Anykščių menų centro direktorius Tomas Tuskenis prašo Anykščių rajono tarybos  didinti mokestį už Anykščių šv.Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės lankymą.


"Bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelės aptarnavimas ir įranga reikalauja vis daugiau žmogiškųjų ir finansinių resursų – lankytojai  gali ne tik užlipti į bokšto apžvalgos aikštelę bei apžvelgti Anykščių panoramą, bet aplankyti pačią bažnyčią ir šventorių, susipažinti su šimtametės bažnyčios istorija, jos meno kūriniais. Išsiplėtus ekspozicinei erdvei ir veiklų pasiūlai prašoma didinti suaugusių lankytojų bilieto kainą 0,50 centų", - rašoma sprendimo projekte.
Šiuo metu pakilti į bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę kainuoja 1 Eur.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Svečias

  Nuoroda

  Didinant mokestį pažeidžiamos jautriausios žmonių grupės - tie, kurie ir taip jau viską sau riboja
  Deja, ta grupė dažniausiai ir yra ta, lankanti Dievo šventovę
  Ar nėra kokios galimybės klebonui prisidėti prie to? Gal savivaldybė?
  Gal koks projektas taisytų padėtį ?

  Prieš mėnesį
 • Tikintis

  Nuoroda

  Bažnyčia - vieta susikaupimui,maldai ir vieta ViSIEMS prieinama ,o ne susimokejus ! Klebone ,esat protingas ,neleisk tokioms nesamonems.Nes gali būt taip,kad reikes jums primoket ,kad zmogus užsuktu bažnyčion .

  Prieš mėnesį
 • Gal Devulis nesupyks

  Nuoroda

  jeigu turistams užlipti bokštan 3 €, Anykštėnams (su "miesto" kortele) 0,01 €...?
  Nu bet į bažnyčią mokamas įėjimas ? - bijokit Dievo ! Kas ten per "velnių pragaro irštva" toj savivaldybėj ? Baisu net pagalvot - mokestis už šv.paveikslų pažiūrėjimą ? Žmonės, bažnyčia jums ne AKC scena, ant kurios vienas pensininkas, pretendentas į Seimo narius nusišnekėjo - "pastatys jis upės amfibija ant bėgių "siauruko" muziejuje ir ims pinigus už pažiūrėjimą..." :-)
  Nedarykite gėdos prieš visą pasaulį !

  Prieš mėnesį
 • Mazuliuk

  atsakymas į: Gal Devulis nesupyks Nuoroda

  Jau girtas? Pakentėk.

  Prieš mėnesį
 • Gėrimas jau nebepadeda

  atsakymas į: Mazuliuk Nuoroda

  belieka tik "nusišauti su durų rankena", kai tokie dalykai dedasi ?

  Prieš mėnesį
 • Donaldui

  Nuoroda

  Po kiek kainuoja pas tave kapų žvakės?

  Prieš mėnesį
 • U

  atsakymas į: Donaldui Nuoroda

  Tai paklausk, ką čia dabar isidirbineji,piemens lygio pastovūs komentarai..

  Prieš mėnesį
 • Viešpati Jėzau atleisk...

  Nuoroda

  ..., skaitau ir savo akimis netikiu ...Nuo kada už bažnyčios ir šventoriaus apžiūrą imamas mokestis ? Tarytum rajono valdininkams priklausomas turtas, už kurį biudžetinė įstaiga pinigus rinks ? Belieka laukti to, kad už Šv. Mišių aukojimą jau ne į parapijos sąskaitą piniginę auką pervesti, o rajono savivaldybės Sakralinio meno centrui ? Net prie Sovietinės Tarybų valdžios taip nebuvo, o dabar kas darosi su rajono valdžios godumu ?

  Robertai, naikink (taisyk) straipsnį...Pamatytu Popiežius - vai, vai,...Tarptautinis skandalas garantuotas.

  Prieš mėnesį
 • Kokia gėda

  Nuoroda

  Išsiplėtus ekspozicinei erdvei ir veiklų pasiūlai prašoma didinti suaugusių lankytojų bilieto kainą 50 centų, už tai lankytojai galės aplankyti pačią bažnyčią ir šventorių, susipažinti su šimtametės bažnyčios istorija, jos meno kūriniais. ?
  "Viešpatie atleisk jiems - jie nebežino ką daro.."
  Lk 23,34

  Prieš mėnesį
 • Ot beraščiai

  Nuoroda

  0,50 centų? Ta prasme, pusė cento?

  Prieš mėnesį
 • Pasaulio pabaiga ateina

  Nuoroda

  Už įėjimą į bažnyčią rajono savivaldybė ims mokestį ? Kad tik Romos Popiežius nesužinotų ! Infarktą gautų !

  Prieš mėnesį
 • Bažnyčios turtas tai baznycia turi ir gauti visą pelną, kodel tas Angelų muziejus dalį paima, nesąmonė tikra... Klebone, galvokite apie tai....

