Lietuvos gyventojų genocido centro ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Anykščių rajono savivaldybe Svėdasuose, Bronės Buivydaitės aikštėje, planuoja pastatyti Svėdasų krašto partizanų atminimo įamžinimo ženklus. Anykščių rajono tarybos narys, liberalas Kęstutis Indriūnas, įvertinęs ženklų statymo projektą, ragina Svėdasų centre neįrenginėti dar vienų kapinių. Kol kas apie partizanų įamžnimo projektą mažai yra girdėję ir patys svėdasiškiai.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kokios Svėdasams reikėtų centrinės aikštės ir ką jie mano apie naują sumanymą įamžinti partizanų atminimą.

 Saulius RASALAS, Svėdasų seniūnijos seniūnas:

- Mano nuomonė šiuo klausimu yrra neutrali, aš noriu atstovauti svėdasiškių pozicijai šiuo klausimu, o kokia jų nuomonė apie tai - nežinau.
Partizanų atminimo įamžinimo Svėdasuose, B. Buivydaitės aikštėje, projektą pats gavau spalio 22 dieną. Prieš tai buvo kitoks projektas, kuris galėjo kainuoti ne 15 tūkst., o 25 tūkst. Eur.
Aš manau, kad miestelio aikštė turėtų būti gyva. pavyzdžiui, Anykščiuose, A.Baranausko aikštėje , vienu metu stovėjo ir paminklas Laisvei, ir vaikams skirtos sūpynės. Ir visi kažkaip išsiteko, nebuvo didelių emocijų.
Esu girdėjęs, kad Svėdasuose trūksta vaikų žaidimų vietų ir jos galėtų atsirasti B.Buivydaitės aikštėje.Tačiau dėl vaikų saugumo tada aikštę reikėtų aptverti.Jei tai būtų ne segmentinė tvora, viskas būtų puiku, tačiau jei tokia, vaizdas būtų kaip vandens perpumpavimo stotelės.
Kiek žinau, dėl partizanų įamžinimo Svėdasuose savivaldybė nėra gavusi atsakymo iš Lietuvos gyventojų genocido centro ir rezistencijos tyrimo centro. Manau, kad kito varianto nebus, kaip tik dėl šio projekto sušaukti išplėstinę seniūnančių sueigą ir žmonių išrinktų atstovų klausti nuomonės.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Gyventojas

  Nuoroda

  Kaip bebūtų, bet nuo vasario mėnesio iki paskutinio rajono tarybos posėdžio niekam iš savivaldybės administracijos nerūpėjo aptarti su visuomene siūlomo projekto, surengti susitikimą su architektu Svėdasuose ir pristatyti vizualizaciją kultūros centro salėje, ekrane ar makete.
  Ar tai pavyks dabar, kai atsirado suvaržymai susitikimams dėl karantino? Ar gi ką galima realiai suprasti apie paminklo projektą ir jo architektūrą iš savivaldybės skelbimo, š.m. vasario 21d.? Net gimnazijos administracija nežino, o ką kiti gyventojai gali žinoti...?

  Prieš 2 mėnesių
 • Saulius Rasalas

  atsakymas į: Gyventojas Nuoroda

  Tiems, kurie domėjosi, nusiunčiau to laiko projektą. Kaip minėta interviu, dėl didelės projekto įgyvendinimo kainos, buvo daromas naujas projektas. Naujasis projektas labai neseniai atsirado. Jau kelios savaitės vizualizacija pakabinta prie ėjimo į seniūnijos pastatą. Abejoju dėl susitikimo su projekto architektu reikalingumo.

  Prieš 2 mėnesių
 • :)

  atsakymas į: Saulius Rasalas Nuoroda

  Belieka Jūms, seniūne, administracijos ir valdančiosios koalicijos atstove, prisiimti atsakomybę už architektą ir užsakovus :). Jūs patyręs prie sunkumų, tai daugiau ar mažiau - patempsite svėdasiškių užkraunamą vežimą!

  Prieš 2 mėnesių
 • Gyventojas 2

  atsakymas į: Gyventojas Nuoroda

  Tai gali būti gimnazijos administracijos problema.

