Bendruomenės pirmininkė Nijolė Pranckevičienė (kairėje) ir Simona Žudienė.


Spalio 17 dieną, šeštadienį, Ažuožeriuose vyko vaikų žaidimų aikštelės „Nerūpestinga vaikystė“ atidarymo šventė.
Mažieji smagiai leido laiką, mėgaudamiesi smagia personažų – peliukų Mikio ir Minės – draugija, tapyba ant veidukų, čia pat pučiamais ir lankstomais balionais, leidžiamais muilo burbulais, o svarbiausia – žaidimais naujoje aikštelėje, išpuoštoje balionais.

 

Už visų projektų įgyvendinimą reikia dėkoti Ažuožerių bendruomenės pirmininkei Nijolei Pranckevičienei.
„Parašyti septyni projektai. Vaikų žaidimų aikštelei, kurią pavadinome „Nerūpestinga vaikystė“, gavome 2000 eurų finansavimą, nors darbų sąmata siekė net 8200 eurų. Darbavosi ne vieno vaiko tėveliai, talkininkavo ir seneliai, ir tie bendruomenės nariai, kurių nei vaikai, nei anūkai šia aikštele gal net ir nesinaudos. Kas su savo technika nukasė derlingą žemės sluoksnį, kas išvežė tą žemę, kas suarė aplink aikštelę, kad būtų pasodinta gyvatvorė, kas net ir tris mašinas aikštelei skirtos skaldos kastuvais paskleidė, išlygino po visą aikštelės teritoriją, kas įrenginius sumontavo, suoliuką įcementavo... Tai išlaidos, kurias finansavo arba aukojo bendruomenės nariai, ir už tai jiems nuoširdžiai ačiū“, – kalbėjo N. Pranckevičienė.
N. Pranckevičienė dirba Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiąja specialiste. Ažuožeriuose moteris gyvena dar tik ketverius metus.
„Visko buvo, kartais rankos nusvyra, bet kai tik sulaukiu nors mažiausio palaikymo, vėl einu į priekį. Žmonės,  senokai nebuvę Ažuožeriuose, susitinka ir sako: „Grįžau iš Norvegijos, stebiuosi, kaip išgražėję, kaip pasikeitę Ažuožeriai, kiek visko čia atsiradę! Na, tada ir galvoji – juk savo laisvu laiku dirbai, stengeisi, ir žmonės tuo džiaugiasi.  Mat tiek ir tenorėjau... O dar, kai ant treniruoklių pamatai senjorus ir vaikus, na, mintys taip ir sukasi - „ką čia dar?“ Užuot tiesiog buvę, vaikai dabar turi kur leisti laisvalaikį – širdis džiaugiasi. Aš gi švietimo sferos žmogus, tai kai pristatymo metu dviejų mokinukių mokytojos negalėjo atitraukti akių nuo edukacinio objekto rašytojo tėviškėje, tai tuoj susidėliojo mintys dėl naujo projekto – įrengti integruotą lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos lauko klasę. Bet čia svajonės... Mūsų bibliotekininkė Daiva Varabliauskienė įsipareigojo atvykstantiems turistams vesti ekskursijas. Pasikvietėme rajono Turizmo ir verslo informacijos centro žmones, išpasakojome abi su Daiva mūsų nuotaikas, lūkesčius, ir dabar štai – ekskursija po ekskursijos! O Daiva kiekvienąkart vis kažką naujo sugalvoja. Štai Vilniaus A. Vienuolio mokyklos ekskursijos dalyviai rašytojo tėviškėje pasodino savo šermukšnį su lentele. Galvojame tęsti tokią tradiciją“, – atviravo moteris, pagal išsilavinimą ne tik pedagogė, bet ir medikė.

