Spalio 15 dieną įsigaliojo Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimai, priimti atsižvelgus į Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos rekomendacijas pakoreguoti ankstesnius šių taisyklių pakeitimus. Prieš priimant šiuos pakeitimus, jie ne kartą buvo derinti su suinteresuotomis institucijomis.

 Pakeistomis taisyklėmis yra patikslinti kai kurie leistini medžiojamų gyvūnų medžiojimo terminai, atkurtas iki š. m. gegužės 8 d. taikytas medžioklės greta gamtinių rezervatų teisinis reguliavimas. Nustatyta, kad 300 m zonoje apie valstybiniuose parkuose ir biosferos rezervatuose esančius gamtinius rezervatus, taip pat valstybinius rezervatus, kai nenustatytos valstybinio gamtinio rezervato buferinės apsaugos zonos, turi būti taikomi tam tikri medžioklės apribojimai. Svarbiausias iš jų – draudimas įrengti šėryklas kanopiniams žvėrims, kitaip juos jaukinti ir vilioti. Toks reguliavimas sudarys palankias sąlygas įgyvendinti minėtųjų saugomų teritorijų steigimo tikslus.

Patikslintosios taisyklės taip pat nustato, kad naudojantis varomosios medžioklės būdu leidžiama medžioti elninių žvėrių patinus (išbrauktas buvęs draudimas), taip pat leidžiama naudoti medžioklinius prožektorius medžiojant invazinius žvėris ir lapes. Be to, papildžius šiurkščių Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimų sąrašą, į jį įtrauktas pažeidimas, kai nepaisoma draudimo medžiotojams, varantiems medžiojamuosius gyvūnus, neštis užtaisytus ginklus.

Aplinkos ministerijos inf.

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • Jau gal 10 metų

  Nuoroda

  je ne daugiau su užtaisytu šauniku nevalnia ait varyman

  Prieš 9 mėnesių
 • labai gerai

  Nuoroda

  nera ko varovams su uztaisytu giklu slampinet. O tai atsiranda visokiu ereliu.

  Prieš 9 mėnesių
 • Baisu

  atsakymas į: labai gerai Nuoroda

  "Atiduokime krepšininkui sporto salę"

  Prieš 9 mėnesių
 • tikrai !

  atsakymas į: Baisu Nuoroda

  - o Seime tik rimtiems vyrams vieta !

  Prieš 9 mėnesių