Anykščių rajono savivaldybė susirūpino miesto autobusų stotimi, kurią iki 2039 metų yra išnuomojusi UAB „Autovelda“. Savivaldybės vadovai nuomininkui priekaištauja, kad autobusų stotis yra apleista, netvarkoma, todėl gadina miesto veidą. Nuomininkui taip pat pasiūlyta autobusų stotį perduoti Anykščių rajono savivaldybės žinion.
„Anykšta“ pašnekovų teiravosi, kaip, jų akimis, šiandien atrodo miesto autobusų stotis, bei klausė, kokiais keliais reikėtų spręsti jos sutvarkymo klausimą.

 Rimantas VANAGAS, rašytojas, gyvenantis Žvejų gatvėje, šalia autobusų stoties:

- Atsimenu tuos laikus, kai dalyvavau šventėje, kuomet buvo atidaroma suremontuota miesto autobusų stotis. Tada mums atrodė, kad ji sutvarkyta moderniai. Tai buvo prieš kokius 15 metų. Tada, pamenu, sakiau: „Kaip gražiai sutvarkyta šita vieta ir tai galbūt pavyzdys toliau gerinti mūsų aplinką“, turėdamas galvoje Žvejų gatvę.
Dabar miesto stotis nebeatitinka šių dienų reikalavimų. Ji kukli. Matau, kaip kiekvieną dieną į ją įvažiuoja ir išvažiuoja autobusai. Ten baisiai nepatogu, vairuotojai turi daryti staigius posūkius, jie trukdo eismui.
Mano supratimu, autobusų stotis Anykščiuose yra ne vietoje.Kituose miestuose autobusų stotys būna kažkur miestų pakraščiuose.
Manau, kad dabartinėje vietoje neverta statyti naujos autobusų stoties.Girdėjau, kad šioje vietoje siūloma statyti prekybos centrą.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Stotis

  Nuoroda

  Stotis miesto pakrašty? Nesamones rašo. Visur stotys būna miesto centre, kad keleiviai galėtų pasiekti reikiamus objektus.

  Prieš mėnesį
 • Cekava Zosė

  Nuoroda

  Tai kas toliau bus? Ar valstietis, jaučių augintojas parduos savivaldybei sklypą pakrašty miesto dėl naujas staties statybos ar paleis "vyžotiesiems" rajono gyventojams jaučių traukiamą kinkobusą nuo miesto pakraščio iki centro?
  Ar rašytojas sukurs esę apie XXIa keleivinį transportą "lėtame mieste" su jaučių kinkiniais?

  Prieš mėnesį
 • Anykštenas

  Nuoroda

  Ne atvykęs ,o tevai ,seneliai ,ir pro seneliai gyvenę ,,taigi ,Kaip anykštenas esu prieš visokius prekybos centrus,stoties vietoje.Visi pripratę daug metu,ir nereikia keisti vietos,Reikia tik sutvarkyti normaliai.O atvykeliai iš kitu pakampiu bando miesteli darkyti ,uztenka ka padare su miesto Sodu ( Taip vadinom ) .Buvo takeliai ,dideles liepos ,suaugę medziai ,suolai .....o veliau ir fontanelis atsirado ..bet kazkam isireike slidininko .Darkyt sugeba atvykeliai ,o senieji neturim balso ,nustumti šonan .

  Prieš mėnesį
 • Gyventojas

  Nuoroda

  Virš 50 metu prisimenu,stotis buvo visada čia .Kam kur po velniu iškelt ? Pora autobusu užsuka ,vietos sočiai ,o del nepatogumo ,kur RV mini ,uztektu patvarkyti ir problemos ner .O pinigus metyti naujai ,ar esam tokie turtingi ? Užtenka ir taip sukilo visos kainos ..

  Prieš mėnesį
 • R.Vanagas

  Nuoroda

  Ar tamstos pablūdot, ar neturit ką veikti:)?
  Pirmąkart atsiliepiau į komentarus - ir še tau...
  Būkit ramūs, ne aš pastačiau autobusų stotį, ne aš ir nugriausiu. Man tik atrodo, kad dabar ji atrodo atgyvenusi ir kelia pavojų eismui. Tikiuosi, jog bet koks - būsimas ar esamas - statinys su visa aplinkine teritorija ateityje bus geriau suprojektuotas nei dabar. Kas kada nors sėdėjo už automobilio vairo, tas mane supras.
  Be to... Žinoma, kad žemė tokioje patogioje vietoje labai brangi, tik ar ji duoda miestui tiek naudos, kiek galėtų duoti?
  Ir dar. Laikas, matyt, anykštėnams pratintis, kad kurortiniame miestelyje (įgyvendiname projektą "Lėtas miestas") vis daugiau kur reikėtų - o tai juk labai naudinga ir sveika! - vaikščioti pėstute. Dabar gi vienas norėtų, kad jį autobusu nuvežtų iki turgaus, kitas - iki bažnyčios, trečias - iki polikllinikos. Nors atstumai dažnai matuojami vos keliais šimtais žingsnių. Baikim bajerius - ir miklinkim kojas! Nieko gera, kai tokiame populiariame miestelyje, ypač centre, vis mažiau gryno oro.