  Prieš mėnesį
 • Parapijietė

  atsakymas į: K Nuoroda

  Deja, klebonas nėra rajono tarybos narys, o savivaldybės indėlis į bokšto apžvalgos aikštelės įrengimą už ES lėšas jau pagal terminus galimai yra išnaudotas. Taigi savivaldybės įstaigos pasiūlymas rajono tarybos nariams dėl kainų didinimo už bažnyčios turtų rodymą Menų centro lankytojams turėtų būti derinamas ir su parapijos vadovu.
  Ar tai buvo padaryta?

  Prieš mėnesį
 • Replika

  Nuoroda

  Bažnyčia ir šventorių aplankyti galima nebūtinai su savivaldybės biudžetinės įstaigos parduodamu bilietu. Yra daug kitų galimybių ir pasiūlymų. Kam mokėti tiems, kurie neprisideda prie bažnyčios meno kūrinių ir kitų vertybių išlaikymo. Taigi kelkite ponai išrinktieji kainas kaip ir rankas per nuotolinius posėdžius 'dirbdami" -su lengva kava ar kokio kokteilio taure ar telefono aparatu prie ausies ... :)

  Prieš mėnesį
 • Vienas

  Nuoroda

  Euras ir per daug, reikia valdymą perduoti kunigui

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone rajono tarybos politikai turėtų pasižiūrėti platesniu kampu ir pasiūlyti savivaldybės administracijai parengti sprendimų galimybes dėl biudžetinės įstaigos reorganizacijos, kurios veikla dubliuojasi su kitomis savivaldybės įstaigomis ir taip mažinti valstybės ir savuvaldybės lėšomis išlaikomo įstaigos valdymo aparato kaštus. Taip pat, atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimą dėl viešų paslaugų perdavimo nevyriausybinėms organizacijoms įsipareigojimo vykdymą, iįvertinti galimybes bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis, tirinčiomis veiklos patirties ir organuzacinių išteklių ne iš biudžeto lėšų.
  Gražaus sekmadienio!

  Prieš mėnesį
 • Doncei,

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  tu Juozui pavydi ar keršiji? Mokykis, domėkis, tobulėk ir ,galbūt, pasieksi Juozo lygio

  Prieš mėnesį
 • kažkas anksčiau pasakė ?

  atsakymas į: Doncei, Nuoroda

  "... kažkoks Juozas Donaldas iš žvakių fabriko ?.." :-)

  Prieš mėnesį
 • Ats.

  atsakymas į: Doncei, Nuoroda

  Galimai dėl savo siauro požiūrio paniojate komentarus ir asmenis. Ne kiekvienas Juozas turi būti jūsų "Donce" ir ne kiekvienam Juozui reika kažką siekti iki kito Juozapo lygio.
  Dėkoju už pastangas suprasti.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  tai normalu iki 1.5euro butu. Kaip verslinkai kurie nieko nesumoka mokesciu o surenka didziulius pinigus nuverstiem namam.. kelkite

  Prieš mėnesį
 • Parapijietė

  atsakymas į: Anykštėnas Nuoroda

  kokia nuo surenkamų lėšų dalis būtų pervedama parapijai už bažnyčios išlaikymą, aptarnavimą, teritorijos priežiūrą? Ar čia ant kitų žmonių suaukoto darbo ir lėšų nori biudžetininkai sėdėti ir algas pasidisinti?

  Prieš mėnesį
 • Emiliute

  Nuoroda

  nera toks brangus tas mokejimas ,vatik kad senesnius zmones kad kas uz parankes pajemi padetu uzlipt ,tai butu gerai.

  Prieš mėnesį
 • tai kiek

  Nuoroda

  mes anykstenai ,sumokejom uz statyba ,anykstenams dykai turi buti ,juk tik musu pin igais state ,baznycia pinigais ir cia reikalaujantis neprisidejo ,tik mokek po kelis kartus geda

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  atsakymas į: tai kiek Nuoroda

  Reikalaukit iš rajono valdžios, kad įvestų Anykštėno kortelę, tada bus lengva diferencijuoti kainas. O šiaip pritariu kainos padidinimui iki 2 eurų turistams.

  Prieš mėnesį
 • Zirzeklis

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Reikalaukit iš " kortelinio" Juozo ir jo anykštėnų kompanijonų, kad atiduotų bažnyčiai pinigus, kuriuos aukotojai suaukojo ''Auksinių durų'' projekto kuratoriui. Kodėl lėšos, kurios buvo renkamos bažnyčios tikslams dėl bažnyčios puošimo naudojamos surinkusiųjų sprendimu, o ne aukotojų valia?
  "Esame kūrybiniame organizaciniame šoke ir nežinome, ką daryti", – teigė Juozas Ratautas, projekto koordinatorius 2017m

  Prieš mėnesį
 • Aisku

  atsakymas į: Zirzeklis Nuoroda

  Šokas nepraeina.

  Prieš mėnesį
 • Davatka

  Nuoroda

  Nuo kada bažnyčia ir šventorius perėjo į valdžios priklausomą turtą, už kurį kažkokia biudžetinė įstaiga pinigus renka. Gal ir už šventų Mišių aukojimą jau ne į parapijos sąskaitą piniginę auką pervesti ,o kokio nors savivaldybės sukurto cetro kasą reikia mokėti? Net prie sovietinės valdžios taip nebūvo, o dabar kas daros su veikėjų godumu?

  Prieš mėnesį