Trečiadienį, spalio 28-ąją, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose tęstas buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Posėdyje klausyta Specialiųjų tyrimų tarnybos įrašų, šalys išdėstė argumentus dėl įrašų ekspertizės bei pradėtas bylos medžiagos skelbimas.

 

Pirmadienio, spalio 26-osios, posėdyje K.Tubio atstovai - advokatai Giedrius Danėlis ir Arūnas Petrauskas - paprašė teismo atlikti dviejų STT teismui pateiktų įrašų ekspertizę. Valstybės kaltinimą palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė pirmadienį teismui sakė, jog savo poziciją dėl ekspertizės pateiks trečiadienį.

Trečiadienį prokurorė pasiūlė dar kartą teisme išklausyti 2018 metų lapkričio 27 dienos STT garso įrašą, padarytą Anykščių rajono mero darbo kabinete. Šis įrašas pateiktas trimis atskirais failais ir K.Tubio atstovai abejoja, ar kaltintojams „nereikalingos“ įrašo dalys nėra iškirptos.

„Jie nėra reikšmingi baudžiamajai bylai“, - po 2018 m. lapkričio 27 dienos įrašo perklausos sakė prokurorė. Vėliau ji dėstė, jog atlikti ekspertizę nėra jokio pagrindo, o atliekant ekspertizę „bylos nagrinėjimas nusitemptų mažiausiai pusei metų, o gal ir ilgiau.“  

Advokatas G.Danėlis prokurorei sakė, kad teisme šalys įrodinėja skirtingus dalykus, todėl tai, kas nereikšminga kaltintojui, gali būti reikšminga teisiamajam. „Prokuroras įrodinėja kaltę, o gynėjai įrodinėja nekaltumą“, - dėstė G.Danėlis. O jo kolega A.Petrauskas pridūrė, kad „teismas yra įpareigotas nagrinėti tiek kaltinamuosius, tiek teisinamuosius duomenis“.

Pats kaltinamasis K.Tubis tvirtino, kad ne vienas įrašas nutrūksta ten, kur pasakyti žodžiai jam buvę palankūs, o tos dienos, kai Arvidas Pajuodis reikalavo darbo, apskritai nėra. „Įtariu, kad dalis įrodymų, kurie įrodytų mano nekaltumą, yra arba sunaikinti, arba teismui nepateikti“, - tesime sakė K.Tubis.

Sprendimą dėl įrašų ekspertizės atlikimo (arba neatlikimo) Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų teisėja Monika Benetė skelbs ketvirtadienį, spalio 29-ąją.

Plačiau – „Anykštoje“.  

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • KGB

  Nuoroda

  Nesijaudinkite, broliai, jus apgins motina Rusija.

  Prieš mėnesį
 • Nu tikrai

  Nuoroda

  tups ?

  Prieš mėnesį
 • Kol kas

  atsakymas į: Nu tikrai Nuoroda

  netūps. Gaus didelę baudą, gal dar laisvės apribojimą arba lygtinai. O štai, kai vėl prisidirbs jau būdamas teistas ir kai išlįs dar kai kas, štai tada ir tūps.

  Prieš mėnesį
 • kokie

  Nuoroda

  visi išmintingi. O ar nepagalvojat, kad ir (komentatorių) bet kuris jūs galite atsidurti Tubio vietoje (ne dėl kyšio ėmimo, nors dar labai abejojama), o maža kas gyvenime... ir negalėsit įrodyti savo nekaltumo, nes prokurorai ar kiti teisėsaugos organai nepateiks visos medžagos. Neskubėkit teisti... Jei esate tokie šventi, tai turėtumėte norėti sužinoti viską, išklausyti visas puses...

  Prieš mėnesį
 • Dažnai vagiu

  atsakymas į: kokie Nuoroda

  Nesu šventas, tokia mano profesija - vagiu tik pavalgyti sau ir savo vaikams, nu niekas manes už tai nesodina ir antrankiu nededa ! Neturiu nieko blogo padaręs, už ką mane Dievas gali nubausti !

  Prieš mėnesį
 • Malda

  atsakymas į: Dažnai vagiu Nuoroda

  Dievo nėra. Tubis atsisakė Dievo ir prisiekė kaip ateistas. Po to su tikybos mokytoja Nefiene sėdo į vieną frakciją ir gyvena tarp mūsų. Amen.

  Prieš mėnesį
 • tokie

  atsakymas į: kokie Nuoroda

  Taip Kęstuti tikrai tep. O atsidurti tavo vietoje bet kuris negali, čia jau nereikia vartyti.

  Prieš mėnesį
 • suprantama

  Nuoroda

  Nepavyko patekti prie Seimo lovio, dabar vilkins procesą.

  Prieš mėnesį
 • ''

  atsakymas į: suprantama Nuoroda

  Iš karto buvo aišku, kad į seimą ėjo tik tam, KAD NESĖSTŲ

  Prieš mėnesį
 • Kazys

  Nuoroda

  Paklauskite Pravieniškėse sėdinčių, ar jie kalti. Nė vienas nepasakys, kad taip, kaltas.

  Prieš mėnesį
 • Mes nekalti

  atsakymas į: Kazys Nuoroda

  sistema kalta :-)

  Prieš mėnesį