  Prieš mėnesį
 • Deja,

  atsakymas į: R.Vanagas Nuoroda

  nuskendusių gyventoju rajone, atvykstančių su būtinais reikalais ( į gyd.istaigas, valdžios institucijas)keleivių kojelės jau labai ne paklusnios. Jau ir iš šios stoties priversti taxi samdytis...

  Prieš mėnesį
 • Atsiprasau

  atsakymas į: Deja, Nuoroda

  t.b. nusenusiu (korektorius pataisė savaip ☹️)

  Prieš mėnesį
 • Atsiprasau

  atsakymas į: Deja, Nuoroda

  t.b. nusenusiu

  Prieš mėnesį
 • Karolina

  atsakymas į: R.Vanagas Nuoroda

  Jeigu rūpi - reiškia, pablūdau?..
  Tai vat ir klausimas, kas būtent duotų miestui daugiau naudos? Prekybos centras duos daugiau naudos prekybos centro savininkams, o ne miestui.
  Jei niekur važiuoti nereikia, viskas kojom pasiekiama - kam Jums tada išvis automobilis? :) Kiek % anykštėnų gyvena tokiu atstumu kaip Jūs nuo išvardintų objektų? Ką reikės daryti rajono gyventojams, kuriems reikia pasiekti polikliniką? Suprantama, judėti ir rūpintis sveikata reikia, na bet būkim bent kiek realistai ir empatiški - užtektinai žmonių, kuriems tai per sunku.
  Ar neturiu ką veikt? Turiu. Bet kaip sakiau - man rūpi. Tik mano nuomonės Anykšta (anei savivaldybė) neklausė ir neklaus. Jūsiškės paklausė. Aš manau, kad Jūsų išsakyta nuomonė kiek trumparegiška, nėra vizijos, nėra įvairiapusio pasvėrimo. Galbūt telefonu per sunku išsamiai nupasakoti, galbūt netgi reikia pagalvoti, ką sakyti. Suprantama. Viskas tvarkoj ir nereik čia tų "še tau".
  Tikriausiai, kad pats stoties negriausit, bet Jūs esat gerbiamas ir žinomas žmogus ir Jūsų nuomonė svarbi, juolab publikuojama.

  Prieš mėnesį
 • Paskaiciuokit ponas

  Nuoroda

  Kiek per diena isvaziuoja autobusu? Dabar visi turi mašinas ,tai ne prieš 40 metu ,kai visivaźinejo autobusais. O su krautuve ,turesit ponas didesni o triukšmo ir ne iki 18 Val ,o iki 24 Val .

  Prieš mėnesį
 • P.Vanagui

  Nuoroda

  Tai gal lengviau ir PIGIAU sureguliuot sankryželę,negu STATYT nauja stotį ? Kaip jums atrodo ??

  Prieš mėnesį
 • Nuomonė

  atsakymas į: P.Vanagui Nuoroda

  Kad valdo žiniasklaidą, tas valdo liaudį :).
  Svarbu įtikinimas!

  Prieš mėnesį
 • Vanagui

  Nuoroda

  Gerbiu Jus ,Kaip rasytoja ,bet dovanokit,nesutinku su pasiulymu iskelt Autostotiį .Ner didelis judejimas,ner daug autobusu ,taigi patvarkyti stoti ir bus gerai .Reikia ūkiškumo ,o ne švaistyt lešas ten kur ner būtina ! Sovietiniu laiku buvo daug judejimo ,o dabar ,pora autobuseliu pravažiuija ,taigi nesvaikit apie naujas statybas ! Tvarkykit šaligatvius,suoliukus ,kapinese tulikus pastatykit ,bus nauda didesne ! Apšvieskit gatves ,bus nauda žmonems ,o ne kažkam kišenen ! Ner už ka pirkt ,Gana norfu ir maximkiu !