Jaunos šeimos persikelia į Ažuožerius

Viena iš šventėje sutiktų mamų pasakojo:„Turėti šalia namų vaikų žaidimų aikštelę – labai šaunu. Ažuožeriuose aktyvus Moterų klubas, vaikus į Anykščių mokyklas veža geltonasis autobusiukas, tad tikrai neturim kuo skųstis.“
 „Yra grįžtančių. Bendruomenėje atsiranda anksčiau niekada nebuvusių iniciatyvų. Pavyzdžiui, galiu paminėti bendruomenės narę Danguolę Rutavičiūtę, kuri neseniai bendruomenei padovanojo stalo teniso stalą beveik už 300 eurų. Verslininkai J. Petraitis, R. Juodelis ir J. Janišius skyrė lėšų nupirkti dekoracijoms – raudoną, geltoną ir žalią obuolius ant apšvietimo stulpų. Labai džiaugiamės tokiomis iniciatyvomis“, – pasakojo Nijolė Pranckevičienė.
 „Labiausiai esu dėkinga Simonai ir Vaidotui Žudžiams, Jovitai ir Aleksandrui Stepanovams, rašant projektus prisidėjusioms Svetai Vitkienei ir Dovilei Kvieskienei bei tiems, kas patys atėjo padirbėti, ir tiems, kurie atėjo kviečiami. Kaip aš juokauju, ir net nejuokauju, o tikrai žinau, kad savo vaikams net kokį porą kartų mamos košės neišvirė, nes darbavosi aikštelėje su dažais ir teptukais rankose“, – šypsojosi bendruomenės pirmininkė N. Pranckevičienė.

Šalia treniruoklių – Kneipo takas

Ažuožeriuose įrengtas Kneipo takas – nemokama, sveikatingumo metodais pagrįsta procedūra. Gryname ore įrengtu takeliu visi norintys eina basomis kojomis, take kas pusantro metro yra paklota vis kitokia paviršiaus danga.
„Tai ir smagus pasivaikščiojimas, ir grūdinimasis, pėdų masažas, gerinantis kraujotaką. XIX a. vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas nustatė pėdų masažų naudą stresui mažinti, darbingumui didinti ir sukūrė tam tikrą metodiką, kurią dabar, įsirengę šį taką, ir galėsime patys išbandyti bei svečiams pasiūlyti“, – pasakojo N. Pranckevičienė.

Daug norinčių, bet apribojo nurodytas vietų skaičius

Šį rudenį Ažuožeriuose vyksta nemokama stovyka mokyklinio amžiaus vaikams. Čia dalyvauja ne tik ažuožeriečiai, bet ir aplinkinių vietų vaikučiai.
„Jau antrą registracijos dieną kai kuriems skambinusiems teko konstatuoti: „Labai gaila, bet jau daug užsiregistravusių, nebegalime daugiau priimti“. Pagal parašyto projekto taisykles dalyvauti gali 20 vaikų, tačiau jau į tris programas vis vyko tai 21, tai 22 vaikai. Jei būčiau žinojusi, kad bus tiek daug norinčių, būčiau rašiusi didesniam vaikų skaičiui. Pagal šį projektą numatytos penkios sveikatą stiprinančios veiklos, trys edukacinės programos“,- kalbėjo Nijolė Pranckevičienė.
Mokyklinukai kartu su savanorėmis ir mokytoja apsilankė Labirintų parke, buvo dienos stovykloje Jonavos rajone, kur draugavo su Sibiro haskiais, tyrinėjo dangaus paslaptis kartu su astronomu Šmukštaru.Numatyti apsilankymai Anykščių baseine „Bangenis“ su mankšta vandenyje,  edukacija Niūronyse.

Antano Vienuolio takais

Rugsėjo mėnesį bendruomenė įgyvendino projektą „Edukacija rašytojo Antano Vienuolio tėviškėje“. Projektui  8617 eurų skyrė Maxima LT, 2000 eurų – Anykščių rajono savivaldybė. Atnaujinta A. Vienuolio-Žukausko sodybvietė ir šalia esantis parkas, įrengtas informacinis stendas, edukacinis objektas. Tiek stende, tiek edukaciniam objekte yra net 6 QR kodai.
 „A. Vienuolio tėviškė dabar yra išgražėjusi. Prikelta naujam gyvenimui Alenos kūdra, apie kurią dalis ažuožeriečių jau net buvo pamiršę.“, – kalbėjo N. Pranckevičienė.

Lina Dapkienė

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.