Šalies savivaldybės pagal sergamumą koronavirusu (COVID-19) bus skirstomos į tris grupes, atsidūrus raudonojoje zonoje bus įvedamas karantinas, nusprendė Vyriausybė.

 Ministrų kabinetas trečiadienį per pasitarimą patvirtino kriterijus, pagal kuriuos tiek užsienio valstybės, tiek savivaldybės šalies viduje suskirstytos į žalios, geltonos ir raudonos zonos grupes.

„Paveiktų savivaldybių sąrašas būtų skelbiamas kiekvieną penktadienį, įsigaliotų pirmadienį. Karantino režimas būtų skelbiamas, kai savivaldybė priskiriama raudonai grupei“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Analogiški kriterijai galiotų tiek įtraukiant užsienio valstybes į paveiktų šalių sąrašą, tiek šalies viduje.

„Siūlytumėme ne tik nustatyti tuos pačius kriterijus kaip siūlo Europos Taryba, bet juos panaudoti vertinant situaciją regioniniu mastu“, – teigė ministras.

„Žaliai šalių grupei būtų priskiriamos šalys, kur sergamumas būtų mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites ir teigiamų tyrimų dalis mažiau nei 4 procentai. Geltonai būtų priskiriamos šalys, kur sergamumas būtų mažiau nei 50 atvejų ir teigiamų tyrimų dalis 4 ir daugiau proc., arba sergamumas nuo 25 iki 150 atvejų ir teigiamų tyrimų dalis mažiau nei 4 procentų“, – kriterijus pristatė ministras.

Trečiai, raudonai šalių grupei, būtų priskiriamos tos šalys, kuriose sergamumas COVID-19 siektų 50 ir daugiau atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų dalis sudarytų 4 proc. ir daugiau, arba sergamumas būtų daugiau nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastariąsas dvi savaites.

Pilkajai zonai būtų priskiriamos valstybės, kurių skelbiamų duomenų nepakanka šiems kriterijams įvertinti arba atliekamų tyrimų skaičius yra santykinai mažas, šalių sąrašas būtų skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigaliotų pirmadienį.

Kaip pažymėjo A. Veryga, savivaldybėse galiotų analogiški kriterijai tik būtų nustatomas papildomas – nustatyta ne mažiau kaip dešimt koronaviruso atvejų per savaitę.

„Vienas iš papildomų kriterijų, kuris įvedamas vertinant savivaldybes, kad į raudoną savivaldybių grupę patektų tos, kurios atitinka šalių kriterijus, tik savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip dešimt atvejų per savaitę, nes mažoms savivaldybėms labai mažas atvejų skaičius gali duoti netinkamą situacijos vertinimą (...). Karantino režimas būtų skelbiamas, kai savivaldybė priskiriama raudonai grupei“, – teigė ministras.

Anksčiau A. Veryga teigė, kad suskirsčius savivaldybes į zonas, žaliajai nebūtų taikomi jokie ribojimai, geltonojoje esančioms savivaldybėms būtų teikiamos individualios rekomendacijos. Raudonojoje zonoje būtų rekomenduojama riboti renginius, organizuoti nuotolinį darbą ir ugdymą, peržiūrėti sveikatos priežiūros paslaugas, riboti žmonių srautus prekybos vietose, įvesti reikalavimą visur dėvėti kaukes, taip pat apsispręsti dėl lokalaus karantino skelbimo.

BNS

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Jeigu nenorite išmirti, balsuokim prieš mengele pravardžiuojamą Veryyygą, Karbauskį, jo pavaduotoją Tomaševskio bičiulį Tomilyną

  Prieš mėnesį
 • Partijos

  Nuoroda

  zonas dalinasi ? :-)

  Prieš mėnesį
 • Nu matot kokie cirkai vyksta

  Nuoroda

  kaip pribalsuojat visokiu pensininku krepšininku. Spalvas jie sužymėjo, atrodo nieks ir nebevažiuos čia tu stebuklingu kukurūzų laukų žiūrėti ? Taigi uždrauskit lankymus tokiose vietose, užsirakinkit , ar lauksite kol rajona nudažys mėlynai ?

  Prieš mėnesį
 • prieko dasigyvenom

  Nuoroda

  per 30 metu beprociu valdomoj lietuvelej,ar tokios laisves ir demokratijos norejom ,ne gydo o skaiciuoja kiek serga ,nors ir to tiksliai nezino ,nieko konservatoriai nesiskiria nuo caronos viruso ,tai dar baisesnis ,matem

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Gerai, kad prieš rinkimus pasimatė, kad Valstiečiai nesugeba kovoti su korona virusu. Reik balsuoti už kitas partijas, tik ne už valstiečius.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu

  Nuoroda

  Bet kas iš to? Uždraust reikia įvažiavimą iš tų raudonų ir geltonų plotų. Kas kad dar žaliuojam - tuoj ,,gerbiami" turistai užneš ir čia, juk nevaldomi čia ciūgais šliaužo....

  Prieš mėnesį
 • Turistų miestui vėl pasiseks

  Nuoroda

  Užsikrėtę juk negyvena mieste, o tik "registruoti" dėl kompensacijų ? Kaži ar nesusipainios patys registravimo-deklaravimo pinklėse ? Gal nebus painiavos registruojantis kavinėse pavalgyt atvažiavus iš kito miesto ? :-) Gal dar mėlynos spalvos reikėtų ?

  Prieš mėnesį
 • Melyna spalva butina

  atsakymas į: Turistų miestui vėl pasiseks Nuoroda

  Mėlyna žymetu tas ligonines, kuriose nebeliko laisvų lovų. Pažiurejei žemėlapin - rajonas melynas, imi pripučiamą čiužinį ir leki ligoninen ?

  Prieš mėnesį