  Prieš 2 mėnesių
 • K?

  Nuoroda

  Visai neaišku iš šitų diskusijų ir pasisakymų kas įamžinomo paminklo iniciatoriai? Kas teokė prašymą ar padiūlymą LGGTC , kas iš savivaldubės kuruoja šį projektą?
  Kaip vis dėlto paisoma esamų atminomo ženklų ir paminklo autorystės teisių, jeigu leičiams paminklo ir aikštės architektūrinis išpildymas. Kodėl savivaldynės administracija slėpė nuo visuomenės projekto vizualizacijos pristatymą ir neteikė svarstymui po to kai priėmė sprendimą įgyvendinti šią iniciatyvą. Ar laukė Vyriausybės atstovo nurodymo ir pastabų?

  Prieš 2 mėnesių
 • Saulius Rasalas

  atsakymas į: K? Nuoroda

  Iniciatorius yra aprašytas straipsnyje - http://www.svedasai.info/.../2019/svedasu-varpas-648.pdf
  Mano žiniomis su šviesios atminties J.Jogėlos atstovais dėl autorystės suderinta.
  Po to, kai priėmė sprendimą įgyvendinti šią iniciatyvą, prasidėjo viešinimas.
  Jokių Vyriausybės atstovo pastabų nebuvo gauta.
  Keli ankstesni iniciatyvos viešinimo faktai pateikiami nuorodose.
  https://www.anyksciai.lt/.../svedasu-krasto.../4988
  https://www.anyksta.lt/.../68509-svedas-krasto...

  Prieš 2 mėnesių
 • K?

  atsakymas į: Saulius Rasalas Nuoroda

  Ačiū seniūnui už darbą ir paaiškinimus. Būkite atviras seniūnijos gyventojams ir visada pdėkite sužinoti administracijos sprendimus, susijusius su seniūnijos pokyčiais.
  Sveikos darbo dienos Jums!

  Prieš 2 mėnesių
 • Saulius Rasalas

  atsakymas į: K? Nuoroda

  Atsakymas -

  Prieš 2 mėnesių
 • Bus labai gyva sankryža

  Nuoroda

  prie autobusu stoties - tiek kiosku pristatė...Viename bus pilstomas alus ? Kitame rūkyta skumbrė ? Senais Tarybiniais laikais būdavo labai "gyvos vietos", - tai "Apinėlis" (parke), " "Vėjelis"(prie stadiono),..centre "Stačiamalkis" (kur dabar vaistinė)... :-)

  Prieš 2 mėnesių
 • Kai bus, tada

  atsakymas į: Bus labai gyva sankryža Nuoroda

  Bua kioskelių konkursas. Laimėk ir pardavinėk skumbrę. Tikėkis, kad negrįš vagis ir neatiduos už paramą kioskelio Ponams " Suokiau, suokiau"

  Prieš 2 mėnesių
 • Išeivis

  Nuoroda

  Pritariu klebonui ir seniūnui. Išmintingiausia, kad spręstų gyventojai. Iš diskusijų matosi, kad bendruomenės nuomonės labai priešingos. Eilinis kartas, kai statybos sukiršina žmones. Tai matėsi jau pavasarį, kai Anykšta pirmą kartą pranešė apie paminklą.

  Prieš 2 mėnesių
 • svedasui

  Nuoroda

  bet yra partizanu simoniu jaunima issprogdinusiu ir prie zydeliu saugojimo perdeto prisidejusiu

  Prieš 2 mėnesių
 • svedasas

  Nuoroda

  Keista pareigūno - seniūno pozicija. Atseit liberalas, tik čia ne politinė, o pilietinė tarnybėlė. Partizanai ir yra jaunystės, atgimimo simbolis, Laisvės medį laistė savo jaunystes krauju. O vaikams žaisti pievutis pakanka, o pliažas yra prie Alaušo

  Prieš 2 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: svedasas Nuoroda

  Seniūną muilan!