  Prieš mėnesį
 • Karolina - R. Vanagui

  Nuoroda

  Bet juk saugumo problemas galima išspręsti ir mažiau investicijų/išlaidų reikalaujančiais būdais - prie autobusų išvažiavimo galima pastatyti STOP ženklą iš abiejų ar net šviesoforą, kuris reguliuotų eismą pagal tai, ar yra išvažiuojantis autobusas, galų gale, galima sukeisti įvažiavimą ir išvažiavimą vietomis. Dėl pėsčiųjų perėjos - ar neužtektų ją pora metrų patraukti, kad įsukęs automobilis turėtų vietos sustoti priešais?

  Antras didelis klausimas yra: kas turėtų atsirasti vietoj stoties? Prekybcentris, parkas, ofisas, daugiabutis, maitinomo įstaiga, gyvenamieji namai, muziejus?.. Ar tai bus representatyvu "miesto centrui"? Siūloma statyti prekybos centrą - autobusų stotis viena, prekybos centrų pilna. Kam jis dar vienas? Koks bus vaizdas žiūrint nuo bažnyčios pusės, nuo Vienuolio namo? Ar prekybos centro pasiūlymas tiesiog "patogus" - kažkas kitas pasirūpins vystymu ir pinigais? Ir ar čia tikrai geras argumentas "miesto centrui"?

  Trečias klausimas: tai kaip vis tik yra su ta pasirašyta sutartimi? Kiek priežiūros teritorijai turėtų užtikrinti Autovelda? Ir kokios galimybės sutartį nutraukti pirma laiko? Suprantu, kad temą inicijavo Anykšta, o ne Jūs, bet klausimas ne mažiai svarbus.

  Prieš mėnesį
 • anykstietis

  Nuoroda

  paaiskinkik kaip 5-6val nueit i stoti rudeni kai iki siois stoties baisu ateit o dar sumastykim-tiesiog isnaudot erdves o kam ta budele senoje stotyje ant isvaziavimo kampo?

  Prieš mėnesį
 • Niekam

  Nuoroda

  Čia toi stotis nereikalinga

  Prieš mėnesį
 • Autobusu stotis

  Nuoroda

  tik futbolo stadione, gale miesto... Juk modernus stadionas prie Biliūno mokyklos, nors šiaip tai abu stadionai tušti, kam jie reikalingi, jei jaunimui mieste nėra darbo ir reikia emigruoti, koks noras tuščiu pilvu tam stadione žaisti...?
  Aš visai nesuprantu kam reikalinga pirkti daiktą, kurį pakišate dešimtmečiams namie po lova ?

  Prieš mėnesį
 • O prekybos centras kaip. Tai bus ramu. Mašinų nebus.

  Prieš mėnesį
 • R.Vanagas

  Nuoroda

  Kai redakcijai telefonu pasakiau tokią nuomonę, galvojau tikrai ne apie save: man, Žvejų gatvės gyventojui, dabartinė autodusų stoties vieta kaip reta kam patogi. Bet aš dar esu ir eismo dalyvis, kasdien praeinantis ar pravažiuojantis pro autobusų stotį - ir galiu argumentuotai tvirtinti, jog tai viena pavojingiausių vietų mieste. Nes niekada nežinai, kada autobusas iškiš nosį arba kaip tu, važiuodamas iš centro, įsuksi į Žvejų gatvę, jei nuo kalno priešais tave atlekia transportas, o kad padarytum kairį posūkį, turi staigiai kirsti pėsčiųjų perėją, kuria būtinai kas nors šliopina? O čia dar ir nerami, nesaugi automobilių stovėjimo aikštelė. Todėl ne tik aš, bet, kiek girdėjau, ir patys autobusų vairuotojai, ypač išvažiuodami iš stoties, jaučiasi kaip kamikadzės. Ne veltui modernesni miestai, esant galimybėms, stengiasi tokius gremėzdiškus, triukšmingus, taršius, eismą trikdančius objektus patraukti į pakraščius (kaip. beje, ir įvairius prekybos centrus) - pačių miesto gyventojų labui. O tas Anykščių pakraštys galėtų būti visai šalia - pvz. senosios (nebeveikiančios) degalinės teritorijoje ant kalno: ir apžvalgos aikštelė prie pat, ir patogi gatvė su plačiais šaligatviais, o iki miesto centro pėsčiomis - vos 5 min. Bet ir tai - tik pirmas akin kritęs variantas. Pagailėkim gi savo kurorto, gamtos ir žmonių! Kažkodėl nė vienas komentatorius nė neužsiminė, kaip jaučiasi artimiausi stoties kaimynai, nubundantys ir užmiegantys su kriokiančiais autobusais vos ne savo kiemuose...

