2020-11-14

Tik ne partizanai!

Lietuvos gyventojų genocido centro ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Anykščių rajono savivaldybe Svėdasuose, Bronės Buivydaitės aikštėje, planuoja pastatyti Svėdasų krašto partizanų atminimo įamžinimo ženklus. Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas, įvertinęs ženklų statymo projektą, ragina Svėdasų centre neįrenginėti dar vienų kapinių. Kol kas apie partizanų įamžnimo projektą mažai yra girdėję ir patys svėdasiškiai.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kokios Svėdasams reikėtų centrinės aikštės ir ką jie mano apie naują sumanymą įamžinti partizanų atminimą.

 Asta FJELLBIRKELAND, Svėdasų Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui:

- Labai mažai žinau apie partizanų atminimo įamžinimo projektą Svėdasuose, tik iš žinutės spaudoje.
Mano nuomonė tokia - tik ne partizanai! Kodėl taip manau? Nežinau, kažkaip miestelio centre aikšte turėtų būti gyva. Nebūtina visko sudėti į miestelio centrą. Be to, vieną objektą partizanams aikštėje jau turime, tai gal to ir užtenka?
B.Buivydaitės aikštė, manau, šiuo metu yra gyva, graži, ten patogu atsisėsti, pailsėti.Jaunimas ten mėgsta rinktis.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Už atsakymas V a

  Nuoroda

  Jeigu buvo visokių, tai paminklas bus statomas ir tiems visokiems. Ar negana skverelyje esančio atminimo akmens ant kurio dedamos gėlės ir degamos žvakės?

  Prieš 2 mėnesių
 • Kilusi iš Svėdasų

  Nuoroda

  Man tai norėtusi kad tas skverelis būtų kaip poilsio vieta.Pasisėdėjimų ,pabendravimų jauki pasivaikščiojomų vieta.Gal koks ir fontanas galėtų būti.Na jei viskas nuspręsta mano nuomonėj au nereikšminga bet svarbi kokius norėčiau matyti šiuolaikiškus Svedasus.

  Prieš 2 mėnesių
 • Nuoroda

  Įprastas elgesys smerkti ir tyčiotis už nuomonę. Ne visiems partizanai didvyriai. Kaimuose daug nuo jų nukentėjusių

  Prieš 2 mėnesių
 • Y

  atsakymas į: Nuoroda

  Visokių buvo kaip ir visais laikais, prisidengeliu... Reikia skirti, jei iki šiol neatskiriate., tai jau visai ne mąstote ir nebeiseis kitaip.

  Prieš 2 mėnesių
 • Naa

  Nuoroda

  Kosmopolitė. Jai būtų geriausiai pliažas toj vietoj kur gulėjo sušaudyti partizanai

  Prieš 2 mėnesių
 • J. Tumo-Vaižganto gatvė

  atsakymas į: Naa Nuoroda

  Toj vietoje, kur gulėjo partizanai ir kiti okupantų nukankinti piliečiai jau yra atminimo vieta.

  Prieš 2 mėnesių
 • Dede

  Nuoroda

  Kai tautoje heroju nėra sueis ir miško banditai

  Prieš 2 mėnesių
 • Oo

  atsakymas į: Dede Nuoroda

  Koks gudrus ir protingas.... Dabar, jei galėtų kaimynas dabar kaimyną apsmeiztu, apvogtų.... Žiūrėkite savęs, savo šeimos, nes šėtonas jumyse yra... Ant visų žmonių negalima taip. Istremtu žmonių gerą kas paėme, kas....

  Prieš 2 mėnesių
 • Tikrai ...

  Nuoroda

  Gal jau žiūrėt į priekį ,atėjo laikas ,o ne vis žiūrėt į praeitį ? Gyvenam ateitim ,nors praeities negalima pamiršt .Bet uztenka tu paminklų,gerbkim jų atminimą ne paminklais ,o SAVO pavyzdžiu ,patrijotizmą rodyt reikia ,,,,Kur šios dienos patriotai ? Tėvai ,ar esat patriotai Lietuvos ,savo vaikams ? Nes pavadinimai restoranų daugiau angliški nei lietuviški ,nuo čia reikia pradėti žiūrėt į Lietuvos ateities likimą,nes nykstam .

  Prieš 2 mėnesių
 • Nedaryk gėdos patriotas

  atsakymas į: Tikrai ... Nuoroda

  Pagal Jūsų sapaliones, tai Darius ir Girėnas buvo labai nepatriotiški. Nes kalbėjo su akcentu, vartojo Coco colą, žaidė ne lietuvišką ripką, o amerikonišką basketbolą.

  Prieš 2 mėnesių
 • Jadze Svedasu

  Nuoroda

  Aš sena nesuprantu viškai,- tai kaip šita mokytoja jaunimui patriotizmą ir pilietiškumo sampratų aiškina? Gal jai gražu, kad jaunimas sulindys į mašinas alų geria aikštelėj.
  Savo krašto ir Lietuvos istorija ben kiek besidomintys, kolhozo statytojų ir komunistų nesunaikintom smegenim žino, kad NKVD ir Letuvas okupantų koloborantai tenai suguldydavo nužūdytus laisvės gynėjų kūnus ir okupacijai pasipriešinusius nušautus žmones, net išniekintus po mirties. Apgailėtina, kaipgi šitaip mokyklos direktorės pavaduotoja nieko nežino apie savo miestelį, kuriame gyvena ir teip neatsakingai kalba unt visą rajoną, laikraštin pgarsindama?

