEIKATOS SPECIALISTAI, tad tokie ir naudojami. O iš ,,nešvarių" - arba tampa <<švarūs", arba COVIDINIAI. Ar dabar aiškiau, "D"?

  Prieš 2 mėnesių