  Prieš mėnesį
 • No

  atsakymas į: R.Vanagas Nuoroda

  Tai teisybė....

  Prieš mėnesį
 • Karolina

  Nuoroda

  "Anykšta pašnekovŲ teiravosi" - o tai kur kitų pašnekovų nuomonė?
  Kuriuose miestuose stotis pakrašty? O kiek miestų, kur stotis Senamiesty - Vilniuj, Kaune, Utenoj...
  Kas numatyta nuomos sutarties sąlygose? Ar nuomininkas nesilaiko sąlygų, ar savivaldybė nieko nenumatė?
  Ar tikrai 100% stoties išplanavimas kaltas, kad autobusų vairuotojai pavojingai manevruoja? Kas patvirtino tokį išplanavimą? Kas turėtų rūpintis, kad autobusų vairuotojai laikytųsi saugaus eismo taisyklių?
  Kokia autobusų stoties paskirtis? Ar ji atliks savo paskirtį, jei bus miesto pakrašty?

  Prieš mėnesį
 • *****

  Nuoroda

  Autobusu stotis patogioje vietoje ir jauniems,ir seniems,kam keisti,kam griauti.Nieko cia baisaus,paremontuoti kas reikalinga ir tegu ji gyvuoja.

  Prieš mėnesį
 • Šventas naivumas,

  Nuoroda

  bet vis dėl to tikiu sveiku protu ir išmintimi mūsų valdžios.
  Pakartojus rašytoją " Ten baisiai nepatogu, vairuotojai turi daryti staigius posūkius, jie trukdo eismui." O jei bus prekybcentris? Ne tik pirkėjai tuntais mašinėlėmis važiuos, bet ir fūros, autotraukiniai su prekėmis. Eismo įvykių neišvengti.
  Pasakymas "Kituose miestuose autobusų stotys būna kažkur miestų pakraščiuose" ir yra apie miestus, kur atvykę keliaiviai toliau su kitom mašinom išsivažinėja, o ne apie miestelį, kur su pirkiniais reikia " į miesto pakraštį nueiti". Be to turėkite omeny, kad pagrindiniai keliaiviai - tai Anykščių krašto svečiai. Ir labai puiku, kai juos išlipusius pasitinka ir pasveikina graži miesto panorama. Geriau prisipažinkite, kad per mažai fantazijos sutvarkyti stotį arba verslo interesai nusveria juodai.

  Prieš mėnesį
 • Tiek jau ti daug autobusu sustoja ?

  Nuoroda

  Sustos jei reikia miesto centre, paims dvi bobutes ir toliau vaziuoja ?

  Prieš mėnesį
 • Morta

  Nuoroda

  Su pagarba Rimantui ir pastabomis Anykštai.
  Suprantu, kad senos žurnalistų mokyklos iš Jūsų neatimsi, bet kas rašė šį straipsnį įrodė savo žurnalisto išsilavinimą ir tai apgailėtina.

  Prieš mėnesį
 • Chm?

  atsakymas į: Morta Nuoroda

  ar turėjote mintyje gerbiamo rašytojo patirtį propagandos skyriaus vadovo darbe okupacinės valdžios žiniasklaidoje?

  Prieš mėnesį
 • Morta

  atsakymas į: Chm? Nuoroda

  turėjau mityje- gerbiamo straipsnio rašytojo meną ir patirtį propagandos skyriaus vadovo darbe okupacinės valdžios žiniasklaidoje

  Prieš mėnesį
 • vietinis

  Nuoroda

  tarybiniais laikais mazdaug pries 50m autobusu stotis statybos metu buvo perkelta prie turgaus,manau ir siai dienai butu puiki ir patogi vieta,juolab,kad dabar tam dideles teritorijos nebereikia

  Prieš mėnesį
 • Patarimas

  Nuoroda

  Mažiau klausyti bobučių ar diedukų patarimų,nes kai jie kartais "pataria",tai bėk į krūmus...O buvo toks atvejis ,kai prieš statant biblioteką davatkėlės kėlė triukšmą,nes norėjo, kad toje vietoje būtų laidojimo namai.Protingai pasielgė valdininkai, jų neklausę pastatė biblioteką.Tas pats buvo ir su bažnyčioje įrengtu apžvalgos bokštu-tada didžiulį nepasitenkinimą rodė net visiems gerai pažinota,bet dabar jau į anapilį išėjusi,buvusi tar.narė.Štai kaip gali atsitikti,kai klausomasi neprotingų patarimų!