  Prieš 2 mėnesių
 • anykstenui

  Nuoroda

  didziausia klaida buvo neatskyrus zydsaudziu ir tikru partizanu visiems pareiksti pagarba -itartinu asmenybiu ir svedasu kraste like

  Prieš 2 mėnesių
 • to

  atsakymas į: anykstenui Nuoroda

  Kodėl nereagavai į kvietimą pareikšti nuomonę ir informuoti? Primenu kvietimo pabaigą.
  "Memorialinėse lentose bus įrašyti visi Svėdasų krašto laisvės kovų dalyviai žuvę partizaninio karo metais. Stengiantis neapsirinkti rašant jų vardus, pavardęs, gimimo metus kreiptasi pagalbos į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą bet archyvinėse bylose taip pat pasitaiko klaidų, norėtųsi kad jų būtų kuo mažiau todėl prašome svėdasiečius kurie susipažins (pridedamas) su žuvusių Svėdasų krašto partizanų, bei partizanų ryšininkų sąrašu parengtu Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikės Dalios Urbonienės, pastebėjus klaidas arba radus savo tėvų, senelių ar prosenelių pavardes atsiliepti nes mums brangi bet kokia informacija apie mūsų tautos didvyrius.
  2020 birželis

  Prieš 2 mėnesių
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Nieko sau, lietuviai, kurie ištvėrė kagėbistų kankinimus, paaukojo savo šeimas, ištisas gimines, gyvybes dėl Tautos visokių laisvių ir teisių yra... "neverti" pagarbos centrinėje miestelio aikštėje !!! Visiškas numankurtėjimas ! Nuo kada tinkamas paminklas mūsų didvyriams "nugyvina" aikštes, "trukdo" sėdėti, ilsėtis??? Kur tada statyti didvyriams paminklus: maximose, alubariuose, o gal nenumelioruotose pelkėse? Ar gali gimnazijos administracijoj dirbantis asmuo su tokiom nuostatom ugdyti mokinių sveiką lietuviško patriotizmo jauseną? Atviras klausimas kiekvienam, kurio tautinė savimonė dar galutinai "neišoperuota"...

  Prieš 2 mėnesių
 • Biurokratas

  Nuoroda

  Daryti vietinių gyventojų apklausą ir baigsis turgus.

  Prieš 2 mėnesių
 • Atsakymo

  atsakymas į: Biurokratas Nuoroda

  Pilietis iš Daujočių ar Bajorų vietinis ar nebe?

  Prieš 2 mėnesių
 • fff

  Nuoroda

  Apie paminklo ištakas buvo didžiausias straipsnis - http://www.svedasai.info/out_data/ALAUSAS/2019/svedasu-varpas-648.pdf

  Prieš 2 mėnesių
 • pilietinis ir patriotinis ugdymas-(gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui)

  Nuoroda

  Tautos istoriniai paminklai taip pat vaidina svarbų vaidmenį puoselėjant patriotizmą. Stebint tuos paminklus, galima sukelti jaunimui patriotinius jausmus - didžiavimąsi savo tauta bei jos istorija.
  A. Maceina (1991) kaip labai reikšmingus paminklus išskiria paminklus tautos šviesuoliams. Jie tarsi tampa iškilių žmonių kilnių darbų siektinu pavyzdžiu.
  Norint pažinti tautinę dabartį, lemiamą vaidmenį vaidina kraštotyra. Gamtos pažinimas ir meilė prisideda prie tautos meilės. Svarbus vaidmuo kraštotyroje tenka ekskursijoms ir kelionėms. Jų metu turi būti sudarytos galimybės jaunajai kartai pažinti kraštą nuo pat savo kiemo iki visos valstybės lygmens. Tokia kraštotyra suteikia galimybę nuodugniai pažinti savo kraštą ir turi lemiamos įtaigos jaunimui tampant patriotais.
  Būtina paminėti apie kitą patriotinio auklėjimo priemonę – patriotinį veikdinimą, t.y. karinį
  jaunimo ruošimą. Tai svarbu valstybei ir jos išlikimui. Karinis auklėjimas yra auklėjimas ginti tėvynę, tai jaunosios kartos nuteikimas ir išmokymas ryžtingai bei atkakliai gelbėti tėvynę pavojaus metu.
  Dar vienas sąryšis kultūroje – tai krikščionybės ryšys su patriotizmu. Jis nėra nei nacionališkas (kaip kalba kosmopolitai), nei kosmopolitiškas (nacionalistų požiūris). Jis patriotiškas, nes reikalauja mylėti kiekvieną tautos narį ir pačią tautą, kaip myli save patį. Krikščionybėje vyksta tobula žmonijos ir tautos meilės sintezė, atremta į šventųjų bendruomenę.

  Prieš 2 mėnesių
 • Gal jau

  Nuoroda

  Užteks garbinti tuos partizanus. Ne visi jie nusipelnė tos pagarbos.

  Prieš 2 mėnesių
 • I

  atsakymas į: Gal jau Nuoroda

  Ir šaukštas deguto medų pagadina.. Buvo sąžiningų žmonių, tikrų ir garbingų.

  Prieš 2 mėnesių
 • Senjorė

  Nuoroda

  Ar pamiršo ponia, kad bendruomenė dėl jaunimo turi kultūros centro kiemelį su įrengtomis patalpomis rūsyje. Ar jos užrakintos kitiems tikslams?

  Prieš 2 mėnesių
 • S

  atsakymas į: Senjorė Nuoroda

  Susivarte ponia, ne tokisi dirbti mokykloje tose pareigose....

  Prieš 2 mėnesių