  Prieš 2 mėnesių
 • Nelabai...

  atsakymas į: Aha Nuoroda

  ne kų gausi iš to muilo. Anas tik didžiosios mėsmalės, kuri sukas Bilūno gatvėj mažas sraigtelis. Tegul seniūnas pabūna ir dirba tautai!

  Prieš 2 mėnesių
 • svedasė ilgakasė

  atsakymas į: svedasas Nuoroda

  Kam cituoti seniūno žodžius? Taip ir pasakyta, kad aikštėje nėra gera vieta vaikų žaidimo aikštelei.

  Prieš 2 mėnesių
 • Keistas žmogui

  atsakymas į: svedasas Nuoroda

  Už tvoros sulaidoti nekrikštyti kūdikiai irgi yra jaunystės simbolis. Davai žaisti ten.

  Prieš 2 mėnesių
 • Gal..?

  Nuoroda

  Kai ant kiekvieno kampo pristatyta kryžių tai nėra kvailiau.Gal supratimą reikia turėti kaip ir kur partizanams statyti paminklus.Jei jie slapstėsi bunkeriuose tai gal prie miškų tiktų jiems statyti kryžius ar kitas žymas?

  Prieš 2 mėnesių
 • Seniūne,

  Nuoroda

  ar dar dirbdamas savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju nebuvote girdėjęs, kad " Svėdasų bendruomenė" už bažnyčios prie Alaušo ežero naudoja sklypą, kuriame yra įrengę, bet neprižiūri visokių treniruoklių. Tai gal ir su ta "gyvybe "ir sūpynėmis B.Buivydaitės aikštėje tik kažkokių verslo intersų atgarsiai kimba. Gal kokiam investuotojui į pramogų verslą, šalia esančiuose pastatuose šitas atminimo įmažinimo paminklas kliūna?
  Tamsta apie paminklo įrengimą žinojote nuo pradžių, kaip tik prasidėjo bendra savivaldybės ir GC susitarimo veikla, tik nekėlėte viešos diskusijos dėl paminklo išpildymo seniūnijoje dėl to, kad administracija neiniciavo tokio veiksmo, kuris dabar pasiūlytas iš tarybos narių, svarstant finansavimo sumos patvirtinimą.

  Prieš 2 mėnesių
 • įamžinimas

  Nuoroda

  "Nuo 1995 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras vykdo ir koordinuoja rezistencinio judėjimo įamžinimą visoje Lietuvoje, taip pat inicijuoja ir skatina valstybines institucijas, visuomenines organizacijas ir suinteresuotus asmenis vykdyti įamžinimo darbus. Profesionalių menininkų sukurtais paminklais, atminimo ženklais ir atminimo lentomis yra įamžinami svarbiausi lietuvių rezistencijos 1944–1953 m. istorijos įvykiai istoriškai pagrįstose vietose."
  www.genocid.lt

  Prieš 2 mėnesių
 • Jonas

  Nuoroda

  ne laikas grūdus vėtyti, kai reikia duoną minkyti...
  Kodėl tiek tylėjote po to, kai jūsų administracija ir meras pasirašė susitarimą su Genocido centru ir jų parinktais architektais dėl įąmžinimo paminklų pastatymo Svėdasuose. Neklausėte nei bendruomenės nei kitų specialistų nuomonės ir nesitarėte.

  Prieš 2 mėnesių
 • .

  atsakymas į: Jonas Nuoroda

  Sutarties pasirašymas buvo per paskutinį tarybos posėdį. Posėdis vyko spalio pabaigoje.

  Prieš 2 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: . Nuoroda

  tik nereikia ieškoti kvailesnių už save ir mulkinti, pasislėpus po politine paklode. Ausys nulėpusios kyšo... apsigraibykit.

  Prieš 2 mėnesių
 • Eureka!

  Nuoroda
  Prieš 2 mėnesių
 • Nu

  Nuoroda

  Dabar banditai madingi ???

  Prieš 2 mėnesių
 • I

  atsakymas į: Nu Nuoroda

  O tu kas, nemaukite visų ant vieno kurpalio. Negražu.

  Prieš 2 mėnesių