  Prieš mėnesį
 • Labai gera vieta, o kiek buvo skirta naujai stociai pastatyti, tai galmejo ne tokio tualeto stiliaus, kiek buvo projektų pigesnių ir gražesnių, begedziai tikri, kurie tokį sprendimą priėmė, galimai ir matomai ne uz guzikus

  Prieš mėnesį
 • anykštėnė

  Nuoroda

  Vieta gera, ypač atvykusiems vyresniems. Prekybos centrai vietoj, daug maitinimo įstaigų. Kad ir atvykusiam svečiui labai patogi vieta, gali grožėtis miestu.Paprasčiausiai reikia gero šeimininko, kad sutvarkytų aplinką ir stotį.

  Prieš mėnesį
 • Anykštėnas

  Nuoroda

  Spauda su įtakingais pašnekovais formuoja nuomonę dėl valdžios ir suinteresuoto verslo atstovų į žemės sklypą, kuriame yra autobusų stotis paskirties pakeitimą su galimybę "pakasti" europinius pinigus upės pakrantėje, keičiant sklypo naudojimo paskirtį. Didelio verslo, kuriam atstovauja vietos politikai siekiai dėl savo tikslų įgyvendinimo formuojami nukreipiant visuomenės dėmesį nuo viešųjų paslaugų teikimo, kurias administruoja savivaldybė, kokybės ir kiekybės.

  Prieš mėnesį
 • Pritariu R.Vanagui

  Nuoroda

  Laikai keičiasi,keičiasi miestelio įvaizdis.O kad mūsų autobusų stotis tapo ne vietoj-visai natūralu.Juk negyvenam senovės "gadynėj" ir nevyžoti vaikštom,kas tiko ar pritiko kažkada seniau,dabar visai netinka.Todėl būtų protingiausia pagalvoti kur ją iškelti,kad ir "vyžotiems"būtų patogu.

  Prieš mėnesį
 • Man

  Nuoroda

  Atrodo labai gera vieta prie tualeto

  Prieš mėnesį
 • Janina

  Nuoroda

  Nukelt į kokį pakraštį? Proto reik turėt, ir taip vargsta seni kaimo žmonės, kai reikia pasiekt polikliniką ar ligoninę, nes abu pastatai tolokai vienas nuo kito. Dabartinė vieta nebloga, reikia sutvarkyt, o ne dejuot

  Prieš mėnesį
 • Nu taip

  Nuoroda

  Jei jau sugalvojot miesto pakrasty,tada ir autobusa paleiskit ,,Autobusu stotis > miesto centras,, ka ,negi zmones kulniuos kelis kilometrus i stoti su pirkiniais...N

  Prieš mėnesį
 • Nu jau durnas esi ir nesigydai

  atsakymas į: Nu taip Nuoroda

  Gal jau 30 metų kaip tokie autobusai yra. Iš kokio rūsio rašai, debile? Gal tu išlįsk iš savo privemto rūsio ir nueik iki autobusų stotelės.

  Prieš mėnesį
 • Aha, aha

  atsakymas į: Nu taip Nuoroda

  Galėsit su TVICo traukinuku pasivažinėt nuo stoties už " turisto" pramogos kainą. Ir rajono įstaigai gerai ir politikams, kad turizmo verslas pajamų uždirba :)

  Prieš mėnesį
 • Nu BLIAM...

  Nuoroda

  Pritariu! Autobusų stotį reikia pastatyti vietoje to geležinio paminklo "Ši....s Nefas" . Būtų pačiame centre, labai patogu ir efektinga. O ant stogo stovėtų laikrodis su kurantais! :) A ne? :)

  Prieš mėnesį
 • pensininkė

  Nuoroda

  nesutinku su gerb.R.Vanago mintim, kad autobusų stotis turėtų būti miesto pakrašty, nes dabar patogu atvažiavus iš dabartinės stoties pasiekti polikliniką, vaistines, prekybos centrus, juk autobusais važinėja daugiausiai senyvo amžiaus žmonės, ar dęl sveikatos būkles negalntys turėti vairuotojo pažymėjimo,reiškia ir nuosavo automobilio. O kaip reikėtų iki stoties, esančios miesto pakraštyje, atvažiavus nusigauti miesto centran arba apsipirkus vaistų, prekių kulniuoti su ryšuliais kelis kilometrus, nes su taksi važiuot iki stoties mažas pajamas gaunančiam žmogeliui niekaip neišeina.

  Prieš mėnesį