Lietuvos gyventojų genocido centro ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Anykščių rajono savivaldybe Svėdasuose, Bronės Buivydaitės aikštėje, planuoja pastatyti Svėdasų krašto partizanų atminimo įamžinimo ženklus. Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas, įvertinęs ženklų statymo projektą, ragina Svėdasų centre neįrenginėti dar vienų kapinių. Kol kas apie partizanų įamžnimo projektą mažai yra girdėję ir patys svėdasiškiai.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kokios Svėdasams reikėtų centrinės aikštės ir ką jie mano apie naują sumanymą įamžinti partizanų atminimą.

 Raimundas SIMONAVIČIUS, Svėdasų Šv.arkangelo Mykolo parapijos klebonas:

-Neteko girdėti apie partizanų atminimo įamžinimo projektą Svėdasuose. Vienoje parapijoje teko matyti, kad tokiems dalykams buvo pasirinkta vieta šalia bažnyčios.
Negaliu pasakyti, ar šiuo metu Svėdasuose B.Buivydaitės aikštė yra gyva. Su ta „korona“ visi iškritę kaip musės.
Jeigu būtų susirinkimas dėl partizanų įamžinimo projekto ir kažkas klaustų mano nuomonės, aš ją pasakyčiau, bet čia gal daugiau pačių svėdasiškių rūpestis. Mes, kunigai, vienoje parapijoje pabūname ir mus iškelia į kitą, o svėdasiškiams teks čia gyventi.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Albinas

  Nuoroda

  Pritariu seserims Simkeviciutems

  Prieš 2 mėnesių
 • J. Tumo-Vaižganto gatvė

  Nuoroda

  Manau, kad geriausia išeitis pasiūlyta
  "Rita Skaržauskienė Mūsų nuomone, dabartinis B.Buivydaitės aikštės projektas puikus, juolab kad buvo derintas ir su paminklo fundatoriumi p.Prūsu. Geras sprendimas ir aikštės kampe atminimo akmuo. Be to, ir aikštės liepos galėtų būti tvarkingiau prižiūrimos. O atmintiniai akmenys su partizanų pavardėmis galėtų būti statomi prie Svėdasų varpo akmens, ten jau yra atminimo lentos savanoriams. Seserys Šimkevičiūtės "

  Prieš 2 mėnesių
 • Svėdasinė

  Nuoroda

  Argi partizanų kapiėse netiktų tas sumanymas. Paminklus gudrūs statyti, pinigėlių pasiieškoti, o kai reikia partizanų kapavietę sutvarkyt @? Čia tai skautų ir a.a. Paulinos reikalas. Ar ne ? Gal iniciatoriai net nežino kur ta kapavietė prie Svėdasų.

  Prieš 2 mėnesių
 • Pritariu klebonui

  Nuoroda

  Išmintingi žodžiai.

  Prieš 2 mėnesių
 • Svėdasinė

  atsakymas į: Pritariu klebonui Nuoroda

  100 %♡

  Prieš 2 mėnesių